Direksiyon kutusu kanalıyla tekerlere bağlı olan rot başı, tekerlerin hizalı ve dengede olmasını sağlıyor. Araç ön düzen sisteminde yer alan parçalardan biri olan bu oto aksesuarı, hepsiburada.com farkı ile kapınıza geliyor.
Araç yürüyen aksam parçaları arasında, oldukça önemli bir görev üstelenen rot başı, araç sürüş güvenliğini sağlamaya büyük ölçüde yardımcı oluyor. Araçta iki tane olan rot başları, ön tekerlerin iç tarafında yer alıyor. Sürüş sırasında direksiyon boşluğu oluşmasını önleyerek, direksiyon hâkimiyetini koruyor. Araç iç süspansiyon sistemlerine göre rotili tamamlayan ya da rotilin görevini üstlenen rot başları, mafsal ve gövdeden oluşuyor. Dış gövdesi ayarlanabilen rot başları, bu açıdan ayarlanabilir özellik taşıyor.
Aks tekerlerini direksiyon aksamına bağlayan ve güvenli sürüşün temelini oluşturan rot başları aracın kontrolünü sağlarken tekerlerin hızlı bir biçimde dönmesini de mümkün kılıyor. Direksiyon rot kolu aracılığıyla iletilen hareketi eğri boyuna ileten bu parçalar, oluşan itme kuvveti ile tekerleri dik onumda tutuyor. Rot başı, özellikle bozuk ve tümsekli yollarda çok daha çabuk aşınabiliyor. Bu aşınma durumuna bağlı olarak, araç sağa ya da sola çekiyor ya da direksiyon sürüş esnasında sallanıyor ve titriyorsa, herhangi bir kazanın ortaya çıkmaması için, rot başlarının değiştirilmesi gerekiyor.
Farklı özelliklerde rot başı ürünlerine yapı market / bahçe / oto ve yürüyen aksam & direksiyon kategorileri ile ulaşabilir; istediğiniz ürünü, hepsiburada.com’ a özel avantajlı fiyat ve ödeme seçenekleriyle hemen satın alabilirsiniz.

Rot Başı Fiyatları ve Modelleri

979 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Orjin
  2. Ypc
  3. Votto
  4. Teknorot
  5. Ayd
  6. Delphi
  7. Cey
  8. Trw-Lucas
  9. SISMAK
  10. TRW
  11. Wolcar
  12. KAPIMSAN
  13. LEMFORDER
  14. OEM
  15. Anka
  16. GB
  17. LKS
  18. Starklips
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60002132
BAŞA DÖN