İnşaat Makineleri

Her türlü inşaat işinde ve şantiye ortamında kullanacağınız inşaat iş makineleri ile devam eden bir inşaatın iş yükünü en aza çekebilirsiniz. İnşaat makineleri sizlere çeşitli karıştırma, pompalama, püskürtme ve harç hazırlama işlemlerinizde büyük kolaylık sağlar ve işlemlerin hızlanmasında yardımcı olur. İnşa ettiğiniz yapı her ne olursa olsun, inşaat sürecinde kullanacağınız inşaat makineleri iş verimini ve kalitesini artırmaya yönelik yapılabilecek en önemli ve getirisi en yüksek yatırımdır.

İnşaat makineleri sayesinde artık klasikleşen ve zor teknik yöntemleri çok daha pratik ve etkili bir biçimde halledebilir, klasik yöntemlerle kaybedeceğiniz zamanı geri kazanabilir ve birim maliyetleri minimum seviyelere çekebilirsiniz.

İnşaat Makineleri Çeşitleri

İnşaat makineleri temel olarak transfer odaklı makineler, uygulama esaslı makineler ve hazırlayıcı makineler olarak kategorilere ayrılır.

  • Transfer Odaklı İş İnşaat Makineleri; Kompresörlü otomatik pompalar veya manuel elle basmalı pompalar olarak incelenebilir.
  • Uygulama Esaslı İş İnşaat Makineleri; Bu makineler pompalama ve ürünün püskürtülmesini sağlayan makinelerdir. Kullanılan her inşaat malzeme ürününün özelliğine göre farklı oranda püskürtme etkisine ve tekniğine sahiptir.
  • İnşaat Malzeme Hazırlama Makineleri; Harç hazırlama, sıva uygulama ve harç karıştırma işlemlerini gerçekleştiren hazırlayıcı makineler, herhangi bir inşaatta kullanabilen ve en çok tercih edilen inşaat makinelerindendir.

İnşaat sektöründe kullanabileceğiniz bazı basit makineler yardımıyla işin kalitesini ve sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Örneğin; harç karıştırma makineleri ile sahip olduğunuz uygun ham malzemeleri ideal oranlarda karıştırarak kullanım amacınıza yönelik kaliteli inşaat harcı üretimi yapabilirsiniz. Sürekli harç karıştırıcı makinesi yardımıyla da ürettiğiniz kaliteli harcın sürekli kullanılabilir bir karışım halinde kalmasını garanti edebilir, inşaat sırasında stoklu ve sürekli bir iş akışı sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde harç transfer pompalarıyla bu harçları anlık olarak gereken noktaya yönlendirebilir, inşaat şantiyesinde sürekli bir dönüşüm elde edebilirsiniz.

Yine uygulama noktasında hazır sıva makinesi ve alçı sıva makinesi gibi iş makineleriyle verimli bir iş ortaya koyabilirsiniz. Bu makinelerin kullanımı sizlere kısa vadede zaman, uzun vadede ise gözle görülür bir nakit tasarrufu sağlayacaktır.

Çok Amaçlı İnşaat Pompaları

Püskürtme, karıştırma ve transfer pompaları gibi ürünler inşaat işinde mutlaka kullanılması gereken inşaat tekniklerini pratik bir şekilde uygulamaya dökmek için üretilen ve pazarlanan ürünlerdir. Ayrıca bu tarz pompa ürünleri yalnızca inşaat malzemeleri üzerinde değil ilaçlama, boya badana ve çeşitli sıvıların püskürtülmesi işlemlerinde de kullanılabilir.

  • Havasız Püskürtme Pompası; Havasız püskürtme pompaları ile kimyasal olmayan çeşitli sıvıları, ilaçlama ürünlerini ve plastik boya ile standart badana boyalarını istediğiniz yüzeye püskürtme ve ilaç atma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Harç Transfer Pompası; Taşınabilir, modüler yapılı harç pompaları fabrikada bu amaçla üretilen ön karışımı yapılmış pompalanabilir harçları istenilen noktaya taşımak, transfer etmek için kullanılır.
  • Prekast Sprey Pompası; Prekast püskürtme işlemleri ve alkali dayanımı yüksek, takviye cam elyaf ihtiva eden beton harçlarının pompalanması ve istenilen noktaya uygulanması için üretilen iş makineleridir.
  • Püskürtme Beton (Shotcrete) Pompası; Pompalanabilir hazır yaş harçlar aracılığıyla ıslak Shotcrete ve Gunite uygulamaları için yüksek kapasiteli vidalı pompa ve diğer gerekli ekipmanların treyler bir şase üzerinde monte edildiği özel bir sistemdir.
  • Şap Pompası; Silo veya santralden gelen hazır pompalanabilir kıvamlı yaş harçları ve hazır beton malzemelerini transfer etmek ve istenilen bölgeye pompalamak amacıyla geliştirilen yüksek performanslı pompalardır.

Yüksek performanslı kompresörüz veya kompresörlü pompalama makineleri ile sıvı püskürtme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir, otomatik veya manuel badana pompası ile etkili boyama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Precast Grc Spray Pompası veya Islak Shotcrete Pompası sayesinde zorlu inşaat uygulamalarını zamandan ve nakitten tasarruf ederek yapabilirsiniz. Harç transfer pompası ile hazır yaş şap pompası ürünleri ile malzeme ve harçlarınızı kolayca uygulama noktasına transfer edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İnşaat Makineleri

105 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 105 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/80508055