Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
MutluPaket
Mutlupaket Tüplü Bodur Yüksek Verimli Yağlık Arbequina Zeytin FIDANI(100ADET)

Mutlupaket Tüplü Bodur Yüksek Verimli Yağlık Arbequina Zeytin FIDANI(100ADET)

MutluPaket
4.200,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

4.200,00 TL
4.200,00 TL
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394
Bitki Meyve ve Ağaç Gelişim Özellikleri
Tüplü Zeytin fidanlarını yılın 12 ayı dikebilirsiniz.Arbequına zeytin çeşidi tam bodur olduğu için fazla büyüme yapmaz.Boyu kısa olanlar için bu çeşit oldukça iyi bir tercih olacaktır.Evlerinizde saksılarda balkonuzun bir köşesinde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.Verimi oldukça yüksektir.Dikimi yapıldıktan kısa süre sonra meyve vermeye başlayacaktır.Yağ açısından oldukça iyi bir türdür.Bölgeye göre 3 kiloda 1 kg yağ oranı ile yağlık zeytinlerden en verimli çeşittir.Fidan satın alırken lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bölgenize uygun olan meyve fidanı çeşitlerini seçmeniz her zaman sizler için daha iyi olacaktır.
 Gönderilecek Bitki Hakkında Ziraai Bilgiler
-Ülkemizde Tavsiye Edilen Dikim Yerleri:Hobi amaçlı Her bölgeye rahatlıkla dikimini yapılabilir.(Çok soğuk karasal bölgeler hariç)
-Meyve Hasat Zamanı:Ekim ayı 3. çeyrek ile beraber. (Fidanın bulunduğu yükseltiye göre değişkenlik gösterebilmektedir.)
-Bitki Üretim Yöntemi:Çelik veya Doku kültürü
-Üretimde Kullanılan Anaç:Çelik ile üretildiği için anaç kullanılmaz.
-Tam Bodur Zeytin Fidanı Dikim Avantajları:Tam bodur Zeytin fidanlarında dikim mesafesi daha dar olduğu için daha fazla çeşit dikme şansına sahip olursunuz. Ayrıca klasik anaçlı fidanlara göre daha az taç hacmi olacağı için budama, ilaçlama gibi maliyetleriniz daha az olacaktır. Tam bodur meyve fidanları daha erken sürede meyveye oturmaktadır. Bu durum emeğinizin daha hızlı geri dönmesini sağlar.
-Bitki Gelişim Hızı ve Yapısı:Dik gelişen bir bitki olup gelişimi hızlıdır.
-Bitki Tozlayıcı İhtiyacı:Hobi amaçlı dikimlerde tozlayıcı ihtiyacı yoktur.
-Fidanın Mevsime Göre Durumu:Kışın yapraksız, sonbahar mevsiminde yaprak dökmeye yakın gelir.Diğer mevsimlerde yapraklı bitkidir.
-Fidan Durumu:12 ay dikimi yapılabilen saksılı veya torbalı fidan gönderimi yapılmaktadır.
-Bitki Gönderimi:Özel tasarım fidan kolisinde üzerinden cinsi yazan fidan etiketi ile beraber.
-Fidan Boyu ve Yaşı:Gönderilecek fidan boyu mevsime göre değişmekte olup genelde 20-50 cm arasında yaşı 1 olan fidanlar gönderilmektedir.
-Dikilen Fidan Ne Zaman Meyve Verir?Zeytin fidanları genelde dikildikten 2-3 sene sonra meyve verir.
-Saksıda Zeytin Yetiştirilebilir mi?Kesinlikle yetiştirebilirsiniz.
tüplü aşılı zeytin fidanı satın al
-Bitkiniz Geldiğinizde Yapmanız Gerekenler:Gelen bitkinizi hemen ambalajından çıkartınız ve gölge bir alana alınız ve hafif bir şekilde sulama yapınız.
-Bitki Fidan Dikim Aralığı:Zeytin fidanını sıra üzeri 2 metre sıra arası 4 olacak şekilde dikebilirsiniz.
-Zeytin Fidanı Dikerken Nelere Dikkat Edilmelidir?Fidan dikiminde buharlaşmanın en minimum seviyede olduğu ikindin veya sabahın erken saatleridir.Fidan dikerken kesinlikle büyükbaş, küçükbaş ve fenni gübre uygulaması tavsiye etmiyoruz.Hayvan gübrelerinde dip kurdu ve yabancı ot tohumları, fenni gübrelerde ise düzgün kullanılmadığı taktirde yakma olayı olabilir.
-Fidan çukurunu en boy yükseklik olarak 30 cm açınız ve fidanı dik bir şekilde aşı noktası var ise aşı noktası güneye gelecek şekilde yerleştiriniz.Daha sonra saksı veya toprak hizasına kadar toprakla gömünüz ve asgari 20-25 litre can suyu veriniz.Dikmiş olduğunuz fidanda aşı noktası var ise aşı noktasın toprak seviyesinden 4-5 parmak genişliği yukarıda olmasına her zaman dikkat ediniz.
Fidan Satışı
-Sulama ve Gübreleme Bilgisi:Toprağınızın organik madde miktarı ne kadar fazla ise gübreleme ve sulama maliyetleriniz o derece azalacaktır.O yüzden leonardit veya steril hayvan gübreleri ise toprağınızın organik madde miktarınızı artırmanızda fayda olacaktır.Bitkilerde sulama genelde kışın olmaz ama mevsimin kurak gitti yıllarda mutlaka sulama yapınız.Baharla beraber 15-25 günde bir sulama yapabilirsiniz.
-Meyve verme durumunda olan bitkilerde gübrelemenin genel mantığı çiçek açmadan 20-30 gün önce tabandan dengeli kompoze, çiçekler açtığında yapraktan çinko ve bor, çağla oluşumunda ise tabandan fosfor ve potasyum, hasat sonrası ise yapraktan çinko bor şeklindedir. Taban gübrelerini her zaman yüksek organik madde içerikli leonardit veya diğer organik gübreler ile vermeniz her zaman daha iyi olacaktır.Taban gübrelerinde uygulama ağaç yaşı x 100 gram, organik gübrelerde ise ağaç yaşı x 200 gram olacak şekilde olabilir.Yapraktan olan uygulamalarda ise içeriği yüksek olan gübreler atmanızda fayda olacaktır.Yeni dikilen fidanlardan ise fidanların hızlı gelişimi için iba içerikli alınım değeri yüksek sıvı kompoze gübreleri yapraktan vermeniz bitkinin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır.
Cins Fidan
Kök Saksı
Uzunluk 60 - 80 cm
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000SESB9
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön