Karıştırıcı

Karıştırıcı Fiyatları

Çoğunlukla inşaatlarda sıkça ihtiyaç duyulan insan gücü yerine makine yardımıyla boya, alçı, astar, vernik, karo harcı ve sıva gibi yoğun yapıya sahip malzemeleri karıştırmak için kullanılan bir makinedir. İnşaat alanlarında sıkça duvar tipi boya mikseri ile karşılaşırız.

Boya Mikseri Nedir?

Boya mikseri başlığı altında boya ve harç karıştırıcı ürünleri incelediğimizde boyanın yapısını ve insan gücünün zorlukla yapacağı eylemleri nasıl gerçekleştirdiğine bir bakalım. Duvar boyası, şu temel karışımlardan oluşur. Bu bileşenler reçineler, çözücüler, katkı maddeleri ve pigmentlerdir. Pigment renktir. Reçine ise bağlayıcı ve yapıştırıcıdır. Pigmentlerin temelde iyice karışıma dahil olabilmesi için çokça uğraş gerekir. Boya mikseri de bu performansı çok iyi bir şekilde ortaya koymaktadır.

Güncel piyasada normal olarak çıkmış olan her teknolojik ürünün çeşitleri ve bunları piyasaya sunan farklı farklı satıcıları vardır. Boya mikserlerinin de fiyatları performans, modelleme ve dayanıklılığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu karıştırıcıların çift kollu karıştırıcı mikser modelleri bulunmakta ve tek kollu karıştırıcılardan daha hızlı bir performans sergilediği görülmektedir. Sıkça araştırılan Einhell TE-MX 1600-2 CE boya ve harç mikseri ve özellikleri çeşitlenmede dikkat çeken bir üründür. 

 Einhell e ait bu ürünün en iyi özelliklerinden biri ters dönücü karıştırıcıları olmasıdır. Bu ürünün sahip olduğu ters dönücü karıştırıcıları sayesinde kullanıcılar, karıştırıcı ile yapılacak olan işlemi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tamamlıyorlar. Dinamik hız kontrolü sayesinde de yük altında asla hız kaybı gerçekleştirmeyen Einhell TE-MX 1600-2 CE boya ve harç mikseri, ergonomik tutamak yapısı özelliği ile de kullanıcılara rahat bir kullanım hakkı sunar. 2 Vitesli yüksek karıştırma performansını yapısında bulunduran bu karıştırıcı tezgah tipi kullanıma uygun montaj alanına da sahiptir. Soft start yani diğer bir deyişle yumuşak başlama fonksiyonu da sadece Einhell Double mikser ile kullanıma açıktır.

Karıştırıcı Uçları

Karıştırıcılarda, karıştırıcıların uçları da karıştırıcı kadar aslında önemlidir. Bakıldığı zaman homojen ve pürüzsüz bir karışım elde etmek isteyen kişiler farklı başlıklar, uçlar da tercih ederek karıştırıcı kullanabilir. Karıştırıcıyı kullanan kişiler de aynı şekilde karıştırıcı ucu kadar önemli bir rol oynar. Gerek boyaların gerek harçların karıştırılmasında tercih edilen uçlar kullanan kişinin kullanacağı veya yapmak isteyeceği karışıma göre daha topaksız ve istenilen kıvamı tutturma ihtimalini arttırmakla beraber kullanıcıya daha konforlu, zamandan kazandığı bir kullanım sağlar.

Karıştırıcı makinelerini ve uçlarını kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Karıştırıcı uçlarının üretilişlerindeki malzeme farklılığı da karıştıcının ortaya koyacağı verimde farklılık gösterir. Örneğin, boya karıştırma işleminde kullanılan basit uçlar boya karışımı daha harç karışımına göre daha hafif bir işlem olduğu için aynı uç, harç karıştırma işleminde kullanılmaya çalışıldığında karıştırıcı uçların hasar alması ihtimali çok yüksek bir hal alıyor. Bunun yanı sıra seçim olarak renk renk de çeşitliliği olan karıştırıcı uçları, kullanıcılar tarafından göz zevkine göre de seçilebiliyor.

Renkli olan karıştırıcı uçları aynı zamanda özelliklerine yapımına ve formuna göre de kullanıcılar için ayırt etmesi daha kolay hale geliyor. Başka bir perspektiften baktığımız zaman da karıştırıcı ucuna renk vermek istenildiği zaman üretilecek olan uçların üretiminde malzeme değişikliğine gidilmesi kaçınılmaz oluyor. Plastik, demir, paslanmaz çelik gibi malzemeler karıştırıcı uçları için tercih edilen malzemeler olmakla birlikte, her birine istenilen rengi vermek için üretim şeklinde değişikliğe gidiliyor. Örneğin plastikte mor rengi daha kolay elde edebiliyorken paslanmaz çelikte daha zor elde ederiz.

