Musluk Ucu 

Günlük hayatta evlerde ya da iş yerlerinde en sık kullanılan alanların başında banyo ve mutfaklar gelir. Bu alanları vazgeçilmez kılan en önemli işlevleri lavabo barındırmaları yani suya ulaştığımız yerler olmalarıdır. Sadece banyo ve mutfaklarda değil kafelerde, bahçelerde, ofis ve restoranlarda da su tesisatı olmazsa olmazdır. 

Sıklıkla kullanılmaları hasebiyle lavaboların musluklarının uçlarında zamanla deformasyon meydana gelebilir ve bu durum yeni bir musluk ucu alma zamanının geldiğini gösterir. Ya da musluk çalışıyor olsa bile eski tip bir musluk ucunu daha moderni ve daha kalitelisiyle değiştirmek isteyebilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun musluk ucu almaya karar verdiyseniz musluk ucu modellerini tanımanız ve musluk ucu alınırken nelere dikkat edilir bilmeniz faydalı olacaktır. 

Birbirinden Kullanışlı Özellikleri ile Musluk Ucu Çeşitleri

Bir musluk ucu bir musluğun birçok fonksiyonunu etkileyebilir. Değişen fonksiyonlarına göre musluk ucu modelleri de farklılık gösterir. Ayrıca yeni nesil musluk uçları kireçlenmeye karşı dayanıklı olarak üretilir ve uzun yıllar kireçlenmeden kullanabilirsiniz. Siyah, beyaz, gri gibi pek çok renk yelpazesi ile karşınıza çıkan musluk uçlarında kullanım yerine göre seçebileceğiniz birçok özellik mevcuttur. 

 • Mutfaklarda özellikle bulaşık yıkarken kullanıma uygun olarak musluk ucu hortumu seçmeniz sizi rahat ettirecektir. Hortumlu musluk uçlarının boyu 40-45-50 santimetreye kadar uzayabilir seçenekleri mevcuttur. 
 • Musluk ucu modellerinden birisi de tasarruflu musluk uçlarıdır. Tasarruflu olması 3 farklı fonksiyona sahip olması ve suyun tazyikinin ayarlanabilir olması ile ilgilidir. Bazı durumlarda tazyik miktarının çokluğuna ihtiyaç duyarken bazı durumlarda az şiddetli bir suyla işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu sayede hem maddi olarak tasarruf sağlarsınız hem de suyu boşa harcamamış olursunuz. 
 • Suyu renklendiren LED ışıklı musluk uçları bir diğer musluk ucu çeşitlerindendir. Suyun renkli bir şekilde akmasını sağlayan bu model kullanıcılara görüntü şöleni sunar. Ayrıca ısıya göre renk değiştiren su sayesinde suyun sıcaklığını da gözlemleyebilirsiniz. 
 • Diğer bir musluk ucu modeli filtreli musluk uçlarıdır. Musluğun ucunda yer alan musluk ucu süzgeci sayesinde damıtılan su ile lavabonuzdan temiz su akışı sağlanır. Banyolarda kullanıldığı takdirde kireç, klor ve diğer zararlı maddelerden arındırılmış su sayesinde vücudunuza zararlı maddelerin değmesinin önüne geçilmiş olur.
 • Sensörlü musluk ucu çeşidi son zamanlarda en çok tercih edilen musluk ucu modellerindendir. Alışveriş merkezlerinden sonra evlerinizde de su tasarrufu yapılmasını sağlayan bu model ile lavaboda işiniz yokken suyun akmasının önüne geçerek su israfının önüne geçebilirsiniz. 
 • 3 fonksiyonlu musluk ucu modeli sayesinde istediğiniz tazyikte suya kavuşabilirsiniz. Şayet suyunuzun kendi şiddeti düşükse bu fonksiyonlu musluk ucu sayesinde en yüksek ayara getirdiğinizde suyun tazyikini arttırabilir; yüksek ise en düşük ayara getirerek suyun tazyikini azaltabilirsiniz. Yine sudan tasarruf sağlayacağınız gibi ihtiyacınıza uygun olarak suyu ayarlamış olursunuz. 

Musluk Ucu Fiyatları

Musluk ucu fiyatları almak istediğiniz musluk ucunun işlevlerine, kalitesine, markasına göre farklılık gösterecektir. Standart özelliklerde bir musluk ucu almak isterseniz daha az ücret ödemeniz gerekirken, çok fonksiyonlu bir musluk ucu almak isterseniz daha yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir. Burada önemli olan sizin hangi özelliklerde bir musluk ucu almak istediğinizdir. 

Aldığınız musluk ucu aparat özelliklerinde üçlü fonksiyon işlevi bulunuyorsa ilk başta vereceğiniz ücret standart bir musluk ucundan daha fazla olsa da uzun vadede size tasarruf sağlayacaktır. 

