Aydınlatma, ısınma ve ateşleme gibi işlemler için araçlara elektrik enerjisi sağlayan aküler, motorlu vasıtaların en önemli donanımları arasında yer alıyor. Akü, uzun adıyla akümülatör, araçların ihtiyaç duyduğu elektriği depolayarak enerjinin farklı zamanlarda ve alanlarda kullanılmasına olanak tanıyor. Otomotiv aküsü, şarj edilebilir enerji sirkülasyonuna uyumlu olarak tasarlanıyor. Araçların far, sinyal, müzik sistemi, koltuk ısıtması, iç aydınlatma ışıkları, dijital konsol göstergeleri ve yol bilgisayarı gibi parçaları için ihtiyaç duyduğu enerji, akü vasıtası ile sağlanıyor. Araç motorunun çalışması için ihtiyaç duyulan ateşleme gücünün sağlaması ise, akünün en önemli görevleri arasında bulunuyor. Kullanıma bağlı olarak azalan elektrik enerjisi ise, alternatör adı verilen akım üretici parça ile yenileniyor.

Mutlu Akü Fiyatları

1955 yılından günümüze kadar geçen sürede hızla büyüyen Mutlu Akü, çevre dostu, kaliteli ve dayanıklı akü modelleri ile göz dolduruyor. Türkiye'nin en çok tercih edilen firmaları arasında başı çeken firma, yeni nesil akü çeşitleri ile kullanıcılara farklı çözümler sunuyor. Binek ve hafif ticari araçlar için imal edilen aküler, kara yollarında bulunan tüm hafif araçlara uyum sağlayabiliyor. Geleneksel akü modellerinin yanı sıra; ağır vasıtalar, deniz araçları, hobi ve endüstriyel araçlar için geliştirilen ve ihtiyaç duyulan taleplere başarıyla yanıt verebilen ürünler de bulunuyor. 12V güç üreten geleneksel aküler; otomobil, pikap, arazi aracı, kamyonet ve dolmuş gibi taşıtlarda sorunsuzca kullanılabiliyor.

Markaya ait SFB tipi sulu aküler, işlevsel kullanım özellikleri ile öne çıkıyor. Purch sistemi ile üretilen tam çerçeveli ızgara teknolojisi sayesinde çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı akülere sahip olmak mümkün oluyor. Tam kapalı ve sızdırmazlık garantili kapak dizilimi, güvenli kullanım için oldukça büyük önem arz ediyor. Kapak üzerinde yer alan ve akü şarj seviyesini gösteren mekanik indikatör desteğiyle, akünün güncel şarj durumu da kolaylıkla gözlemlenebiliyor. Gövde üzerine konumlandırılan kulp yardımıyla ürün kolaylıkla araca yüklenip çıkarılabiliyor. Mutlu Akü fiyatları ise; ürünün modeli, türü (ıslak-kuru), gücü, ebatları, teknik özellikleri, kullanım alanı ve üretim teknolojileri gibi farklı hususlara bağlı olarak çeşitlilik gösterebiliyor.

Mutlu Akü Satın Al

Mutlu Akü satın al ve hemen kullanmaya başla diyebilmek için ikna edici birçok neden bulunuyor. Mevcut teknolojilerin geliştirilmesine ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesine katkıda bulunan markanın Ar-Ge departmanı, kullanıcılara uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanabilecekleri ürünler sunuyor. Zorlu iklim koşullarına ve çevresel etkenlere karşı üst düzey direnç gösteren AGM (kuru) ve EFB (sulu) tipi Mutlu akü modelleri, yeni nesil araçlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Start-stop sistemi ile çalışan araçlara uyumlu olan akü modelleri, enerji optimizasyonunu mükemmel şekilde gerçekleştiriyor. Deşarj özelliği bulunan ürünler, kullanılmadığı taktirde enerjisi boşaltılarak güvenli bir biçimde saklanabiliyor. SBF marin tipi ürünler ise, su üzerinde çalışan taşıtların enerji ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

Araç firmaları, genellikle ürettikleri taşıtların motor ve donanım özelliklerine uygun olan aküleri tercih ediyorlar. Araçların motor yapısı, müzik sistemi, yol aydınlatma teknolojisi, ısıtma ve soğutma sistemleri gibi dahili donanımları, seçilen akünün özelliklerini ve gücünü belirleyen en önemli etkenler arasında yer alıyor. Bu nedenle, aracınızdan yüksek verimlilik almak için eskiyen akünüzü yenisi ile değiştirirken, mevcut akünün teknik özelliklerinin iyi bir şekilde kontrol etmek gerekiyor. Örneğin; aracınızın bataryası kuru tip bir AGM aküsü ise, alacağınız akünün de AGM özelliklere sahip olması isteniyor. Aynı şekilde, start-stop uyumlu kuru tip bir akünün yerine, ıslak tip (EFB) akülerin tercih edilmemesine özen göstermekte fayda bulunuyor.

Siz de kategori içinden aracınızın özelliklerine en uygun Mutlu Akü modelini seçebilir, aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Mutlu Akü Fiyatları ve Modelleri

39 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Mutlu
  2. Skyrich
  3. İnci
  4. VLM
  5. BS
  6. Varta
  7. BS Battery
  8. Ttec
  9. Demiriz
  10. Ortec
  11. Yuasa
  12. Genesis
  13. Power-Xtra
  14. Bosch
  15. S-Link
  16. Unibat
  17. Cey
  18. Exide
  19. Lightex
  20. Mutlu - Golden
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
 • Marka Mutlu
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20033704/60003762
BAŞA DÖN