Fren Bakım Spreyi & Balata Spreyi

Motorlu taşıtlar günümüz şartlarında insanlar için vazgeçilmez ihtiyaçlar arasındadır. Hayatı kolaylaştıran, günlük pek çok işlemin yapılmasını hızlandıran taşıtların çalışmalarını sorunsuz olarak devam ettirmesi için bakımlarının yapılması gereklidir. Binlerce mekanik parçadan oluşan araçlarda çoğu bakım işlemi uzmanlar tarafından yapılacağı gibi bazı işlemler araç kullanıcıları ve sahipleri tarafından yapılabilir. Pratik şekilde araçlara zarar vermeden yapılabilecek işlemlerin arasında fren diskleri ve balataların temizliği de yer alır. 

Zahmetsiz Bakım İşlemi

Araçların fren diskleri ve balataları, yaylar vb. parçalar aktif olarak kullanılan ve dış etmenlere maruz kalan parçalardır. Kullanıldıkları süre boyunca yağ, toz, çamur gibi kalıntıların oluşturduğu birikintiler bu parçaların verimli şekilde çalışmalarını zorlaştırır. Farklı markalar tarafından geliştirilen fren bakım spreyleri, parçaların standart temizlik işlemleriyle giderilemeyen kalıntılarının yok edilmesini sağlar. Hareketli noktaların üzerlerindeki kiri ve tortuyu ortadan kaldıran bakım spreyleri, formülleri sayesinde parçalara bakım yaparak kullanım sürelerini de uzatır.

Adım Adım Kolay Temizlik

Würth, 404, 3M ve Müller gibi alanında öncü markalar tarafından geliştirilen bakım spreylerinin uygulama işlemleri oldukça pratiktir.

  • Fren ve balata spreylerinin kullanım anında ilgili parçaların sökülmesi ya da yerinden çıkarılmasına gerek yoktur.
  • Fren diskleri be balataların üzerinde başka hiçbir işlem yapmadan sprey uygulaması yapmak yeterlidir. 
  • Temizlenecek noktalara 15-20 cm uzaklıktan uygulanan sprey, yağ ve tortular, parçalar üzerinden çözünüp yok olduklarında kuru bir bezle silinmelidir. 
  • Temizlik işlemlerinin açık alanlarda ve parçalar soğukken yapılması uygulamalardan en iyi sonuçların elde edilmesi için önemlidir.
  • Çabuk kuruma ve uçucu özellikleri olan spreyler, kullanım sonrasında istenilen sonuçların hızlı şekilde alınmasını sağlar.

Etkili Bakım Konusunda Yapılması Gerekenler

Fren ve balata sistemlerinde kullanılan sprey çeşitleri, genel amaçlı kullanıma uygun ürünlerdir. Temizlik işlemleri için geliştirilen bu ürünleri, tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirirken de kullanabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran bakım ürünlerini kullanırken her markanın ürün üzerinde belirttiği talimatlara kesinlikle uyulmalıdır. Genel olarak uçucu ve yanıcı özellikler gösteren ürün serilerini kullanırken tümünün aynı şartlarda kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Ağır yağ dokuları, kimyasal tortu ve çevresel etkenin sökülmesi için geliştirilen kimyasallar içermesi nedeniyle uygulama anında koruyucu malzemeler kullanılmalıdır.

Araçların fren, balata ve debriyaj sistemlerinin temizlenmesi amacıyla üretilen ürünlerin bazıları endüstriyel makinelerin bakımında da kullanılabilir. Ürünleri çoklu olarak kullanmak isterseniz markaların sunduğu bilgilere dikkat edebilirsiniz. Uygulama işlemini daha etkin kılmak ve kullanıcıyı korumak için kutular üzerinde özel uygulama aparatları bulunur. Bu aparatlar sayesinde ulaşılması zor noktalara işlem yapılarak ürünlerin yarattığı etkinin artırılması sağlanır.

Bakım Spreylerinin Özellikleri

  • Fren ve balata temizleyici spreyler, elektronik donanımlar ve sistemlere zarar vermeyen yağ bazlı özel formül parçaları korozyona karşı korur.
  • Bakım spreyleri, kullanıldıkları bölgelerde sadece temizlemez. Bakım yaparak mekanik parçaların sürtünmeye bağlantı elemanlarında oluşturduğu aşınmanın önlenmesine yardımcı olur. 
  • Temizlenen bölgelerde tortu ve kalıntı bırakmayan ürünler, hem parçaların hem de araçların performansının artmasını sağlar.
  • Düzenli kullanımda bakım yapılan noktaların ömrünü uzatan spreyler, araç sahiplerinin ödedikleri bakım masraflarının azalmasına yardımcı olur.
  • Seramik bazlı içerikler tüm olumsuz etmenlerin temizlenmesine, konforlu ve güvenli sürüş için istenilen ortamın oluşmasına imkan tanır. 

Araç Bakımının Öncüleri

Fren bakım spreyleri, Türkiye ve dünya genelinde öncü markaların geliştirdiği ürün serilerinden oluşur. Profesyoneller tarafından gerçekleştirilen bakımı kişisel kullanıma hazır hale getiren ürünler, araç bakım işlemlerini kolaylaştırır. Markalar, fren sistemlerinin bakımı için geliştirilen ürünlerin yanı sıra motor, depo ve hidrolik sistemlerin bakımı için gerekli pek çok ürünü de araç sahipleriyle buluşturur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fren Bakım Spreyi & Balata Spreyi

447 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 42 / 447 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?