Macera sevenlerin en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biri olan motosiklet, zevkli olsa da dikkatli kullanılması gereken araçların başında yer alıyor. Yapılan istatistiklere göre motosiklet ile yapılan kazaların araba kazalarının neredeyse 5 katı olduğu görülüyor. Motosiklet kullanılırken sürücülerin mutlaka koruyucu ekipmanlar kullanması, hem mal hem de can güvenliğini korumaları için büyük önem taşıyor. Emniyet kemeri, kaza anında koruma sağlayan çelik konstrüksiyonlu kıyafetler, hava yastığı ve koruyucu ekipmanlar, motosiklet kullanıcılarının olmazsa olmaz emniyet ekipmanları oluyor. Viraj kabiliyetleri, yol tutuşları ve hızlarından dolayı tercih nedeni olan motosiklet, üst düzey performansları ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Motosiklet sürücülerinin özel kıyafetlerine ek olarak kullandıkları motosiklet sırtlık, dizlik, bellik gibi ekipmanları da kaza esnasında sürücüleri daha yüksek oranda koruyor ve büyük hasarlar almalarına engel oluyor.

Motosiklet tutkunlarının en çok zorlandıkları konuların başında ise motosikletlerin bagajlarının olmaması nedeniyle eşya taşıma konusu geliyor. Motosikletlerin eşya taşıma konusundaki yetersizliği sonucu ortaya çıkan motosiklet çanta sırtlıkları ile sürücüler, seyahatleri esnasında eşyalarını güvenli ve sorunsuz olarak taşıyabiliyor. Genelde uzun mesafe yolculuklar yapan sürücülerin tercihi olan modeller, kolay kullanımı ve ergonomik tasarımları ile ön plana çıkıyor. Gidilen yerde gerekli olan eşyaların taşınmasında kolaylık sağlayan ürünler, kullanıcıların tercih ettiği motosiklet ekipmanları arasında yerini alıyor. Özellikle ticari amaçlı olarak kullanılan motosiklet modellerinin olmazsa olmaz ekipmanı olan motosiklet çanta sırtlıkları, mevcut ürünlerin taşınmasını kolaylaştırıyor ve sıklıkla tercih ediliyor. Motosiklet kullanılırken giyilen özel tasarım kıyafetlerin, dizliklerin, eldivenlerin güvenle saklanmasını da sağlayan ürün, sürücülerin gittikleri ortamlarda rahat hareket etmelerini de destekliyor.

Motosiklete monte edilerek kullanılan model, sürücülerin eşyalarını yanlarında güvenle taşıyabilmelerine imkan veriyor. Motosiklet kullanırken sürücünün yanında eşya taşıması, onun dikkatini dağıtarak kaza yapmasına sebep olabiliyor. Yanlarında taşıdıkları eşyaların kontrolünü sağlayarak eşyaların yola saçılmasını engelleyen ürün, sürücünün dikkati tamamen yola vermesini sağlayarak kazalara karşı koruyucu bir rol oynuyor. Çeşitli boy ve modellerde satışa sunulan motosiklet çantaları, taşıyabilecekleri ağırlıklara göre de farklılık gösteriyor. Anahtarla kilitlenebilen modeller, özellikle sürücülerin kıymetli eşyalarını saklamalarında yardımcı oluyor. Motosiklet çanta modelleri arasında en çok dikkat çekenler ise LED ışıklandırma kullanılarak tasarlanan ürünler oluyor. Darbe sensörlü alarm sistemine sahip olanlar, ayrıca kaliteli ve kullanışlı yaslanma pedleri ile dikkat çekiyor. Dikkat çekmeyi sevenler için özel olarak tasarlanan renkli kapaklı modeller ve uzaktan kumandalı modeller de kullanıcıların ilgisini çekiyor. Ayrıca, su geçirmez olan modeller, çizilmelere karşı dayanıklı olmalarından dolayı uzun süre kullanım olanağı sağlıyor. Depo üstüne mıknatıslar yardımı ile sabitlenen motosiklet çanta modelleri, güçlü mıknatısları ile depoya yapışıyor ve sürücünün eşyalarını güvenle taşımasını sağlayarak seyir hâlinde iken eşyaların etrafa yayılmasını önlüyor.

Üretildikleri malzemelerin yapısına, şekline ve kullanım yerine göre farklılaşan motosiklet çanta sırtlıkları, kullanılan motosiklet modeline göre de çeşitlilik gösteriyor. Metal, deri ve kumaş olmak üzere üç farklı materyal kullanılarak tasarlanan modeller, taşıyabilecekleri yük kapasitesi ile de birbirinden ayrılıyor. Taşınabilir özellikte olan çanta modelleri, özellikle şehirler arası yolculuk yapan sürücülerin tercihi oluyor. Bu modeller, gerekli olduğunda motosikletten ayrılabiliyor ve sürücünün dilediği yerde omzuna asarak ya da sırtına takarak kullanmasına yardımcı oluyor. Farklı renk ve tasarımları ile motosiklete uygun renk seçimlerine uyum sağlayan modeller, şık ve farklı duruşları ile motosikletin havasını değiştiriyor. Hem şıklığı hem de kullanışlı olması nedeniyle motosiklet aksesuarları arasında özel bir yere sahip olan motosiklet çanta sırtlıkları, sürücülerin vazgeçilmezi oluyor.

Motosiklet Çanta Sırtlıkları

8 ürün var
  1. Markalar
    1. Kappa
    2. Givi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20029247/20029249/60005700
BAŞA DÖN