Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Rat-ka
Ratka Mum Blok Fare Zehiri 100 gr

Ratka Mum Blok Fare Zehiri 100 gr

Rat-ka
48,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001199/60001734
Ratka Mum Blok Fare Zehiri 100 gr

RATKA BRODİFACOUM İHTİVA EDER.

Çok küçük dozlarda bir kaç kere yutulduktan sonra bir kaç günde kemirgenlerin ölümüne yol açar.

Farelerde koku alma hissi yüksek olduğundan yemlere elinizle dokunmayınız.

İnsan kokusunun sindiği yemlere fareler yanaşmaz , bu nedenle yemler konulurken eldiven kullanılmasında yarar vardır. Zehiri kullandıktan sonra ellerimizi ve zehir denen yerleri sabunlu suyla yıkayınız.

Zehiri asla ağzınıza dokundurmayınız.

İnsanların ve hedef dışı canlıların yemi kazayla yemesini engellemek için tiksindirici ajan olarak denatonium benzoate ihtiva eder.

Zehiri çocukların ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde saklayınız. Gıda maddelerinden hayvan yemlerinden ve bunların kaplartından uzak tutunuz.

Kazayla zehirlenme olursa doktora başvurunuz.

İmalatçı Vebi istituto biochimico s.r.l. İtalya

KULLANMA BİÇİMİ VE DOZ

Yemleri farelerin görüldüğü yerlerde duvar boyunca geçtikleri yerlere veya taze dışkılarının bulunduğu yerlere istasyon halinde konulmalıdır. fare için 3-5 metrede bir kurulacak istasyona 15-30 gram sıçan için 5-10 metrede bir kurulacak istasyona 50-100 gram yem konulmalıdır. Azalan yemleri her gün veya iki günde bir tamamlayın. Yem tüketimi olmadığında ortamda fare kalmadığı anlamına gelir. Brodifacoum akut oral toksisitesi sıçanlar için 0,27 mg/kg 'dır.

ZEHİRLENME BELİRTİLERİ

Üründe bulunan aktif bileşen vitamin K ya karşı etki gösterir. K- bağımlı faktörlerin hepatik sentezini azaltır. Yutulduğunda vitamin K sentezini inhibe ederek mukoza membranında ve deride kanamalara sebep olur. Diğer sistem ve orghanlarda genel olarak kanamalara sebep olur.

İLK YARDIM VE DOKTORLAR İÇİN BİLGİLER

Yüksek miktarlarda yutulduğunda kusma ve mide yıkaması tavsiye edilir. Protrombin aktivitesi gözlenmeli azalması durumunda vitamin K verilmelidir. Zehirlenme durumlarında ulusal zehir danışma merkezi UZEM 114 nolu telefonu arayınız. Sağlık bakanlığı 07.09.2009 tarih 2009/18 sayılı ruhsata sahiptir.

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000014L3IC
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön