İskarpelalar

İskarpela Fiyatları

İskarpela adını daha önce duymamış olsanız da bu el aletinin kullanım yerleri ve kullanım amacı sizlere oldukça tanıdık gelecektir. Ahşap, taş, metal gibi sert malzemeleri oymak için kullanılan, ucunda biçimli bir kesici kenarı olan çok fonksiyonlu bir el aletidir. Zanaatkarların kullandığı bu el aleti ahşap, taş ve metal benzeri sert aletlerde desen verme, birleştirme, delik açma, oyma gibi işlemlerde yardımcı olarak kullanılan ıskarpela seti çok farklı modellerde ve amaçlarda kullanılmaktadır. Soyma, oyma, zıvana, köşe, kırlangıç kuyruğu gibi farklı amaçlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış pek çok farklı iskarpela çeşidi bulunmaktadır. İskarpela çeşitlerinin temel ayrımı aletin uç kısmında bulunan keskiye göre yapılmaktadır. Soyma iskarpelası ince detay çalışmalarında kullanılmak üzere tasarlanmış hassas ve uzun bıçağa sahip olan bir keskidir. Tokmak ile kullanıldığında bıçağının hassas olması nedeniyle zarar görebilen soyma iskarpelası kullanımı ustalık gerektiren bir iskarpela türüdür. Soyma iskarpelasına nazaran kullanımı daha kolay olan kırlangıç kuyruğu ise eğimli kenarları ile metalin ortasına kadar giderek ulaşılması zor köşelere kolaylıkla ulaşmayı sağlar. Köşe iskarpelası ise kullanımı en kolay olan iskarpela modellerindendir. 

Kısa bir bıçağa ve kalın bir tutamaca sahip olan v şeklindeki köşe iskarpelaları çok az bir beceri gerektirerek kullanılabilir. Tüm bu özel tasarımlara sahip olmasıyla ve incelikle hazırlanmış özellikleri ile iskarpelalar bir zanaatkarın kullanması için en uygun olan el aletlerinden biridir. Herhangi bir şekilde bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan tamamen eski usul çalışmasıyla da nostaljik bir havaya sahiptir. İskarpelalar tüm bu kaliteli ve incelikle hazırlanmış tasarımlarına ve tecrübe gerektiren kullanımına karşı güzel bir hobi olarak edinilebilir. Aynı zamanda yüzünüzü güldürecek i̇skarpela fiyatları da sandığınızın aksine oldukça düşük meblağlara sahiptir.

İskarpela Takımı Ne İçin ve Nerelerde Kullanılır?

İskarpela nedir sorusuyla belki de hiç karşılaşmamış ya da bir yerden duymamış olabilirsiniz. İsim olarak oldukça tuhaf duran bu el aleti aslında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. İskarpela takımları metal, ahşap, taş gibi sert maddeleri oymak, şekil vermek, soymak, delik açmak, birleştirme noktaları açmak gibi işlemlerde kullanılan herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan çalışan bir el aletidir. İskarpela takımı ise tüm bu işlemlerde kullanacağınız gerekli olan tüm İskarpela el aleti modellerini içeresinde bulunduran sete verilen isimdir. İskarpela takımları genellikle mobilya, aksesuar, dekor ürünleri gibi yaşam alanlarınızın bir parçası ya da süslemesi olan ürünlerin üzerine çeşitli yöntemlerle işleme yapmak için kullanılır. Pek çok kullanım alanı için pek çok farklı modeli olan iskarpela takımları günümüzde sadece zanaatkar tarafında değil, aynı zamanda hobi edinmek isteyen bireyler için de değişik bir tarz olmuştur. 

Daha Verimli Kullanımlar İçin İskerpela Bileme Setlerini Kullanın 

İskarpela el aleti metal, ahşap, taş gibi sert maddeleri oymak, şekil vermek, soymak, delik açmak, birleştirme noktaları açmak gibi işlemlerde kullanılan bir alettir. Tüm bu işlemleri gövdesinin uçunda bulunan bir bıçak yardımıyla gerçekleştirmektedir. Zaman içerisinde iskarpela kullanıldıkça keskinin uçundaki bıçaklar körelecek ve keskinliğini kaybederek verimsiz ve kullanılmayacak bir duruma gelecektir. Eğer sizler de iskarpela kullanıyorsanız ve böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız ıskarpela bileme işlemini gerçekleştirmenin zamanı gelmiştir demektir. İskarpela bileme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle bir ıskarpela bileme aparatı satın almalısınız. Normal mutfak bıçaklarını bilemek için kullandığınız aletlerden farklı olarak üretilen ve sadece iskarpela bilemek için tasarlanmış olan iskarpela bileme taşı da bu işlemde sizlere yardımcı olacaktır. 

