Perçin

Perçin Fiyatları

Perçinler, nesneleri birbirine sabitlemek için kullanılan bir donanım türüdür. Çok geniş bir uygulama alanına sahip olmakla birlikte çoğunlukla bina ve imalat uygulamalarında kullanılır. Perçinlerin amaçlandığı gibi çalışmasını sağlamak için projeniz için doğru perçinlerin ve perçin tabancasının seçilmesi önemlidir. Perçinler farklı boyutlarda gelir ve uyumlu bir perçin tabancası seçmek önemlidir. Önde gelen perçin tabancalarının çoğu, tüm perçin tipleri ile uyumluluğa sahiptir.

Perçin Tabancası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perçin tabancası satın alırken ilk olarak, uygulayacağınız perçin miktarını ve ne sıklığını düşünmelisiniz. Bu, sadece maliyet açısından değil, aynı zamanda tabancanızda görmek isteyeceğiniz farklı özellikler açısından da büyük bir etkiye sahiptir. Ayrıca, perçin tabancanızı nerede kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, elektriğe erişimi olmayan açık havada çalışmayı planlıyorsanız, manuel ya da akülü perçin tabancasına ihtiyacınız olacaktır. Kapalı alanda çalışıyorsanız ve çok fazla perçin daha hızlı ve çok daha verimli olduğu için pnömatik perçin tabancasını tercih edebilirsiniz. Perçin tabancaları tek ya da iki elle kullanılabilir. Birçok kişi her iki elin sağladığı ekstra güvenliği tercih eder. Bununla birlikte, bazı insanlar için bu bir seçenek değildir ve iki elin kullanılması oldukça hantal olabilir. Hangi stili seçeceğiniz büyük ölçüde kişisel tercih meselesidir. Perçin tabancaları çok çeşitli boyutlarda üretilir. Bu edenle perçin fiyatları farklılık gösterir. Boyut tipik olarak konfordan ziyade kullanıcının ihtiyaçları ile ilgilidir. Kompakt perçin tabancaları genellikle ev kullanımı için yeterlidir. Ticari kullanıcılar için daha büyük modeller idealdir.

Farklı Perçin Tabancaları

Perçin tabancası pnömatik çekiç olarak da bilinir. Çeşitli marangozluk ve metal işleri projelerinde perçinlerin montajında ​​kullanılır. Bir perçini uygun büyüklükteki bir deliğe çekiçleyerek sabitler. Perçin tabancaları, basit bir manuel perçin tabancasından, pnömatik perçin tabancası gibi profesyonel modellere kadar çok sayıda şekil ve boyutlarda satışa sunulur. Ayrıca hepsi farklı kullanımlar için uygun olan çeşitli kulplara sahip modeller de bulunur. Pnömatik olarak çalıştırılanlar perçin tabancaları, alete giren hava miktarının kontrol edilebilmesi için bir regülatör ile birlikte gelir. Kullanıcı daha sonra tutamaçlardaki tetikleyici ile hava akışını kontrol eder. Kullanım yoğunluğuna ve güç kaynağına göre piyasa çok çeşitli perçin tabancısı ile karşılaşabilirsiniz. Standart bir perçin tabancası iki kulplu ve çok basit bir araçtır. Kullanıcıların farklı boyutlarda perçin takabilmesi için bir dizi değiştirilebilir nozula sahiptir. Uzun kollu perçin tabancaları, daha büyük perçinlerle çalışırken daha fazla kaldıraç gücü sağlar. Standart  standart modellerden daha uzun kollara sahip olan bu modeller, ayrıca daha geniş bir erişime sahiptir. Uzun burunlu perçin tabancaları, gömme alanlara perçin takmanız gerekiyorsa kullanışlıdır.

Perçin Tabancası Kullanmanın Avantajları

 • Perçin tabancası ile yapılan bağlantılar, titreşimlere ve darbelere maruz kaldığında tipik kaynaklı bağlantılardan çok daha güvenilirdir.
 • Perçin tabancası ile demir dışındaki metallere de uygulanabilir.
 • Çok yönlü uygulama alanı,  alüminyum alaşımı, plastik, pirinç veya bakır gibi çok daha fazla malzemeyle çalışabileceğiniz anlamına gelir.
 • Bağlantı oluşturmak için hiç ısı kullanılmadığından, bağlantılar daha kararlı ve güvenilirdir.
 • Perçinli tabancası ile yapılan bir bağlantının doğru şekilde monte edilip edilmediğini görmek kolaydır.
 • Perçin tabancası ile yapılan bir mafsalın sökülmesi, kaynaklı bir mafsalın sökülmesinden daha kolaydır.

Perçin Seçerken Bunlara Dikkat Edin

 • Bağlayacağınız ögelerle aynı malzemeden yapılmış bir perçin seçin.
 • Örneğin, iki çelik plakayı birbirine sabitliyorsanız çelik perçin kullanın.
 • Perçininiz için doğru uzunluğu seçin. Bir perçinin uzunluğu başın altından gövdenin ucuna kadar ölçülür.
 • Korozyon direncini değerlendirin. Perçin neme veya kimyasallara maruz kalacaksa, paslanmaya ve korozyona dayanıklı bir malzeme kullanın.
 • Perçin çapını düşünün. Perçinler, monte edildikleri deliğe tam olarak oturmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Perçin Fiyatları

1620 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 24 / 1620 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?