Kameralı park sensörleri, aracınızın arkasını net bir şekilde görmenizi sağlar. Bu sayede dar alanlarda bile daha rahat park edebilir ve aynalarda görünmeyen engelleri görebilirsiniz. Aracınızı çıkarması zor olan bir açıyla park etmeniz durumunda kameralı park sensörleri en iyi yardımcınız olabilir. Gelişmiş görüntü ve hareket sensörlerine sahip, gece görüşlü ya da dikiz aynasına entegre çeşitli park sensörü modelleri arasından aracınız için en iyi sensörü kolaca bulabilirsiniz.

Yüksek Çözünürlük İle Kristal Netliğinde Görüntüler

Park sensörlerinin kullanışlı olması için, ortam koşulları nasıl olursa olsun kameranın her zaman net bir görüntü sunması gerekir. Görüntünün kalitesi kamera çözünürlüğü ile belirlenir ve çözünürlük piksel cinsinden ölçülür. Piksel sayısı büyüdükçe, görüntü kalitesi de artar. Kameralı sensörlerde kullanılan sensör tipi CMOS ve en çok kullanılan çözünürlük ise 1080p'dir. Görüntüleri HD kalitesinde izlemenize olanak sağlayan 1080p çözünürlük ile aracınızın arkasındaki tüm nesneleri net bir şekilde görebilirsiniz.

Parkı Kolaylaştıran Geniş Ekran Seçenekleri

Kameralı park sensörleri, kameradan gelen görüntüleri net bir şekilde izleyebilmeniz için çeşitli boyutlarda ekranlara sahiptir. Sensör seçerken ile birçok ekran seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Ekran tipine karar verirken öncelikle boyuta dikkat etmeniz gerekir. Kameralı park sensörleri için en kullanışlı boyut genellikle 7 inçtir. 7 inçten daha geniş ekranlar genellikle binek araçlar için pratik kullanıma sahip değildir. Öte yandan daha büyük ticari araçlarda, aracın arkasını net bir şekilde görebilmek için daha geniş bir ekran tercih etmeniz gerekebilir.

Siyah Beyaz ve Renkli Görüntü Sensörü Seçenekleri

Kameralı park sensörlerinde siyah beyaz veya renkli kamera seçenekleri bulabilirsiniz. Her ne kadar siyah ve beyaz sensörler park halinde kapsamlı bir bakış açısı kazandırsa da, renkli kamera size çok daha net bir resim sunabilir. Renk seçenekleri dışında kameralı park sensörü satın alırken kameranın gece görüşü özelliğine sahip olduğundan da emin olmanız gerekir. Geceleri küçük cisimleri görmek çok daha zor olduğundan ilave bir aydınlatmaya ihtiyacınız olabilir. Park kameraları, gece boyunca size net bir görüş sağlamak için genellikle kızılötesi teknolojisini kullanır. Bazı modellerde yer alan ve kamera çalıştığında aktif hale gelebilen LED aydınlatma seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Kablolu ve Kablosuz Setlerle Kolay Montaj

Kameralı park sensörlerinin montajı oldukça kolaydır. Çoğu sensörün ekranı otomobil gösterge panosuna takılırken, bazı modeller mevcut dikiz aynanızın üzerine yerleştirilebilir. Sensör satın alırken kablolu ve kablosuz modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Kablosuz bir set tercih ederek, kablolama olmadan kolay kurulum avantajından yararlanabilirsiniz.

Öne Çıkan Başlıca Özellikler

  • Kameraların çoğu, kamerayı her tür otomobilin dikiz aynasına takmanıza olanak tanıyan universal montaj stiline sahiptir.
  • Bazı modellerde kamera ya da ekran aktif olmadığında, standart bir dikiz aynası olarak kullanılabilecek ekran seçeneği bulunur.
  • Birçok kamerada DVD veya VCD oynatıcı ile iki yönlü bir video girişi kullanılır.
  • Park sensörlerinde bulunan en önemli özelliklerden biri otomatik geçiş seçeneğidir.
  • Otomatik geçiş özelliği sayesinde kameranızı, aracınızı geri vitese taktığınız anda ekranın otomatik olarak size arkadan bir görüntü vermesini sağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kameralı Park Sensörü Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Binek araçlar için 7 ”LCD monitör, aracınızın arkasında neler olup bittiğini en iyi şekilde izlemenize yardımcı olur.
  • 1080p çözünürlük ve kızılötesi CMOS sensörler nesnelerin kristal netliğinde görebilmenizi sağlar.
  • Kameranızın uzun ömürlü olması için ısı, ışık ve nem gibi ortam koşullarına karşı dayanıklılık seviyesini gösteren IP koruma sınıfına sahip ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Kamera kayıtlarını saklamak isterseniz dahili depolama kapasitesine ya da SD kart seçeneğine sahip modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Gelişmiş kontrol seçenekleri için telefonunuzla mobil uygulama üzerinden kameraya ve ekrana bağlantı imkanı veren akıllı park sensörü modellerini inceleyebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kameralı Park Sensörü

Toplam 23 / 23 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024956/20024958