Öne çıkan markalar insan gücü kullanımının minimum seviyeye inmesi aynı zamanda verimin ve malzemelerin dayanıklılığı için kaliteli ürün ortaya koymak adına daha çok çalışmak durumunda kalıyor. Bu makineleri aynı zamanda hobi amaçlı kullanacak olanlar da ihmal edilmiyor. Boya karıştırıcı ucu daha küçük, mikser ucuna takılarak kullanılabilen ürünlerde satılanlar arasında yer alıyor. 

Karıştırıcı ucu seçerken dikkat etmemiz gereken şeylerde göze çarpan ilk faktör, karıştırıcı makinelerinin donanımlarını ve kullanılacağı alanları dikkate almamız gerektiğidir. Yapılacak işe göre karıştırıcılar ikiye ayrılır. Mekanik karıştırıcı ve statik karıştırıcı olarak iki ayrı gruba ayrılır. Karıştırıcılar ayrıca sarf ettiği güce göre az ya da çok olmak kaydıyla çeşitlerine bakarak gruplama yapıldığında ise elektrikli karıştırıcılar, pilli karıştırıcılar ve manuel karıştırıcılar olarak üç farklı gruba ayrılıyor. Son olarak işlevine göre bir ayrım yapmak istersek boya karıştırıcıları ve harç karıştırıcıları olmak üzere iki ana gruba ayırırız. 

Örnek olarak; pek çok araştırmaya göre diğer ürünlere nazaran boya kullanımda %30 azalma, geri dönüşüm malzeme kullanımda %10 artış- çevrim süresinde %10 iyileşme sağlayan statik karıştırıcı ucu kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Ayrıca mekanik karıştırıcı ucu 100 ml ile 300 litre arasında, iki çeşit sıvı, yoğun veya gazı homojen bir solüsyon şekline getirebilen mekanik karıştırıcılar içinde kullanılmaktadır.

Mekanik karıştırıcılarda paslanmaz karıştırıcı ucu kullanıcılara sunulurken, statik karıştırıcılarda plastik karıştırıcı ucu ise kullanıldığını görüyoruz. 

Pratik bir şekilde temizlenişi, diğer uçlara nazaran daha kolay uygulanabilen statik karıştırıcılar sayesinde, zorlu işler, yüksek yoğunluğa sahip sıvı veya düşük yoğunluğa sahip sıvı, uzun ya da kısa alan fark etmeksizin farklı birleşimleri uyumlu bir şekilde karıştırabiliyor ve verimli sonuç elde edilebiliyor. Laboratuvar manyetik karıştırıcı sanayide kullanımı olan ve bu amaçla üretilen mekanik karıştırıcılar, farklı özellikte karıştırma ucu opsiyonları ile kullanıcılara daha rahat bir kullanım sağlamakla birlikte, kullanan kişileri de mutlu ediyor. 

Karıştırıcı Ucu ve Fiyatları

Hobi amaçlı kullanılacak ulan karıştırıcı uçlar dışında, profesyonel alanda kullanılacak olan karıştırıcılar hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu konuda tecrübeli ve bilgili olan kullanıcılar, bu karıştırıcı uçlarının kullanılacağı zaman hangi makine için en uygun olanı bilip, emin olduktan sonra kullanabiliyor. Hobi için karıştırıcı uçlarını kullanacak olan kullanıcılar için ise önemli ve öncelikli olan karıştırıcının hangi alanda hangi şekilde kullanılacak olmasıdır. Bu seçim kesinleşip kararlaştırıldıktan sonra hobi amacı ile karıştırıcıyı kullanacak olan kullanıcıların tek yapacağı şey harç karıştırma işlemini nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yapılması veya boyanın ya da harcın homojen bir şekilde, pürüzsüz olarak karıştırılması için doğru karıştırıcı ucu seçimi yapmak olacaktır.

Tüm bu özelliklere karşılık karıştırıcı uçları, tamamıyla bir bütün olarak baz alındığımızda; yapılacak olan işi kolaylaştırıyor olsa bile bunun yanı sıra performansı ve verimi etkileyen birçok aksama da bulunuyor. Bünyesinde bulundurduğu donanımlar hem kullanım alanlarında farklı yerlere erişim sağlıyor hem de kullanımı kullanıcılar için kolaylaştırıyor. Birbirinden farklı markaların satışa sokup ileri sürdüğü alternatifler, güncel piyasada harç karıştırıcı ucu ve boya karıştırıcı ucu olarak ikiye ayrılmış bir şekilde satışa çıkıyor. 

Bunları birbirinden ayıran özelliklere şöyle bir baktığımızda aslında genel olarak aynı yapı ve işlev bizleri karşılıyor. Esas farklılık elektrikli bazlı çalışanlarda mikser çapı, motor gücü, devir / dakika, vites sayısı, en yüksek karıştırma kapasitesi karşımıza çıkmaktadır. Çalışma kapasiteleri birbirinden farklı olmak üzere arttıkça performansları ve ortaya çıkardıkları işin verimi de doğru orantı ile artmaktadır.

