Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Percy Jackson 10. Yıl Özel Seti - Rick Riordan

Doğan Egmont Yayıncılık
615,00 TL %33
414,05 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

590,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/9922
Percy Jackson 10. Yıl Özel Seti - Rick Riordan

11 ile 17 yaş aralığında yer alan her gencin okuması gereken kitaplardan oluşan gençlik edebiyatı, birbirinden farklı konuları ele alır. İlk aşklar, arkadaşlıklar, doğa, insan ve hayvan sevgisi gibi konuları aşılayan kitaplar akıcı bir dille yazıldığı için son derece kolay bir şekilde okunur. Roman, hikaye ve deneme gibi farklı edebi türlerde yazılan gençlik kitapları, verdiği olumlu mesajlar ile hitap ettiği hedef kitlenin ilgisini çeker. Seri kitaplardan oluşan gençlik kitapları birbirinin devamı niteliğinde de olabilir. Percy Jackson 10. Yıl Özel Seti - Rick Riordan, tarihin sayfalarında macera ve heyecan dolu bir yolculuk sizi karşılar. Kolaylıkla okuma alışkanlığı kazandıran seriyi büyük bir merak içerisinde okurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz.

10. Yıla Özel Keyifli Bir Yolculuk

Yazar Rick Riordan'ın kaleme aldığı Percy Jackson serisi, mitolojik bir hikaye sunarken tarihin koridorlarında gezintiye çıkmanızı da sağlar. Çocuklarınızı hareketli bir serüvene davet eden seri, farklı konular ve aynı karakterler ile bağımlılık yapar. 10. yıla özel serinin içerisinde Şimşek Hırsızı, Canavarlar Denizi, Titan'ın Laneti, Labirent Savaşı, Son Olimposlu, Melez Kampı Haritası, Percy Jackson'ın Karnesi kitapları bulunur. 11 ile 17 yaş grubuna hitap eden Percy Jackson serisi ile mitolojik kahramanlar düşmanınız, kitabın baş karakteri ise en yakın arkdaşınız olur. On iki yaşında, hiperaktif, okuma-yazma sorunu yaşayan ve başını türlü türlü belaya sokan Percy Jackson, doğaüstü yaratıklar ile mücadele eder. Serinin ilk kitabında, Zeus'un çalınan şimşeğini bulan Percy Jackson, hırsız olmadığını herkese kanıtlarken babası ile de yüzleşmek zorunda kalır. Farklı bir dünyada yolculuk etmenize sebep olan kitap, bilgisayar ya da telefon gibi teknolojik aletlerden uzak kalmanızı da sağlar. 

Mitolojik Kahramanlar ile Yan Yana

Rick Riordan'ın gençler için yazdığı Percy Jackson serisi, tarihi maceralarda rol almanızı sağlarken, dönemin kahramanlarını da öğrenmenize yardımcı olur. Okuma alışkanlığınıza hız katan bu kitap serisi, elinden telefonunu bırakmayan sizler için oldukça uygundur. Percy Jackson serisi sayesinde kendinize oldukça fazla zaman ayırıp, yeni maceralar öğrenebilir, ileride farklı faydalarını görebilirsiniz. Karakterin yaşının yakın olması sebebi ile sizin kolaylıkla özdeşlik kurabilmenizi sağlayan seri, konuşma ve yazma kabiliyetinizi geliştirir. Kendinizi kolay bir şekilde ifade etmenize yardımcı olan kitap serisi sayesinde yaratıcılığınız da artar. Yazar Rick Riordan'ın heyecanlı ve sürükleyici anlatımı ile boş zamanlarınızın en önemli aktivitesi haline gelen Percy Jackson serisi, sezgilerinizin güçlenmesi de amaçlanır. Kötü ve iyi karakterlerin belirgin özellikleri sayesinde iyi-kötü ayrımını kavramanız sağlanırken, analitik düşünme yetilerinizde de hızlı bir artış gözlemlenir. Kitap serisi arkadaşlarınız ile sosyalleşmenize de katkıda bulunur. Birlikte okuma kulüpleri oluşturabilir, kitap paylaşımlarında bulunabilirsiniz. Kitapta anlatılan olaylar üzerinden kendi oyunlarınızı yaratabileceğiniz gibi tarihi karakter ve olaylar hakkında sohbet edebilirsiniz. Hitap ettiği hedef kitlenin öğrenme ve bilgi edinme merakını karşılayan kitap serisi, devam niteliğinde olduğu için okuma eylemini daha da keyifli hale getirir. 

Mitolojik Hikayelerin Kahramanı: Rick Riordan

5 Haziran 1964 yılında Teksas'da doğan Rick Riordan'ın yazma hikayesi, çocuğunun disleksi olmasından dolayı, okumasını kolaylaştırmak için ona kendini tanrılara benzetmesini önermesi ile başlar. Bununla ilgili çeşitli hikayeler yazan Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular'ın ilk kitabı Şimşek Hırsızı ile ortaya çıkarır. Küçük yaşlarından beri mitoloji, fantastik, bilimkurgu, gizem gibi konulara ilgi duyan yazar, ilgisini kitaplarına da yansıtır. Percy Jackson serisinden sonra Mısır mitolojisi ile ilgili Kane Chronicles isimli farklı bir seriye başlayan yazar, her yıl bir kitap çıkarmayı planladığını söylemektedir.     İçindekiler:
• Percy Jackson 1 Şimşek Hırsızı
• Percy Jackson 2 Canavarlar Denizi
• Percy Jackson 3 Titan’ın Laneti
• Percy Jackson 4 Labirent Savaşı
• Percy Jackson 5 Son Olimposlu
• Melez Kampı Haritası
• Percy Jackson’ın Karnesi

Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hâlâ hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız? Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse? Ne yapardınız? Percy’nin yaptığını… New York Times listelerinde birinci sıraya oturup satış rekorları kıran ve ödüle doymayan Percy Jackson, yeni 10. Yıl Özel Seti ile karşınızda!

İşte karşınızda Percy Jackson. On iki yaşında, hiperaktif, okuma yazmada sorunları olan ve başı beladan bir türlü kurtulmayan bir çocuk! Peşine takılan, ne olduklarını bir türlü anlayamadığı birtakım doğaüstü yaratıklar da cabası! Bütün bunların sebebi aslında babasının bir Yunan tanrısı olması, fakat sorunları çözmek tamamen Percy’ye kalmış durumda. Serinin ilk kitabında Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Yıllardır görmediği babasıyla yüzleşmesi ve tanrılardan bile çok daha güçlü bir hazineyi ortaya çıkarması ise apayrı bir hikaye…
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1680
Yayın Tarihi 2019
Yazar Rick Riordan
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000JK1XJ
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön