Nike

1972'de Bill Bowerman ve Phil Knight tarafından kurulan Nike, bugün dünyanın en önemli spor giyim markaları arasında yer alıyor. Kurucularının Yunan mitolojisinden esinlenerek isim koyduğu marka, zafer tanrısı Nike'a yakışır bir biçimde uzun soluklu yolculuğuna devam ediyor. Kadın, erkek her yaş ve cinsiyetten bireyin en çok tercih ettiği spor giyim markaları arasında olan firma, başta erkek ve kadın Nike spor ayakkabı modelleri olmak üzere, sportif giyime attığı imzası ile devleşerek büyüyor. Sporun her branşı için özel serileri olan marka, artık efsaneleşen modellerinin üzerine ekleyerek üretmeye devam ediyor. Beyaz renkli klasik sneaker modellerinden, basketbol ayakkabılarına kadar dikkat çeken modelleri olan marka, kullanıcıların beğenisini ve takdirini kazanıyor. Çıkardığı her ürün sükse yapan Nike, her bütçe ve zevke uygun modellerinin yanı sıra spor ayakkabı fiyatları ile de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıyor.

Hangi Nike Spor Ayakkabı Satın Alınmalı?

Günümüzde sadece spor yapmak amaçlı kullanılmayan Nike spor ayakkabı modelleri, günlük sportif giyimi tamamlayan önemli parçalar arasında yer alıyor. Her yaştan insanın tercih ettiği, sportif ve rahat giyim merakının arzu nesneleri haline dönüşen Nike spor ayakkabı modelleri, şehir hayatının hızlı temposunu oldukça hafifletiyor. Rahat ve esnek yapılarından ötürü uzun soluklu yürüyüşlerde de tercih edilen modeller, çok fazla ayakta kalmak zorunda olanların da aşırı yorulmasını önlüyor. Bu yüzden seçimler yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, Nike marka ayakkabıların nerede ve ne amaçla giyileceği oluyor. Seçimler, kullanım amacı ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak yapıldığında, günlük kullanım ve sportif faaliyetlere en uygun modeller, Nike ayakkabılar arasında kendini hemen belli ediyor.

Neden Nike Spor Ayakkabı Modelleri Tercih Edilmeli?

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimi ile spor giyim ürünleri tasarlayan Nike, çoğu zaman sporcular ile de iş birliği yapıyor. 7'den 70'e herkesin günlük tercihleri arasında yer alan marka, öncelikle sağlıklı adımlara önem veriyor. Her spor branşı için özel ayakkabılar üreten Nike, sporcularla yaptığı işbirliğini de bu çerçeve içerisinde konumlandırıyor. Nike ayakkabı modelleri içerisinde yer alan her seri, yapılan aktiviteye göre ayakların rahatını ve sağlığını ön plana çıkaran özellikler ile tasarlanıyor. Bu yüzden ayakkabı seçimleri yapılırken ayakların sağlığına önem veren, adımlara dinamizm ve enerji katan, sağlam ve uzun ömürlü Nike modelleri en iyi alternatifler arasında yer alıyor.  

Nike Spor Ayakkabıların Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Genç yaşlı, kadın erkek herkes için üretilen Nike ayakkabıların en belirgin özellikleri; sağlam ve dayanıklı malzemelerinin yanı sıra ayak sağlığına verdikleri önem olarak öne çıkıyor. Yorgunluk başta olmak üzere sakatlanma riskini önlemek özel olarak tasarlanan spor ayakkabıların, orta taban desteği ile birlikte özel topuk destekleri muhakkak bulunuyor. Adımları enerji vererek destekleyen modeller, daha seri ve hızlı adımlar için özel orta taban malzemeleri kullanılarak üretiliyor. Çoğunlukla suni deri ile üretilen ayakkabılar, sayası hangi malzemeden olur ise olsun hava alışverişi yaparak ayakların terlemesini önlüyor. 

Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Çoğunlukla suni deri ya da su geçirmeyen tekstil malzemelerinden üretilen ayakkabıların, nemli bir bez ile temizlenmesi yeterli oluyor. Leke tutmayan dış yüzeylerinin bakımı oldukça kolay olan modellerin, kullanım sıklığına ve şartlarına göre havalandırılması ve belli rutinlerle yıkanması da tavsiye ediliyor. Elde veya çamaşır makinesinde rahatça yıkanabilen Nike spor ayakkabılarını yıkarken soğuk su kullanılması, çamaşır makinesinde kısa program seçilmesi ve kuruturken direkt güneşe maruz kalmaması gerekiyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Nike Spor Ayakkabı Fiyatları

28 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Beden
 5. Cinsiyet
 6. Markalar A-Z
  1. Nike Spor Ayakkabılar
  2. adidas Spor Ayakkabılar
  3. Puma Spor Ayakkabılar
  4. New Balance Spor Ayakkabılar
  5. Slazenger Spor Ayakkabılar
  6. Skechers Spor Ayakkabılar
  7. Hummel Spor Ayakkabılar
  8. Kinetix Spor Ayakkabılar
  9. Reebok Spor Ayakkabılar
  10. Lescon Spor Ayakkabılar
  11. Vans Spor Ayakkabılar
  12. Jump Spor Ayakkabılar
  13. Lumberjack Spor Ayakkabılar
  14. Walkway Spor Ayakkabılar
  15. Lotto Spor Ayakkabılar
  16. M.P. Spor Ayakkabılar
  17. Lig Spor Ayakkabılar
  18. Dunlop Spor Ayakkabılar
  19. Hammer Jack Spor Ayakkabılar
  20. Pabucmarketi Spor Ayakkabılar
 7. Renk
 8. Ayakkabı Tipi
 9. Fotoğraflı Değerlendirme
 10. Güncel Değerlendirme
 11. Satıcı A-Z
 • Marka Nike
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/nike
Başa dön