ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Hayykitap
Helal Aşk - Mehmed Paksu

Helal Aşk - Mehmed Paksu

Hayykitap
%35 indirim 40,00 TL 26,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/60001736
Helal Aşk - Mehmed Paksu

Mehmet Paksu tarafından yazılan Helal Aşk, Hayy Kitap Yayınları tarafından 2019 yılında yayımlanmıştır. Kitapta kadın ile erkek arasına Allah’ın koyduğu muhabbet anlamına gelen aşkın, helal dairesi içerisinde yaşanırsa haram olmadığını vurgulayan yazar, insan neslinin sürdürülebilmesi için Allah’ın verdiği bu duygunun çok güzel bir nimet olduğunu anlatır. Kadın ile erkek arasındaki bu mükemmel duyguyu yaratan Allah olduğu için, O’nun (c.c) koyduğu kurallar doğrultusunda yaşanır ise mutluluk getireceğini belirten yazar, Allah’ın çizdiği sınırların korunması gerektiğine vurgu yapar.

İslami Aşk ve Evliliğe Dair Her Şey

Aşka dair bu girişten sonra mutlu bir evliliğin nasıl olması gerektiğini açıklayan yazar, haram ve zina ile kurulan mutsuz evliliklerin kurtarılması için de çözüm önerileri sunar. Günümüzde helal yoldan evliliğin nasıl yapılacağı ve mutlu bir evliliğin nasıl devam ettirileceği konusuna değinen yazar, helal yoldan evlenilmiş olunmasına rağmen yine de aile içinde geçimsizlik var ise ne yapılması gerektiğine dair çözüm önerileri de verir.

Mehmet Paksu, Helal Aşk isimli kitabında evlilik öncesi ve sonrası merak edilen bütün sorulara cevap vererek, kadın-erkek herkesin sorunlarına farklı bakış açıları ve çözüm önerileri getirir. Helal yoldan aşkı ve sevgiyi yaşarken günahlardan korunup pişman olmadan mutlu bir ömür sürmenin önemine değinen yazar, sağlıklı bir toplum için gerekli olan sağlıklı ailenin nasıl kurulacağına dair bilgiler verir.

Mehmet Paksu Hakkında

Mehmet Paksu, genellikle dini konular üzerine yazdığı kitapları ile tanınır. İslami usulle evlilik ve aile kurmanın önemini vurguladığı kitapları ile dikkat çeken yazarın, aynı zamanda, dualar, Kur’an ve sünnet çizgisinde gündelik hayat, cennet ve cehennem, Allah’ın yaratma gücü ve ölüm sonrası hayata dair konular başta olmak üzere oldukça geniş bir konu çeşitliliğinde eserleri bulunur.


Aşk, helaldir. İki kalbin birbiri için atması, gönüllerin sevgiyle çağlayıp aşk nehrine akması Allah’ın rahmetinin cilvesidir.

İnsan varlığının devamı aşkladır. Âdem ile Havva’nın yaşadığı aşktır. Cennette saadetler yaşatan, dünyada ise “insan” diye bir neslin yaratılmasına vesile olan aşklarıdır. Kadını ve erkeği yaratan, kalbinin derinliklerine “aşk” duygusunu koyan Yaratıcı’dır. Aşkın sınırlarını belirleyen, kurallarını koyan da O’dur.

Aşk helaldir, ama sınırları içinde yaşandığında, meşru dairede olduğunda, evlilikle bir yuvada buluştuğunda helaldir. Meşhur ifadeyle, “Helal daire keyfe kâfidir, harama girmeye lüzum yoktur.” 

Peki, helal daire nedir? Helal aşk nasıl yaşanır? Bu devirde helal yolla nasıl evlenilir? Mutlu bir aile olmanın, aşkla, sevgiyle, saygıyla huzurlu ve mutlu bir evlilik yaşamanın sırrı nedir? Geçmişte harama düşüp zina üzerine bir evlilik yapıldıysa, şu an pişmanlık, mutsuzluk ve geçimsizlik varsa çözüm yolu var mıdır? Helal yolla evlenildiği halde aile içi şiddet ve geçimsizlik varsa ne yapılmalıdır? 

Mehmed Paksu, Helal Aşk kitabında evlilik öncesi ve sonrasıyla ilgili merak edilen tüm sorulara cevap veriyor. Kadın, erkek hepimizin ruhuna, gönlüne dokunuyor. Soru ve sorunlarımıza çözüm yolu sunuyor… Aşkı, sevgiyi yaşarken günahlardan korunup sevaplar kazanarak, iki cihanda mutluluğu yaşamanın, dünyada ve ahirette cennet nimetlerine kavuşabilmenin anahtarını elimize veriyor!
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Mehmed Paksu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000HSCJ1
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Bütün-Beyinli Çocuk - Daniel J. Siegel
Fıtrat Pedagojisi 2: Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları - Hatice Kübra Tongar
Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor ? - Saniye Bencik Kangal
Çocuğunuza Sınır Koyma Seti 2 Kitap - Robert J. Mackenzie
%36
49,00 TL 31,20 TL
%35
30,00 TL 19,50 TL
%30
55,00 TL 38,50 TL
39,90 TL
Satıcı
Kırmızı Kedi Kitabevi 9,9
Hepsiburada
Hepsiburada
merkezkitabevi 9,8
Değerlendirmeler
(696)
(156)
(49)
(73)
Basım Dili Türkçe - Türkçe Türkçe
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 250 160 336 800
Yayın Tarihi 2019 2015 2021 2016
Yazar Daniel J. Siegel Hatice Kübra Tongar Saniye Bencik Kangal Robert J. Mackenzie
Başa dön