Koruma Demiri & Takoz

Motosiklet, hem sürücünün hem de motor ekipmanlarının açıkta durduğu bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Motor aksamının etrafında dış etkenlere karşı koruma sağlayan kaporta bulunmuyor. Bunun yerine hem sürücüyü hem de motor aksamlarını korumaya yönelik özel parçalar hazırlanıyor. Motorun iki tekerli yapısına ve denge noktasına uyumlu motosiklet koruma demiri çeşitleri, farklı model motosikletler için seçenekler sunuyor.

Motosiklet koruma demiri modellerinden en önemlisini sürücünün korunmasına yönelik olanlar oluşturuyor. Koruma demiri, motosikletin devrilmesi durumunda zemin ile motosiklet arasında bir boşluk yaratıyor. Oluşan boşluk, motorun yan kısmında duran ayağınızın motorla yol arasında sıkışmasını engelliyor. Trafikte kaza durumunda önce sizin sağlığınız korunuyor.

Far koruma demiri, motosikletin modeline ve farların dizaynına uygun olarak hazırlanıyor. Örgülü yapıya sahip olan koruma demirinin içinden ışık, rahatlıkla geçiyor ve görüşünüzü etkilemiyor. Sinyal lambaları da aynı şekilde koruma ile kaplandığında dahi diğer sürücülerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Darbelere ve sürtünmelere karşı korunan farlar, uzun süre kullanım imkanı sunuyor. Herhangi bir devrilme ya da kaza esnasında farın kırılan parçalarının etrafa saçılması engelleniyor. Keskin ve sivri uçlu parçalardan sürücünün zarar görmesinin önüne geçiliyor.

Motosiklet koruma demiri modelleri, motosikletin gövdesine direkt olarak bağlanıyor. Vidalarıyla beraber sunulan koruma demirleri, bir anahtar ve alyan yardımıyla kolaylıkla sabitleniyor. Motosikletin marka ve modeline göre tasarlanan pim ve vidalar, kendilerine uygun somunlar yardımıyla istenilen yere tam oturuyor. Böylece, motosiklet çalışır durumdayken koruma demirinin oynaması ya da yerinden kayması söz konusu olmuyor.

Motosikletin ön kısmına takılan koruma demirleri, geniş ve sağlam yapılarıyla motoru genel olarak devrilmelere karşı koruyor. Dayanıklı malzemeler kullanılan koruma aparatı, çarpma ve devrilme esnasında eğilip bükülmüyor. Özel olarak geliştirilen metal alaşım, motosikletin çıkabileceği en yüksek hız göz önüne alınarak sağlamlık testlerinden geçiriliyor.

Motosiklet Koruma Demiri Fiyatları

Motosiklet koruma demiri fiyatları, motorun marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor. Her marka ve modele yönelik olarak birden fazla koruma demiri seçenekleri sunuluyor. Motorunuzun korunmaya ihtiyaç duyan bölümleri için farklı tasarımlar yer alıyor. Boyutları değişen tasarımların fiyatları da değişiyor.

Koruma demirinin hazırlanmasında kullanılan metal alaşımlar da fiyatların değişimine sebep oluyor. Dayanıklılığı artırılan alüminyum alaşımlar ile çelik malzeme kullanılan ürünler arasında fiyat farkı oluşuyor. Motosiklet koruma demirinin bir ya da daha fazla parçadan meydana gelmesi de fiyat çeşitliliğine etki ediyor.

Motosikletinizin bölümlerine göre uyarlanan farklı koruma demirleri bulunuyor. Motor kapağı üzerine yerleştirilen korumalık, küçük yapısıyla fark edilmeyen bir bağlantıya dönüşüyor. Motorun renginde boyanan demir, motorun bir parçası gibi duruyor. Küçük yapısı sayesinde hafifliğiyle öne çıkıyor.

Daha büyük ve kapsamlı koruma demiri modelleri, motorun silindirlerinden egzoz çıkışına kadar tüm bağlantılarını güvence altına alıyor. Kendine özgü geometrik yapısıyla motorun aerodinamiğine uyum sağlayan korumalık, tek parça ya da birbiriyle bağlantılı birkaç parçanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor.

Motosikletin altından dolanan koruma demirleri, vites ayağını korumaya yardımcı oluyor. Özellikle arazi motorları için geliştirilen modeller, engebeli yollarda motorun alt kısmına gelebilecek darbeleri engelliyor. Montaj kılavuzu içeren ürünler, servise gerek duyulmadan motosiklete takılıyor ve kullanıma hazır oluyor.

Motosikletinizin çamurlukları için özel tasarlanan motosiklet koruma demiri çeşitleri de öne çıkıyor. Ön ve arka çamurluk için ayrı ayrı hazırlanan dizaynlar dikkat çekiyor. Motorun maşasına monte edilen koruma aparatı, çamurluk boyunca ilerliyor. Böylece çamurluk, hem yandan hem de önden gelebilecek darbelere karşı koruma altına alınmış oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Koruma Demiri

2417 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2417 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?