İç Takım / Aksesuarları

İç Takım Aksesuarları

Lavabo, klozet ve duş gibi sistemlerinin tüm bileşenleri, daha temiz ve sıhhi ortam için birbiri ile bağımlı bir şekilde çalışır. Tuvalet tanklarının ve klozetlerin sorunsuzca çalışabilmesi için tüm küçük parçaların ve bağlantı sistemlerinin işlevini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Zaman içerisinde aşınan, kir ve kireç bağlayan parçalar, fonksiyonlarını yitirmeye başlayarak banyo ve tuvalet ekipmanlarının arızalanmasına neden olabilir. Bu tür durumlarda doğru parçaların değişimini yaparak sorunlara hızlı ve pratik çözümler getirebilirsiniz.

İç Takım Yapısı ve Fonksiyonları

Rezervuar olarak da bilinen tuvalet tankı, içerisinde hem su hem de yıkama mekanizmasını taşır. Küçük bir su deposu vazifesi gören tuvalet tankı, iç takım aksesuarlarının tamamını içerisinde barındırır. Tuvalet ipi, tuvalet kolunu kanata bağlayan bağlantıları hareket ettirerek rezervuar içerisindeki suyun akmasına yardımcı olur. İç takımın önemli parçalarından biri olan şamandıra, tanktaki su miktarını düzenler. Su tankının ortasına konumlandırılan yıkama valfi, su taşıma borusuna bağlı olarak çalışır. Yıkama vanasına monte edilen su borusu, fazla suyun tanktan taşmasını ve banyo zeminine dökülmesini engeller. Su tankının dışında bulunan kulp, zincir ya da düğme ise alt takımın çalışmasına yardımcı olarak tank içerisindeki suyun klozete boşaltılmasını sağlar.

Su tankının altında yer alan klozet; kapak, tuvalet halkası, tuvalet flanşı, tahliye halkası ve tuvalet musluğu gibi bileşenleri üzerinde taşır. Açılıp kapatılabilir formda tasarlanan tuvalet kapağı isteğe göre farklı modellerle değiştirilebilir. Çocuklar için geliştirilen ufak oturma aparatları ve evcil hayvanlar için üretilen güvenli bariyer aksesuarları da klozet üzerine monte edilebilir. Klozeti sızdırmaz hale getiren tuvalet flanşı, doğrudan drenaj borusuna bağlanır. Tuvalet iç halkasının altına konumlandırılan tuvalet musluğu ise banyo şebekesine bağlı olan suyun klozet içinde kullanımına olanak tanır.

İç Takım Aksesuarları ve Özellikleri

İç takım aksesuarları tuvaletinizde veya banyonuzda bulunan klozetin verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Su tankının konumuna, tasarımına ve yapısına bağlı olarak kullanım özellikleri de çeşitlilik gösterebilir. Klozete veya duvara monte edilerek kullanılan su tanklarında, üst kapak açılarak iç takım setine ulaşabilmek mümkün olur. Duvar içine monte edilen gömme rezervuar modelleri ise duvar örme işlemi sırasında kapalı formda tasarlanır. Su haznesi, rezervuar butonu ve iç takım aksesuarları duvar içinde kalacak şekilde yerleştirilir.

Lavabo altı körüklü sifon sistemleri ise mutfaklarda ve banyolarda en çok kullanılan atık su tahliye mekanizmaları arasında yer alır. Gider borusu olarak da bilinen körüklü sifonlar, lavabo evyelerine doğrudan monte edilebilmek için standart ölçülerde tasarlanır. Kullanıma hazır halde sunulan sifonların, montajı da oldukça kolaydır. Lavabo altı sifon sistemleri genellikle tahliye boru girişi, körüklü boru, bağlantı aparatı, evye altı borusu, conta ve metal ızgara parçalarından oluşur. Lavabo içerisinde biriken atık suyu tahliye etmeye yarayan körüklü sifon borusu, zaman içerinde yıpranarak su kaçaklarına ve tıkanmalara yol açabilir. Eskiyen sistemler set halinde değiştirilebileceği gibi sistem içerisindeki sorunlu parçanın yenilenmesiyle de güvenli kullanım sağlanabilir.

Soru 1: İç takım aksesuarları değişimi nasıl yapılır?

Cevap 1: Set halinde sunulan iç takım aksesuarlarının değişimi oldukça kolaydır. İç takım seti, üst ve alt bağlantı noktalarından sökülerek pratik bir şekilde yenilenebilir.

Soru 2: Çift sifon butonu ne işe yarar?

Cevap 2: Çift sifonlu tuvaletler, farklı miktarlardaki suyu boşaltmak için iki buton mekanizmasına sahiptir. Küçük buton, sıvı atıkları temizlemek için daha az miktarda su harcarken büyük buton katı atıkları temizlemek için hazne içindeki tüm suyun klozete dökülmesini sağlar.

Soru 3: Klozet zemine nasıl bağlanır?

Cevap 3: Klozet modelleri, tuvalet zeminine flanş olarak da bilinen metal veya plastik bir parça yardımıyla tutturulur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İç Takım Aksesuarları

3352 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 3352 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?