Kaliteli ve konforlu bir seyahat için herkesin aklında benzer sorular mevcut: hangi seyahat türü tercih edilmeli, nasıl giyinilmeli, neler yiyip içilmeli, nereler gezilmeli gibi. Peki ya gittiğiniz yer veya yerler ile alakalı genel geçer bilgilerin dışında, daha fazlasını da öğrenmek istemez miydiniz? Seyahat konusunda zihinlerde beliren soru işaretlerini gidermede kitap ve dergiler sizlere yardımcı olabilecek kaynakların başında yer alıyor. Ancak seyahat trendleri her geçen gün değişiyor. Dijital turizm de bu değişikliklerin başında yer alıyor. Sıkı takipçisi olduğunuz seyahat dergilerine artık telefon, tablet ve bilgisayarınızdan dijital olarak da erişmek mümkün. Dijital seyahat dergileri sayesinde, seyahatinizin her aşamasında işinizi kolaylaştıracak bilgilere kolay yoldan ulaşabilir; bu dergileri eski sayıları ile birlikte elektronik ortamda arşivleyebilir, seyahatleriniz sırasında hiçbir ekstra ağırlık yapmaksızın yanınızda taşıyabilirsiniz. Dijital seyahat dergileri ilk defa seyahat edecekler için gezi kültürünün oluşmasını sağlayan bir rehber olduğu kadar; yeni yerler keşfetmenin tadına varmış gezginlere de ilham verici içerikler sunuyor.

Dijital Seyahat Dergilerinin İçerikleri Nelerdir?

Dijital seyahat dergileri, takipçisi olduğunuz matbu dergilerin elektronik ortamda depolanmış versiyonlarıdır. Bu dergilerde de tıpkı matbu dergilerde olduğu gibi büyük bir titizlikle araştırılarak yazılan dosya çalışmalarında, ilgi alanı ve turist profiline göre ‌yurt içi ve ‌yurt dışında kapsamlı seyahat önerilerinde bulunulmaktadır. Kültür-sanat, tarihi, dini, gurme, doğa ve macera seyahatleri bu ilgi alanlarının başında yer almaktadır. Vizesiz seyahat edilen ülkeler, güncel festivaller, gurme seyahat rotaları ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilecek ‌haftasonu kaçamakları da insanları seyahate yönlendiren etkenler arasında yer almaktadır. Bu dergilerde verilen gezilecek ülkeler hakkındaki konsantre bilgiler, okuyucuyu o ülkenin kültürüne yaklaştırdığı kadar, kişisel rehberlik hizmeti de sunmaktadır. Bütün bu bilgilerle birlikte gezinizi belirli bir konsepte dahil ederek siz de kendinizi seyyah gibi hissedebilirsiniz. 

Ne Yenilir İçilir?

Gastronomi tek başına bir yere gitmeniz için sebep olabilir. Tek bir yiyecek bile rotanızı değiştirmeye değebilir. Eğer böylesi gurme lezzetlerin peşindeyseniz, sizleri doğru yola yönlendirmek için en güvenilir kaynaklar yine dergilerdir. Bunun yanı sıra, seyahate çıkanların en gözde sorusu her halükarda nerede, ne yenir oluyor. Gezdiği ülkenin yerel yemeklerini merak eden gurme seyyahlar kadar, eğlence turizmi sebebiyle yola çıkmış seyyahların da soru işaretleri bu yayınlar sayesinde gideriliyor. Ara sokak lezzetleri, turistik olmayan kaliteli restoranlar, mutlaka gidilmesi tavsiye edilen mekânlar bu yayınlar sayesinde mercek altına alınmış oluyor.

Nasıl Giyinilir, Nerede Konaklanır?

Bavul hazırlığı ve konaklama bir seyahatin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Gidilmesi planlanan coğrafya ile alakalı ne kadar kapsamlı inceleme yapılırsa yapılsın, geçmiş deneyimler de büyük ölçüde yol gösterici oluyor. ‌Sırtçantalı gezginler, balayı çiftleri, çocukla seyahat edenler gibi farklı profiller, farklı ihtiyaçlara sahip gezginlerin soru ve sorunlarına cevap verilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor. ‌Hostel, ‌apart, otel gibi farklı konaklama seçenekleri konusunda verilecek bilgiler, konforlu ve uygun şartlarda konaklanmasına imkân verirken, iklimsel şartlara bağlı olarak mutlaka bavula konulması gereken eşyaların listesi seyahat hazırlığında olan kişiler için büyük önem teşkil ediyor.

Nereden Alışveriş Yapılır, Hangi Para Birimi Kullanılır?

Yabancı bir ülkeye yolculuk eden kişilerin bir diğer sorusu, hangi para birimini kullanmanın daha kârlı olduğu, ‌banka/kredi kartı kullanımının geçerliliği ve kullanışlılığı üzerine oluyor. Alışveriş ise bir diğer soruyu oluşturuyor. Seyahat ettiği ülkeden hatıra bir ‌obje/ürün satın alırken dolandırılmamak pek çok turistin öncelikleri arasında yer alıyor. Bu sebeple, geçmiş tecrübeler ve bu konuda yazılmış yazılar büyük oranda yol gösterici oluyor.

Sınırları Aşmaya Hazır Mısınız?

Herkesin malumatı olan yerler hakkında sıra dışı tecrübeleri tatmak ve denenmemiş şeyleri yapmak için kaynaklarınızı doğru seçmeniz gerekir. Herkesin gittiği bir şehirde yapılmamış o kadar çok şey var ki... Dijital dergiler sayesinde adeta saklı kalmış hazineleri yeniden keşfedecek; kimselerin gitmeye cesaret edemediği yerlere doğru yola çıkma cesareti kazanacaksınız. 

Dijital Seyahat Dergileri Nereden Satın Alınabilir?

Seyahatle alakalı aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplayan ve yeni rotalar oluşturmanıza ilham veren dijital seyahat dergileri, internet mağazaları üzerinden 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık abonelik seçenekleri ile satılmaktadır. Gazete bayileri veya kitapçıları dolaşmaksızın, evinizin konforunda ulaşabileceğiniz dijital seyahat dergilerine Hepsiburada.com üzerinden kolayca abone olabilirsiniz. 

Seyahat

1 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Markalar
    1. Doğan Burda Dergi
  3. Abonelik Süresi
  4. Satıcı

Seyahat Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235056
Başa dön