İskarpelalarınızı keskinin uçundaki bıçağa zarar vermeden bilemek oldukça önemli bir noktadır. Herhangi bir yanlış bileme şeklinde keski uçundaki bıçağı kırılma, çatlama gibi durumlarla kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Sizler de bir zanaatkarsanız ya da sadece hobilerinizde kullanmak amacıyla bir iskarpela edinmiş iseniz, zaman içerisinde kullandıkça körelen iskarpela bıçağını bilemeniz gerektiğini unutmamanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede hem daha verimli bir çalışma sürecine sahip olursunuz hem de körelmiş bıçağın oluşturacağı amacınızın dışında oluşacak istenmeyen işlemlerden ıskarpela bileme aparatı ya da iskarpela bileme taşı kullanarak kaçınabilirsiniz. 

İskerpela Seti Çeşitleri Nelerdir

İskarpela setleri genellikle ahşap, taş, metal gibi sert malzemeleri oymak için kullanılan, uçunda biçimli bir kesici kenarı olan bir el aletidir. Zanaatkarların kullandığı bu el aleti ahşap, taş ve metal benzeri sert aletlerde desen verme, birleştirme, delik açma, oyma gibi işlemlerde yardımcı olarak kullanılan iskarpela setlerinin üzerinde işlem yapılacak materyallere ve yapacağınız işlemin türüne göre özel olarak tasarlanmış keskiler ve bıçaklara sahip olan modelleri vardır. 

Temel olarak iskarpelalar kullanılan keski bakımından ikiye ayrılır; Japon model ve standart model. İki model arasındaki tek temel fark Japon modellerde genellikle daha sert bir çelik kullanılması ve keskisinin arkasını daha hızlı bileme işlemi gerçekleştirmesi için oyulmuş olmasıdır. Bu temel iki model dışında iskarpelalar keski uçlarına göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Konik kenarlı iskarpelalar 25 ile 30 derecelik bir kesme açısına sahiplerdir. 

Diğer iki başka modellerden olan zıvana ve gömme iskarpelaları ise 30 derece ve üzeri kesme açılarına sahiplerdir ve daha ağır işlemlerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmışlardır. Bunun dışında kullanım amaçlarının adlarına göre sınıflandırılan iskarpela çeşitleride vardır. En temel kullanıma sahip iskarpela düz iskarpela adıyla karşımıza çıkar. Bu modeller dışında soyma, oyma, zıvana, köşe, kırlangıç kuyruğu gibi farklı amaçlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış pek çok farklı iskarpela çeşidi bulunmaktadır. 

Soyma iskarpelası ince detay çalışmalarında kullanılmak üzere tasarlanmış hassas ve uzun bıçağa sahip olan bir keskidir. Tokmak ile kullanıldığında bıçağının hassas olması nedeniyle zarar görebilen soyma iskarpelası kullanımı ustalık gerektiren bir iskarpela türüdür. Soyma iskarpelasına nazaran kullanımı daha kolay olan kırlangıç kuyruğu ise eğimli kenarları ile metalin ortasına kadar giderek ulaşılması zor köşelere kolaylıkla ulaşmayı sağlar. 

Köşe iskarpelası ise kullanımı en kolay olan iskarpela modellerindendir. Kısa bir bıçağa ve kalın bir tutamaca sahip olan v şeklindeki köşe iskarpelaları çok az bir beceri gerektirerek kullanılabilir. Eğer bir zanaatkarsanız ya da hobileriniz için bir iskarpela oyma seti ihtiyacınız var ise temel modellerin hepsini içerinde bulunduran iskarpela setlerini tercih edebilirsiniz. Piyasada en çok tercih edilen iskarpela setlerinden biri olan İzeltaş iskarpela takımı 6 lı sizlerin bu ihtiyacı için en doğru tercihlerden biri olabilir. 10, 12, 14, 16, 18 ve 20 milimetrelik 6 parçadan oluşan İzeltaş iskarpela takımı 6’ lı seti temel bir iskarpela kullanım ihtiyacınızı karşılamak için oldukça yeterli bir settir. 

Piyasadaki diğer iskarpela ürünlerinin standartlarından çok daha üst seviyede ürettikleri İzeltaş iskarpela takımı 6’ lı seti hem estetik görünüm açısından nostaljik bir hava sağlar iken diğer yandan ise kullanılan bıçakların, keskilerin sağlamlığıyla ve kalitesiyle de sizlere ihtiyacınız olan iskarpela setini veriyor. Kullanılan materyallerin kalitesi ve sağlamlığı ile uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz İzeltaş iskarpela takımı 6 lı seti sizlere ihtiyacınız karşılamak için en kaliteli hizmetlerden birini sunmaktadır. Eğer sizler de bir zanaatkar olarak yeni bir iskarpela setine ihtiyaç duyuyorsanız ya da bir zanaatkar değilseniz ve sadece yeni bir hobi edinmek istiyorsanız İzeltaş iskarpela takımı 6 lı seti sizlerin aradığı ürün olabilir. Hemen bir tane İzeltaş iskarpela takımı 6 lı seti satın alarak uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz zanaat aletinizi yenileyebilir ya da uzun yıllar sıkılmadan uğraşacağınız nostaljik bir hobi edinebilirsiniz. 