Ne tür iş için kullanacağınızı diğerlerine rağmen göz önünde bulundurmuş olursak, yapılacağınız işe göre özel olarak üretilen bir karıştırıcı ucu kullanmak istediğinizde, elbette ürünler arasında doğal olarak fiyatta farklılıklar da oluyor. Üreticiler alıcıları mutlu ve memnun etmek adına her bütçeye uygun bir karıştırıcı ortaya koymuş ve çeşitlendirmiştir. Kullanım şekline göre ya da alanına göre farklılıkları, elektrikli veyahut manuel oluşu, demir, çelik veya plastik oluşu, mekanik ya da statik oluşu gibi birçok alana ayrılan karıştırıcıların fiyatları, çeşitlendirmiş olduğumuz gibi olduğu zaman fiyat değişikliklerine uğramakta. Örneğin çelik ve plastiğin yapılışı ya da işlenmesinde sarf edilen efor farklı olduğu için fiyatlandırmada değişiklik yapılıyor. Bundan ötürü bu ürünler tamamen fiyat performansa dayanmaktadır. 

Matkap Karıştırıcı

Araç ve gereçlerin ya da halk deyişi ile takım taklavatların insanların işlerini yapabilmesinde büyük kolaylık sağlar. Bu amaçla üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olan birçok ürüne ulaşabilmek mümkün olur. Matkaplar da elektronik alet edevat seçenekleri arasında bulunur. Matkaplar ihtiyacımız olan işleri kolaylıkla güç sarf etmeden yapmamızı sağlayan, birçok işleve sahip olan ürünlerdir. Delme, kırma ve karıştırma gibi işlerimizi matkaplar aracılığıyla yapabilmek mümkün ve neredeyse eforsuzdur. 

Matkapların kullanıcılara temin etmiş oldukları geniş çaplı kullanım alanı, matkap uçları ile farklı alanlara da hitap etmesini sağlayıp işlevlerini arttırır. Uçları değiştirilmeye elverişli matkaplar bu amaçta kullanım sağlayan araç gereçler olur. Raflarda yer alan yani satışa sunulmuş birden fazla matkap ucu seçeneği, bu matkap uçlarını kullanacak olan kullanıcıların farklı işler ve deneyimler elde edebilmesini olağan hale getirir. 

Matkap ucu opsiyonları arasında konumuzda işlemiş olduğumuz karıştırıcı uçlarda yer almaktadır. Bu ürünler birçok seçeneğe göre daha farklı bir kullanım sağlar. Karıştırıcı matkap uçları kullanıcılara sağlamış oldukları kullanım amacı istikametinde boyaların homojen bir şekle gelip karıştırılması için kullanılabilir. Matkap karıştırıcı opsiyonlarımız bununla da sınırlı kalmamakla birlikte bağ ve bahçe işlerinde de kullanabileceğimiz, hobi olarak yaptığımız işleri kolaylaştırmak üzere raflarda yerini almış olan karıştırıcı seçenekleri de bulunur. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre hareket etmesi halinde bulabilecekleri oldukça fazla karıştırıcı seçeneği raflarda yer alır. Sizler de matkap karıştırıcı opsiyonlarını gözden geçirip arasından seçim yapıp almak istiyorsanız raflara ve öne çıkan matkap karıştırıcı uçlarına göz atabilirsiniz.

Matkap Karıştırıcı Fiyatları

Matkaplar kendilerince zaten çok işlevli makineler olmakla birlikte uç opsiyonu da bu kadar konforlu ve seçenekli bir ürüne eklendiği zaman hitap ettiği alan geniş olmakla kalmayıp bu işlerle uğraşıp bu tarz araç gereçlere ihtiyacı olan bütün kullanıcıların da dikkatini çekiyor. Tabii ki matkapla kullanılan uçların da işlevlerine göre bir fiyat aralığı oluyor. Matkap karıştırıcı fiyatları bazı noktalarda farklı özellikleri sağlar. Bunların başını çeken özelliklerden en önemlisi ölçüdür.

Matkap karıştırıcılarının ölçüleri oldukça farklı olur. Gerek uç genişliği gerek uç uzunluğu ya da matkabın ölçülerindeki değişiklik ürünlerin kullanımlarını büyük ölçüde değiştirir ve yönlendirir. Bahsi geçen bu özelliklerinden ötürü ürünlerin fiyatlarının değişmesinde de büyük ölçüde etki gösterir. Matkap karıştırıcılarının ölçüleri ile fiyatları doğru orantılıdır. Ölçü ne kadar artarsa fiyat da o kadar artar. Bunun dışında matkap karıştırıcı opsiyonları arasında mikser gibi bu tarz ürünler de bulunur. 

Mikser dolaylamadan direkt olarak karıştırma işleminde kullanılır. Matkap kadar çok opsiyonlu kullanım alanlarına sahip değildir. Matkap karıştırıcısı daha geniş ve yüksek işlevli alanlara hitap ederken mikserler boya karıştırıcısı gibi işlemlerde kullanılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karıştırıcı Fiyatları

505 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 505 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?