Ayrıca musluk ucu filtresi ile musluğunuzdan gelen suyu zararsız hale getirebilirsiniz. Başlangıçta filtreli musluk ucuna vereceğiniz ücret yüksek gibi gelse de uzun vadede hem maddi olarak tasarruf sağlamış hem de gelecekte tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalacağımız suyu israf etmemiş olursunuz. 

Musluk ucunun sahip olduğu fonksiyonel özellikler fiyatı da etkilemektedir. Bununla beraber işlevsellik ve tasarruf açısından kar zarar ilişkisi yapıldığında eski tip musluk uçlarına göre fonksiyonel musluk uçlarının daha çok tercih edilebilir olduğu söylenebilir. 

Musluk ucu fiyatları kaliteye, fonksiyon çeşitliliğine, markaya göre değişkenlik gösterse de musluk ucu alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Musluk ucu alınırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında musluk ucunu hangi amaçla alacağınız ve nerede kullanacağınız gelmektedir. 

 Musluk Ucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlev itibariyle önemsizmiş gibi gözükse de yeni nesil musluk ucu çok fonksiyonlu olarak üretilmektedir. Bu sebeple musluk ucu alırken dikkat edilmesi ve sorulması gereken bazı sorular vardır. Musluk ucu alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Musluk ucu nerede kullanılacak sorusu en başta sorulması gereken soruların başında gelir. Çünkü mutfakta kullanılacak musluk ucu ile banyoda kullanılacak musluk ucundan beklenen özellikler farklı olacaktır. Mutfakta kullanılacak musluk ucu su arıtma özelliğine sahip olabilir. Bunun için musluk ucu filtre yapabilir özellikte olmalıdır. Banyodaki musluk içinse sensörlü olması tercih edilebilir.
 • Musluk ucu su tasarruf başlığı olup olmadığı diğer tercih edilebilecek özelliklerdendir. 3 fonksiyona sahip olan musluk ucu başlıkları sudan tasarruf elde edilmesini sağlar. Tazyikli, normal ya da kısık olmak üzere 3 farklı seçenekle suyun basıncı ve hızı ayarlanarak fazla su harcanmasının önüne geçilir. 
 • Musluk ucunun hareketli olup olmadığı da musluk ucu alırken kararınızı etkileyebilir. Özellikle mutfaklarda rağbet gören bu fonksiyon işlerinizi kolaylaştırabilir. Musluk ucu aparatı döndürülebilir özelliğe sahip olunca lavabonun içinde musluğu istediğiniz yöne çevirebilir istediğiniz tarafa hareket ettirebilirsiniz. 
 • Musluğunuzdan beklentiniz şık ve teknolojik bir görünüm ise suyu ışıklandıran musluk ucu sayesinde bu amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Suyun ısısına göre renk değiştiren ya da farklı renk seçenekleri bulunan musluk ucu aydınlatmaları sayesinde teknolojiye siz de ayak uydurabilirsiniz. 
 • Ayrıca musluk ucu hortum ile uyumlu olmalıdır. Bu sebeple musluk ucu alırken hangi hortumlara uyum sağladığına dikkat etmeniz gerekebilir.

Musluk Ucu Aparatı Nasıl Takılır?

Yeni bir musluk ucu almaya karar verdiyseniz aklınıza musluk ucu aparatı nasıl takılır sorusu gelmiş olabilir. Musluk ucu takılırken sızdırmaları önlemek için nazikçe çevirme hareketi uygulamalı ve çevrilebildiği son noktaya kadar çevirmelisiniz. Eğer tam çevirmezseniz sonradan su sızıntısı meydana gelebilir. 

Musluk Ucu Hangi Musluklarda Kullanılır?

Seçtiğiniz ürünün açıklama kısmında bu bilgiye yer verilir. Ancak çok fonksiyonlu, sensörlü vb. modeller için klasik musluğunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Ürün açıklamasını dikkatlice okuyarak satın almanız, sonradan sorun yaşamamanız adına iyi olacaktır. 

Musluk Ucu Modelleri Nelerdir?

 • Filtreli musluk ucu modelleri: Musluk ucunun içinde filtresi yer alır. 
 • Tasarruflu musluk ucu modelleri
 • 3 fonksiyonlu musluk ucu modelleri: Suyun basıncını ve tazyikini ayarlayan üç ayrı ayar mevcuttur.
 • Hortumlu ve oynar başlıklı musluk ucu modelleri: Özellikle mutfaklarda tercih edilen bu musluk ucu modeli uzayabilen bir hortuma sahip olabileceği gibi oynar başlıklı da olabilir.
 • 3 fonksiyonlu ve oynar başlıklı musluk ucu modelleri: Üç ayrı suyun şiddetini ayarlayan fonksiyonun yanı sıra oynar başlığa sahip olma özelliği taşır.
 • LED ışıklı musluk ucu modelleri: Suyun ısısına göre renk değişimi gerçekleşir. 
 • Sensörlü musluk ucu modelleri: Musluk ucunun altına elinizi koyduğunuzda sensor bunu tespit edip musluğun açılmasını sağlar. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Musluk Ucu

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 612 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003264/60000414/60001264