En Uygun İskerpela Setleri Fiyatları 

İskarpela takımları metal, ahşap, taş gibi sert maddeleri oymak, şekil vermek, soymak, delik açmak, birleştirme noktaları açmak gibi işlemlerde kullanılan herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan çalışan bir el aletidir. Uzun yıllardan beridir kullanımı oldukça yaygın olan iskarpela takımları artık sadece zanaatkar arasında da kullanılmamakta. 

Oldukça nostaljik çalışmalar yapmanıza yardımcı olabilecek iskarpela takımları son zamanlarda en yaygın hobi alanlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. İskarpela takımları içerisinde bulunan bazı aletler gerektiği yerde çok fazla bir tecrübe gerektirse de genel olarak iskarpela takımları kullanımları oldukça kolay ve zaman içerisinde hızlı bir şekilde kazanılacak bir beceridir. Sizler de eğer yeni bir hobi arayışındaysanız iskarpela takımlarının aradığınız hobi olup olmadığını ya da el becerilerinizin iskarpela takımlarını kullanmaya yatkın olup olmadığını araştırdıktan sonra deneyimlemek isteyeceğiniz aletlerden biri olabilir. Farklı kullanımlar için ve farklı materyaller için özel olarak incelikle hazırlanmış iskarpela takımı fiyatları sanılanın aksine çok yüksek fiyatlara sahip el aletlerinden değildir. 

Piyasadaki diğer zanaat aletleri ile kıyaslandığında iskarpela fiyatı oldukça uygun, cep yakmayacak türdendir. Sizler de eğer bir zanaatkarsanız ve bir iskarpela takımına ihtiyaç duyuyorsanız ya da boş vakitlerinizde uğraşmak için ve bir kazanım elde etmek için yeni bir hobi edinmek istiyorsanız iskarpela takımları tam size göre olabilir. Yarattığı nostaljik havası, kullanımını öğrenip ortaya çıkaracağınız güzel ürünlerle birleştiğinde iskarpela takımlarının tam size göre olduğunu anlayabilirsiniz. Sizler de iskarpela takımlarının tüm bu özelliklerinde yaralanmak istiyorsanız, oldukça uygun fiyatlı olan iskarpela setlerinden bir tane edinebilirsiniz. 

İskerpela Oyma Seti Nedir?

İskerpela oyma setleri adını çok sık duymamamıza rağmen oldukça yaygın olarak kullanılan zanaat aletlerinden biridir. Ahşap, taş, metal gibi sert malzemeleri oymak için kullanılan, uçunda biçimli bir kesici kenarı olan bir el aletidir. Zanaatkarların kullandığı bu el aleti ahşap, taş ve metal benzeri sert aletlerde desen verme, birleştirme, delik açma, oyma gibi işlemlerde yardımcı olarak kullanılır. 

İskerpela Oyma Setlerini Bilemek Gerekir mi?

İskerpela oyma setleri aleti ahşap, taş ve metal benzeri sert aletlerde desen verme, birleştirme, delik açma, oyma gibi işlemlerde kullanıldıkça zaman içerinde kesiciliğini ve keskinliğini kaybedebilir. Bu sebeple iskerpela oyma setleri için özel olarak hazırlanmış iskerpela bileme taşlarını kullanarak iskerpela el aletini bilemeniz gerekmektedir. İskerpela bileme taşı ile bileme işlemini gerçekleştirdikten sonra iskerpela el aleti tekrardan keskinlik kazanarak oyma işlemlerini en verimli şekilde gerçekleştirecektir.

İskerpela Setleri Çeşitleri Nelerdir?

İskerpela oyma setleri pek çok çeşitli materyal üzerinde kullanım özelliğine sahiptir. Oyma işlemini gerçekleştireceğiniz materyalin türüne göre ve yapacağınız işlemin amacına göre kullanmak üzere özel olarak tasarlanmış iskerpela setleri bulunmaktadır. Bunlar Japon ve standart olmak üzere iki keski türünden birinin kullanıldığı ve 25, 30 ve 30 üzeri gibi farklı kesme açılarına sahip olan iskerpelardır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İskarpela Fiyatları

1007 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler