İskarpela Fiyatları

İskarpela; ahşap, taş veya metal gibi sert bir malzemeyi el ile oymak, kesmek, bir çekiç veya mekanik güçle vurmak için ucunda karakteristik olarak biçimli bir kesici kenara sahip bir el aletidir. Zıvana, soyma, oyma, köşe ve kırlangıç kuyruğu gibi farklı amaçlar için özelleştirilmiş çok sayıda çeşide sahiptir.

Başlıca İskarpela Modelleri

Birçok farklı profilde ve formda mevcut olan iskarpelalar, ahşabı doğru ve verimli bir şekilde kesmenin ve şekillendirmenin en iyi yoludur ve genellikle bir atölyedeki en önemli araç olarak görülür. İskarpela modellerinde standart ve Japon olmak üzere genellikle iki keski stilinden biri kullanılır. İkisi arasındaki temel fark, Japonların genellikle daha sert bir çelikten yapılması ve keski arkasının daha hızlı bileme için oyulmuş olmasıdır. İskarpela modelleri keski ucuna göre çeşitli sınıflara ayrılır. Örneğin, 25 ila 30 derecelik bir kesme açısına sahip konik kenarlı iskarpela çeşitleri geniş çaplı uygulama alanına ile çok yönlü kullanıma olanak tanır. Eğimli kenarları dar köşelere ve diğer stiller tarafından kolayca erişilemeyen alanlara erişmesini sağlar. Genel bir kural olarak, konik modeller bir tokmakla vurulacak şekilde tasarlanır. 30 derece ve üzerinde kesme eğimi açısı ile ağır kullanım için tasarlanan gömme ya da zıvana iskarpelası modelleri özel bir kullanıma sahiptir. Aletin temel kullanım amacı derin gömme delikleri oluşturmaktır. Diğer modellere kıyasla hem keski hem de alet sapı daha uzundur. Keskin açılı bir kenar ile sağlam bir şekilde inşa edilmiştir.

 Soyma, Oyma, Kırlangıç ​​Kuyruğu ve Köşe İskarpela Çeşitleri

Soyma iskarpelası ince detay çalışmaları için kullanılan hassas ve uzun bıçaklı bir keskidir. İnce motor beceriler gerektirmesi nedeniyle ustalaşması en zor modellerden biridir. Oldukça ince bir gövdeye sahip olduğu için tokmakla çalışılması durumunda bükülür ya da kırılır. Oyma iskarpelası çeşitleri, soyma için kullanılan modellerden bile daha küçük bir açıklık gerektiren ince detay çalışmaları için uygundur. Bununla birlikte kullanımı soyma iskarpelasına kıyasla çok daha kolaydır, çünkü oyma iskarpelasının her hareketinin malzemenin durumuna göre nasıl işlediğini öngörmek daha kolaydır. Kırlangıç ​​kuyruğu, keski işlerinizde kırlangıç ​​kuyruğu eklemlerinin tamamlanması için gerekli olan niş ama gerekli iskarpela çeşitleridir. Eğimli kenarlar çeliğin ortasına kadar gider ve bu sayede dar köşelere girmeyi kolaylaştırır. Köşe iskarpelası düz uçları toplamak için ideal olan kısa bir bıçağa ve büyük bir tutamağa sahip V şeklindeki keskilerdir. İstediğiniz sonucu elde etmek için çok az beceri gerektirir.

İskarpela Fiyatları

İskarpelada kullanılan çelik türü, iskarpela fiyatları açısından belirleyicidir. Temperli çelik iskarpelalar giriş seviyesinde, en uygun fiyatlı ve en çok kullanılan modellerdir. Bununla birlikte en ağır modeller bu gurupta yer alır. Paslanmaya karşı oldukça dayanıklı olduğundan çok uzun ömürlüdür. Krom ve vanadyum içeren çelik alaşımları ile üretilen iskarpela .çeşitleri genellikle en hafif ve aynı zamanda en yüksek fiyat etiketine sahip modellerdir. Alaşım bazlı çelik iskarpelaların genel olarak sık ​​sık bilenerek keskinleştirilmesi gerekir. Bu kategorideki iskarpelaların tek dezavantajı, alaşım bazlı çeliklerin zamanla renk değiştirmesi, aşınması ve hatta bazen parçalanması nedeniyle kısa ömürlü olmasıdır. Karbon krom çelik iskarpela çeşitleri, temperlenmiş çelik muadillerine kıyasla daha yüksek, ancak alaşım bazlı keskilerden daha uygun fiyatlıdır. Tüm iskarpela modelleri arasında en az bilenme gerektiren modeller bu kategoride yer alır. Hafif olmasının yanı sıra temperlenmiş çelik keski kadar iyi bir dayanıklılığa sahiptir. Ağırlığı nedeniyle genellikle ara keski için tercih edilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İskarpela Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 639 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003172