Ni Cd Akü Fiyatları ve Modelleri

Akülü vidalama, vidaları zahmetsizce takıp sökmenizi sağlayan kompakt bir el aletidir. Aletin kullanımı kolaydır ve her türlü ortamda kullanılabilir. Kısıtlama olmaksızın hareket etmeyi mümkün kıldığından, özellikle mobilya montajı için çok uygundur. Ayrıca alçı levhaları sabitlemek veya oto gövde parçalarını sökmek ya da birleştirmek için de yaygın olarak kullanılır. 

Voltaj ve Çalışma Süreleri

Elektrikli el aletleri için şarj edilebilir piller genellikle 1,2 V, 1,5 V veya 3,6 V voltajlı hücreler içerir. Genel olarak voltaj ne kadar yüksek olursa, pil o kadar ağır olur ve o kadar fazla güç çıkarabilir. Bir akünün voltajı aletin çıkaracağı belirli gücü göstermeyebilir. Bu, özellikle aletin dahili bileşenlerinin kalitesi ve tasarımı tarafından belirlenir. 3,6 V ile 12 V arasında gerilime sahip olan aküler, genellikle akülü tornavidalar ve küçük akülü vidalama gibi hafif hizmet aletlerinde kullanılır. 14,4 V ile 36 V arasında gerilime sahip aküler, akülü darbeli matkaplar, akülü açılı taşlayıcılar ve akülü daire testereler gibi daha ağır iş aletlerinde bulunur. Üreticiler arasında kullanılan en yaygın voltaj (ağırlığı, maliyeti ve potansiyel güç çıkışı nedeniyle) 18 V'dur. Tamamen şarj edildikten sonra, kablosuz bir aletin maksimum çalışma süresi büyük ölçüde akünün amper-saat (Ah) değerine göre belirlenir. Amp-saat değerleri, aletin amaçlanan uygulamalarına bağlı olarak genellikle 1,3 Ah ile 3,3 Ah arasında değişir. Kapasite arttıkça, piller de ağırlaşır ve şarj olması daha uzun sürer. Bugün piyasada en popüler iki pil kimyası nikel kadmiyum, lityum iyon’dur.

Ni Cd Akü Fiyatları ve Modelleri

Aküler, kablosuz bir aletin fiyatının en önemli maliyetidir. Piller, aletin çalışma süresini ve gücünü kontrol eder. Elektrikli aletler için birkaç ana pil türü vardır ve her birinin farklı bakım ve kullanılabilirlik gereksinimlerine sahiptir. Akülü bir aletin ancak pili kadar iyi olduğunu unutmamak önemlidir. Nikel kadmiyum piller, akülü vidalama gibi elektrikli el aletleri için en yaygın akü türüdür. Aynı zamanda en uygun fiyatlı akü seçeneğidir. Lityum akülere kıyasla düşük sıcaklıklarda daha iyi performans gösterir. Ortalama 800 şarj döngüsüne sahiptir. Öte yandan aynı voltaj ve kapasiteye sahip yeni akü teknolojilerinden daha ağırdır ve daha düşük enerji yoğunluğuna sahiptir. Kendi kendine deşarj oranına yaklaşık % 20’dir. Maksimum 2,4 Ah kapasitesi bulunur.

Li İon Akü Fiyatları ve Modelleri

Lityum iyon piller, elektrikli aletler için en yeni ve en gelişmiş akü türüdür. Voltaj ve kapasite ile ilgili olarak, en yüksek enerji yoğunluğuna sahip en hafif akülerdir. Sürekli olarak maksimum güçte çalışır ve aynı kapasiteye sahip NiCd akülere kıyasla daha uzun çalışma süresi sağlar. Kendi kendine deşarj oranı yaklaşık % 5 - 10 olmak üzere çok düşüktür. Şarj işlemi tamamlanmadan şarj cihazından çıkarılabilir ve şarj etmeden önce deşarj edilmesine gerek yoktur. Çok az bakım gerektirir. Tek bir akü ile 1500 defaya kadar şarj edilebilir. Diğer yandan daha yüksek fiyatlıdır. Yüksek drenajlı akülü aletlerde kullanıldığında ısınmaya çok yatkındır.

Soru 1: En iyi akülü vidalama hangisi?

Cevap 1: Doğru akülü vidalamayı seçmek, aleti ne için kullanacağınıza bağlıdır. Yüksek sıkma torku, güçlü bir vidalama kuvveti anlamına gelir. Sıkma torku ne kadar yüksekse, sert malzemede bile vidalama o kadar kolay olur. Sıkma torku akülü vidalama için akü voltajına bağlıdır. En güçlü modeller için güç seçenekleri 3,6 volttan 18 V'a kadar çıkabilir. Akülü vidalama için yüksek voltaj, daha uzun bir pil ömrü sağlar ve pilleri çok sık şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Dönme hızı açısından akülü vidalamalar, 180 ila 450 RPM arasındadır.

Soru 2: Akülü vidalama aletlerinde hangi piller kullanılır?

Cevap 2: Aletin boyutuna bağlı olarak, üreticiler genellikle kablosuz vidalama aletlerinde standart AA, yerleşik çıkarılabilir piller kullanır. Giriş seviyesi ürünlerde kullanılan standart AA piller, kullanıcılara piller bittiğinde yenileriyle değiştirme olanağı sağlar. Nikel kadmiyum veya lityum iyon aküler yerleşiktir. Yüksek kaliteli akülü vidalamalarda genellikle yaklaşık 20 volt kapasiteli çıkarılabilir ve değiştirilebilir lityum iyon piller kullanılır. Bu piller en yüksek gücü ve torku sağlar ve genellikle aynı aküyü darbeli matkaplar ve daire testereler gibi daha farklı elektrikli aletlerde kullanabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ni Cd Akü Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 37 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003091/60001146