İzmir Gaziemir'de 2007 senesinde faaliyetlerine başlayan ISIPARK, General Life markası ile alanında çok kısa zamanda başarı sağlayarak sektörde öncü kuruluş oldu. İhracat faaliyetleri ile ürünlerini tüm dünyaya pazarlayan ISIPARK dünya genelinde 26 merkezde, iç piyasada ise 1250'ye yakın satış noktası ile ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Gelişen dünyada gelişen teknoloji trendlerini takip etme hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor. Ar&Ge ve Ür&Ge faaliyetlerine ayırdığı kaynaklarla ürün portföyünü geliştirerek, sürekli büyüyen satış ağıyla birlikte, müşteri beklentilerinin tespit edilmesi sonucunda; konforu, şıklığı ve teknolojiyi bir arada bulunduran ürünler dizayn eden ISIPARK, gün geçtikçe artan talebi karşılamaya gayret ediyor. Ürün yelpazesinde ilk yıllardan beri bulunan oda termostatlarına daha sonra; akıllı oda termostatları, fancoil termostatları, kalorimetre, vana grupları, vana motor grupları, sıcak ve soğuk su sayaçlarını ekledi. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile hedeflerini hep daha yukarılara taşıyan ISIPARK, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı ticaretlerle amacından sapmayarak Genel Life markası ile ürün ve hizmet sunmaya devam ediyor. 

Oda Termostatı Nedir?

Termostat sıcaklığı istenen derecede tutmayı sağlayan bir kontrol aracıdır. İlk modellerinde iki metalin sıcaklık etkisi ile uzama katsayısındaki farktan faydalanılarak üretilen termostatlara mekanik termostat deniyor. Günümüzde yarı iletken malzemelerden üretilen sensörlerden üretilen termostatlar, ortam sıcaklığını tespit edebilir ve programlanabilir devreleri ile kontrol sağlar. Kullanım yerleri oldukça çeşitlidir. Oda termostatları bu çeşitli kullanım alanlarından sadece birisidir. Oda içerisinde istenen sıcaklığa ulaşması ile ısıtma ya da soğutma sistemini çalıştırıp, kapatabilen termostat türlerine oda termostatı denir. Oda termostatlarının üç farklı modeli bulunur. Bunlar; kablolu, kablosuz ve analog termostatlardır. Kablolu oda termostatları ısıtma-soğutma kontrol sistemi ile kontrol kumandası arasında bir kablo bağlantısı olmasını zorunlu kılar. Bu bağlantı neticesinde kontrol kumandası sabit bir noktada kalmak zorundadır. Ayrıca kablo tesisatı görüntü kirliliğine sebep olabilir. Kablosuz modellerinde herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duyulmadığı için kumanda sabit bir noktada kalmak zorunda değildir. Kapsama alanı içerisinde istenilen yere götürülebilir. Analog oda termostatları kontrol işlemini diğerleri gibi dijital olarak değil mekanik sistemle yaparlar ve kablolu modellerdir.

Oda Termostat Modelleri

Akıllı oda termostatı modellerine sahip olan General Life HT500SET ile mobil telefonlardan kontrol edilebilir, ayrıca programlanabilme özelliği sayesinde farklı zamanlar için farklı sıcaklık ayarları seçilebilir. Konum özelliği sizin tercihinize göre belirlediğiniz mesafeye geldiğinizde ısıtma veya soğutmayı çalıştırabilir ya da kapatabilir. Kullanımı oldukça kolay olan termostatların dokunmatik LCD ekranlı modellerinde ortam sıcaklığı ve istenilen sıcaklık verilerine, saat ve programlanabilir modellerde haftalık programa erişilebilir. Kablosuz modellerin ekranlarında pil durum göstergesi bulunur. Bir tür oda termostatı olan General Life akıllı klima kontrol kitleri sayesinde soğutma yaparken de sıcaklığı belirleyebilirsiniz. Bu akıllı sistemler sayesinde mobil telefonlarınızla uzaktan erişebilir ve klimanızı açıp kapatabilir hatta programlayabilirsiniz. General Life AC 400 ile bunların dışında geçmiş çalışma süreleri ve sıcaklık verileri raporlarına da erişebilirsiniz. Siz evde yokken bile erişebileceğiniz klimanız ile akıllı ev sistemlerinde olduğu gibi ısıtma soğutma yapabilir, evinize geldiğiniz anda konforu yaşayabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu

Gün geçtikçe artan ısınma ve soğutma maliyetlerinin planlı bir kullanımla bütçemizi sarsmamasının önüne geçmek için termostatları devreye sokabilirsiniz. Hem sağlığınız açısından hem de bütçenize katkı sağlaması açısından oda termostatları faydalı olacaktır. Doğalgaz sistemli ısıtmalarda kombilerin gaz faturalarında ve elektrikli ısıtma sistemleri için elektrik faturalarında yüksek oranlı tasarruf sağlayacaktır. Sıcaklık ayarı ile aşırı ısıtma ve soğutma sebebi ile boşa harcanacak enerjinin önüne geçilir. 

General Oda Termostatı

14 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. General
  2. Vaillant
  3. Bosch
  4. Syntech
  5. Mars
  6. Buderus
  7. Demirdöküm
  8. Danfoss
  9. Cosa
  10. Rcon
  11. Viessmann
  12. İmmergas
  13. ECA
  14. Honeywell
  15. Plussmart
  16. Redblue
  17. Siemens
  18. E.C.A
  19. Emas
  20. Weather Forecast
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Türü
 5. Kontrol Paneli
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
 • Marka General
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60005482/general
Başa dön