Navigasyon yol kılavuzu anlamına gelmekle birlikte, varış noktasına en hızlı ve en makul şekilde ulaşmanızı sağlayan sistemdir. Navigasyon sistemi, uydudan alınan sinyaller ve belirlenen noktalar ile size yol bilgisi sunan bir hizmettir. GPS (Global Positioning System - Küresel Konumlandırma Sistemi) sayesinde tanımlanan haritalar üzerinde size doğru veriyi ulaştırmaktadır.

Navigasyon cihazlarında bulunan GPS alıcıları, uydudan gelen sinyaller vasıtası ile bulunmuş olduğunuz koordinatı belirler. Koordinatınız yazılım sayesinde navigasyon bilgi ekranına yansıtılır. Dolayısıyla konumunuzu ekranda görmüş olursunuz. Ulaşmak istediğiniz adres veya konumu ilgili kısımlara yazarak rota belirlemiş olursunuz. Hedeflediğiniz varış noktasına en yakın ve hızlı güzergah ekranınıza yansır. Aracınız ile ilgili yoldan ilerlediğiniz takdirde, ekranda bulunan haritada gerçek zamanlı olarak tüm işaret ve yönlendirmeler belirir. Sesli komut vermesi bakımından haritaya bakma zahmeti çekmeden kolaylıkla hedefe varmış olursunuz.

Garmin Navigasyon

İş toplantılarınızdan veya özel sebeplerden ötürü aracınızla seyahat etmeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda seyahat edeceğiniz yere ilk defa gidecek olabilirsiniz. Yol haritası yardımcı olarak kullanılsa da, sürücü koltuğunda iken yolu sürekli kontrol altında tutmak zor olacaktır. Bu sebeplerden ötürü, önceden belirlenen konumlar ile varacağınız noktayı size sesli yönlendirme sistemi ile sunan navigasyonlar, işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. İçerisinde barındırdığı birçok özellik kullanıcıların konforlu bir yolculuk geçirmelerini sağlar. Navigasyon sistemleri gideceğiniz yönü ekranında harita ile göstermekte, sesli komutla söylemektedir. Akıllı sisteme sahip bu cihazlar gidilecek noktayı kaçırmanız durumunda tekrar hesaplama yaparak konumunuza göre size yeni bir rota sunmaktadır. Navigasyon kullanıldığı takdirde zamandan ve yakıttan da tasarruf sağlamış olursunuz. Yanlış yollara sapmadan, en doğru ve güvenilir şekilde varacağınız konuma ulaşırsınız.

Seyahatlerinizde size harita özelliği sunan navigasyonların başlıca özelliklerinden biri ekranlarıdır. LCD ekrana sahip bu cihazlar, haritaları daha net görebilmeniz açısından çeşitli genişliklerde satılmaktadır. Ekranın büyüklüğü, haritayı ve dolayısıyla yolu daha iyi takip edebilmenizi sağlayacaktır. Ekranların bir diğer özelliği dokunmatik olmalarıdır. Adres bilgisini ekranlar vasıtasıyla girmek durumunda olduğunuz düşünüldüğünde, ekranın dokunmatik özelliğinin yüksek kalitede olması gerekmektedir.

Navigasyon cihazları, yol gösterici olmasının yanında ek diğer özellikleri ile de öne çıkmaktadır. Video oynatma, MP3 çalma, trafik bilgisi verme, arka kamera bağlantısı ve hava durumu bilgisi gibi kullanıcıya birçok hizmeti verebilmektedir. Bu gibi ek özellikleri barındıran cihazları tercih edebilirsiniz. Harita güncelleme özelliği navigasyonlar için oldukça önemlidir. Kısa ve zahmetsiz bir yolculuk için cihaz haritanızın güncel durumda olması gerekmektedir. Seçeceğiniz cihazın, harita güncellemesini ücretsiz yapacağından ve süresi bittiğinde nasıl bir ücret karışılığında güncelleneceğinden emin olmalısınız.

İşlemci hızı navigasyonunuzun komutları yerine getirme hızını etkilemektedir. Mhz değeri yüksek olan cihazlar işinizi kolaylaştıracaktır. Teknik özelliklerinin yanında, estetik tercihleri de seçiminizi şekillendirecektir. Renk, kullanılan malzeme gibi seçenekler kararınızı vermenizde size yol gösterecektir. Garmin navigasyon sistemlerine bağlı cihazlarda da bulunan vakum özelliği ile navigasyonunuzu cama sabitleyerek çok daha konforlu seyahat edebilirsiniz.

Garmin Navigasyon Fiyatları

Yol haritası sunarak hayatınızı kolaylaştıran navigasyon aletleri, içerdiği birçok farklı özellik ile birbirinden ayrılmaktadır. İşlemci hızı, ekran boyutu, sahip olduğu ek özellikler ve araç içi kullanım için sunduğu farklı hizmetlerle fiyat skalası çeşitlenmektedir. Harita bilgisi ve sesli komut sistemi gibi navigasyonun temel özelliklerini barındıran cihazlar; MP3, bluetooth bağlantısı, çift kamera özelliği ile hizmet veren cihazlardan daha uygun fiyata satılmaktadır. Karar verirken, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri düşünmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Garmin navigasyon sistemleri, ömür boyu ücretsiz güncelleme özelliği ile bir adım öne çıkmaktadır. En güncel haritaya sahip olunan cihaz ile daha isabetli konumlar belirlenebilmekte, daha konforlu ulaşım sağlanabilmektedir. Windows XP veya Mac sürümleriyle uyumlu olan cihazlar işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Araç içi vakum özelliği taşıyan cihazlar da diğerlerinden ayrılarak, görüş açınıza göre istenen yere zahmetsizce sabitlenebilmektedir.

Özelliklerine ve kullanım konforuna göre fiyatları değişen navigasyon cihazı kategorisinde, sizler de en uygun, en hesaplı ve en çözüm odaklı cihazı seçebilir, sürüş keyfinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Garmin Navigasyon Sistemleri

7 ürün var
  • Marka Garmin
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/257643/garmin
Başa dön