Fiş

Elektrikli cihazlar ile elektrik sistemi arasında bağlantı kurulmasını sağlayan fiş, değişik model seçenekleriyle ön plana çıkar. Farklı özelliklere sahip olan fiş modelleri, tasarım detaylarıyla da kişilerin dikkatini çekmeyi başarır. Ekonomik fiyat aralıklarında satışa sunulan fişler her türlü cebe hitap eder. Birbirinden çeşitli fiş modelleri arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 

Farklı Modellerde Üretilen Fiş Çeşitleri

Enerji bakımından erkek ve dişi olmak üzere iki farklı fiş çeşidi vardır. Bacaklı olarak tasarlanan modellere erkek, bacaksız olarak tasarlananlara ise dişi fiş adı verilir. Topraklı, topraksız, anahtarlı, kauçuk, yassı ve kulplu fişler de tercih edilen fiş modelleri arasında yer alır. Amerikan tipi fişleri Türk tipine çevirmek için dönüştürücü adaptörler kullanılabilir. Fişler tek ya da üç fazlı olarak üretilebilir. Bazı fişlerin üzerinde açma ve kapama anahtarı bulunur. Topraklama özelliği olan fişler sayesinde oluşabilecek elektrik kaçağı hemen topraklama hattına doğru iletilir. Kaçak herhangi bir tehlike oluşmadan topraklama hattına aktarıldığı için topraklı fişler oldukça güvenlidir. Aydınlatma araçları başta olmak üzere pek çok elektrikli ürünün kullanımında topraklı fişler uygun bir alternatiftir. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve prizinize göre fiş tercihi yapabilirsiniz. Mobilya arkasında yer tasarrufu sağlamak için seçiminizi ince seyyar fişlerden yana yapabilirsiniz. Yüksek akım geçişini kontrol altına alan kaliteli fişler sayesinde cihazlarınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pratik Fiş Kullanımı

Modeli ne olursa olsun fiş kullanımı son derece pratiktir. Fişin prize takılması sonucu elektrikli pek çok alet sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Özellikle evlerde ve ofislerde tercih edilen topraklı fişler, fonksiyonel olmalarının yanı sıra oldukça güvenlidir. Topraklı fişleri kullanarak herhangi bir sebeple oluşabilecek elektrik kaçağına karşı gerekli önlemleri almış olursunuz. Elektriği dengeli bir şekilde ileten fişler dekoratif olarak da güzel bir görünüme sahiptir. Televizyon ve bilgisayar gibi uzun süre fişe takılı olarak kullanılan cihazlarınız için açma ve kapama özelliği olan fiş modellerini kullanabilirsiniz. Fişler 24 saat boyunca prize bağlı olarak kalabilir. Cihazları kullanmadığınız anlarda kapama düğmesine basarak enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Gereksiz yere yüksek miktarda enerji harcanmasının önüne geçebilirsiniz. İhtiyacınız olmadığı anlarda fişi prizden çekmeyi unutmamanız gerekir. Endüstri alanında kullanmak için sanayi tipi fiş modellerini tercih edebilirsiniz. Sanayi tipi fişler elektrikli cihazların bağlantısının yapılmasına ve gerekli durumlarda kesilmesine olanak tanır. Tüm fiş çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı kullanabilirsiniz. 

Her Bütçeye Hitap Eden Fiş Fiyatları

Sahip olduğu özellikler doğrultusunda belirlenen fiş fiyatları modeller arasında değişiklik gösterebilir. Fişin rengi, tasarımı, tipi ve kullanımı fiyatlandırma üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Kullanım alanı geniş ve güvenli olan fiş modelleri ekonomik fiyat aralıklarında satışa sunulur. Topraksız ve topraklı fişler arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. Birbirinden değişik özelliklere sahip olan fiş modelleri her türlü bütçeye hitap edebilir. Dayanıklı ve sağlam fişleri uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Ekonomik açıdan tasarruf etmek adına kaliteli modelleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden çeşitli fiş seçenekleri arasından hem bütçenize hem ihtiyacınıza uygun olanı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Topraklı fişlerin tercih edilmesindeki en önemli etken nedir?

Cevap 1: Topraklı fişlerin tercih edilmesindeki en önemli etken, elektrik kaçaklarına karşı önemli düzeyde koruma sağlamasıdır.

Soru 2: Üzerinde açma ve kapama düğmesi bulunan fişlerin kullanım açısından nasıl bir avantajı vardır?

Cevap 2: Açma ve kapama düğmesi bulunan fişler enerjiden tasarruf etmenize olanak tanır. 

Soru 3: Fiş modellerinin fiyatları ne düzeydedir?

Cevap 3: Fiş modelleri fiyat bakımından ekonomik düzeydedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fiş

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 796 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/80571036