Motor Yağı Katkısı

Motorların kirlenmesi ve aşınması sonucu pistonlar ve motor yatakları arasında çeşitli boşluklar meydana gelebiliyor. Oluşan boşluklar nedeniyle motor yağı sızıntısı ve motorun yağ yakması gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Yağ sistemini, oksitlenme ve korozyona karşı koruyan motor yağı katkısı çeşitleri, sızıntıyı önlüyor ve gereksiz motor yağı tüketiminin önüne geçiyor. Araçlarına özen gösteren sürücüler, kullandıkları motor yağlarından tam anlamıyla faydalanmak ve motor ömürlerini uzatmak için düzenli biçimde motor yağı katkıları kullanıyor.

Maksimum Seviyede Motor Yağı Performansı

 • Oto aksesuar ürünleri arasında yer alan yağ motor katkıları, kullanıcılara yağ katkıları, motor yağları ve gres yağı ürün seçenekleriyle sunuluyor.
 • Sentetik ve madeni motor yağı çeşitleriyle uyumlu olan yakıt katkıları, emisyon seviyesini aşağıya çekerek egzoz gazı salınımının azalmasını sağlıyor.
 • Yüksek ısıya ve suya karşı dayanıklı yapıdaki gres yağı çeşitleri, kuru yağlama işleminin yanı sıra montaj pastası, yalıtıcı ve ayırıcı madde olarak dişli çarklar, miller ve kızaklı yataklar üzerinde de kullanılabiliyor.
 • Hidrolik direksiyon sistemleri için özel olarak üretilen mineral bazlı direksiyon yağları, sürüş sırasında direksiyondan yüksek performans bekleyen sürücüler tarafından tercih ediliyor.
 • Motor içi temizleme özellikli katkılar, yağ değişimi yapılırken motorun iç yüzeyine yapışan kirlerin sökülmesine ve motorun temiz kalmasına olanak tanıyor.
 • Soğuk havalarda motor yağının akışkan olmasını sağlayan motor yağı katkısı çeşitleri, sert sürüş şartlarında sorunsuz araç kullanma fırsatı yaratıyor.

Dizel, Benzinli ve LPG Araçlara Özel Ürünler

Motor yağı katkısı çeşitleri içerisinde dört zamanlı motora sahip dizel, benzinli ve LPG araçlar ve iş makineleri için özel olarak üretilen ürün seçenekleri yer alıyor. Katkı maddeleri, yağ filtresi ve yağ değişiminin ardından motor yağına ilave edilerek kullanılıyor. Ürünlerin, motor rölantide çalıştırıldıktan sonra sıcak durumdayken motor yağına ilave edilmeleri önem taşıyor. Yağ değişimi dışında araç kullanım sıklığına bağlı olarak motor yağı içerisine belli aralıklarla katkı maddeleri ilave edilebiliyor. Böylece yüksek performans sağlanan motor yağının standardı korunmuş oluyor.

Viskozite Kaybına, Yağ İncelmesine ve Köpürmesine Son

 • Kullanım şekilleri ve miktarları farklı olduğu için her motor yağı katkısı çeşidi için birlikte kullanılacağı motor yağı markası ve modeli özelinde farklı bir ürün hacmi söz konusu oluyor.
 • Motorun çizilmiş ve aşınmış kısımları, yağ katkılarının içinde yer alan çinko, alüminyum ve lityum gibi madenlerin partikülleriyle ya da nano yapıdaki bor kristalleriyle dolarak onarılıyor.
 • Yağ katkıları, motor yağı kalitesinin ve kullanım ömrünün azalmasına neden olan köpürme ve incelme gibi sorunları hızlı ve etkili bir biçimde ortadan kaldırıyor.
 • Düzenli olarak motor yağı katkısı kullanmak viskozite kaybı meydana gelip motor yağının ideal akışkan seviyesini yitirmesini engelliyor.
 • Partikül kalıntılarının temizlenmesi için geliştirilen sprey çeşitleri, mazotla çalışan araçlarda yer alan partikül filtrelerinin sökülmelerine gerek kalmadan pratik biçimde temizlenmelerini mümkün hale getiriyor.

Motoru Koruyan ve Onaran Yakıt Katkıları

Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen yakıt katkıları; motor onarıcı, yenileyici, koruyucu ve duman kesici özellikleriyle öne çıkıyor. Motor gürültüsü artış gösterdiğinde, motor üflemesi meydana geldiğinde, araçta güç ve verimlilik kaybı oluştuğunda yakıt katkıları kullanılması, sorunların hızlı bir şekilde giderilmesine yardım ediyor. Ayrıca yeni motorları korumak amacıyla da yakıt katkısı çeşitlerinden yararlanılıyor. Hasar gören, sertleşen ve çatlayan contalar üzerinde yenileyici etki meydana getiren ürünler, farklı malzemelerle üretilen tüm conta çeşitleri üzerinde etkili oluyor. Yakıt tasarrufu ve motor performansının maksimum seviyede tutulmasını sağlıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motor Yağı Katkısı

669 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 41 / 669 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?