Yapı ve tadilat işlerinde kullanılan somun sıkma makineleri, elektrikli el aletleri arasında kullanıcıya sunulur. Elektrikle çalışan ve hızlı bir şekilde zorlu somunları sıkmak için tasarlanan makineler, imalat sanayiden inşaat sektörüne kadar birçok alanda ihtiyaç duyulan temel makinelerden biridir. Kademe ayarları, sıkma gücü, dönüş kabiliyeti gibi özellikleri ile değişen somun sıkma makineleri, farklı modeller eşliğinde alıcıya ulaşır.

Öne Çıkan Özellikleri ile Somun Sıkma Makineleri

 • Somun sıkma makineleri, genellikle akülü makineler olarak karşınıza çıkar. Lityum veya li-ion akü tipine sahip olan makineler, şarj süreleri ile uzun ömürlü bir kullanım sunar. Makineler arasında çift akü özelliğine sahip ürünleri bulabilir, kesintisiz bir şekilde çalışabilirsiniz.
 • Somun sıkma makineleri, marka ve model açısından değişiklik göstermesine rağmen genellikle kauçuk kabza tasarımına sahiptir. Kenarlardan desteklenen yumuşak kabzası, titreşimi emen yapıya sahiptir ve böylece daha rahat ve daha konforlu bir kullanım sergiler.
 • Makine modelleri arasında öne çıkan diğer bir özellik de aydınlatma sistemleridir. LED ışıkla dar alanlarda veya karanlık köşelerde başarılı bir çalışma sunan makineler, profesyonel kullanıcılar için idealdir.
 • Şarjlı somun sıkma makineleri, motor tiplerine göre değişir. Kömürlü makinelere, darbeli makinelere ve kömürsüz makinelere erişebilirsiniz. Sürtünmeyi azaltan kömürsüz motora sahip ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özellikle ağır hizmet tipine uygun ürünleri kömürsüz darbeli makineler arasında bulabilirsiniz.
 • Sıkma ve sökme işlemi için sağ ve sol dönüş yapan çok yönlü makineler, pratik kontrol düğmelerine sahiptir. Böylece seri bir şekilde değişen tork başlıkları ile kolay bir şekilde kullanılabilir. Özellikle endüstriyel tip dişli sisteme sahip olan makineler, lokma tutucu yapıları ile ilgi çeker.
 • Kablolu somun sıkma makineleri kablo uzunlukları ile birbirinden ayrılır. Büyük iş yerlerinde kullanıma uygun olan modeller, lokma bağlantıları açısından farklılık gösterip daha işlevsel bir kullanım sergiler.

Somun Sıkma Makinelerinin Teknik Yapısı

 • Somun sıkma makineleri, farklı akü güçlerine sahiptir. 4,0 Ah akü kapasitesine sahip olan makineler, profesyoneller için standart bir kullanım sergiler.
 • Makine modellerinin ağırlıkları 1,3 kg’dan başlayıp 4,5 kg’a veya 5 kg’a kadar çıkmaktadır.
 • Makinelerin ortalama tork gücü 215 Nm ile 950 Nm arasında değişmektedir. Darbe hızı değişen ürünler arasında dakikada 2000 darbe gücünde çalışan yüksek performanslı ürünleri bulabilirsiniz.
 • Somun sıkma makinelerinde birden fazla hız ayarı bulunur. Makineler sıkma gücüne göre 2 veya 3 kademeye sahip olabilir.
 • Şarj olma süreleri 30 dakikadan başlayıp 45 dakika, 60 dakika veya 120 dakika olarak değişiklik gösterir. Yedek aküyle gelen ürün çeşitleri ise kayar akü sistemi ile seri bir şekilde çalışır.

Kutu İçeriği ile Somun Sıkma Makineleri

Somun sıkma makineleri , markasına göre farklı özellikler taşıdığı için kutu içeriği bakımından değişiklik gösterir. Akülü makineler, aküsü ile birlikte gelir ve akünün yanı sıra şarj adaptörü gibi ekipmanlar kutu içeriğinde yer alır. Ürünler arasında akülü olmasına rağmen akü ve akü şarjı kutu içeriğine dâhil olmayan farklı markaların makinelere de erişebilirsiniz.

Somun sıkma makineleri genellikle lokma ucuyla birlikte satılır. Paket içeriğinde genellikle farklı lokma uçları bulunur. Aynı zamanda lokma ucuyla birlikte manyetik uç yuvası gibi ekipmanlara erişebilirsiniz. Kullanım açısından pratik kullanım sunan makinelerin kutularında kemer kancası gibi yardımcı ekipmanlar da yer alır.

Somun sıkma makineleri ister şarjlı ister kablolu olsun plastik taşıma çantası ile birlikte gelir. Kablolu ürünlerin çantalarında kablo için ekstra yer bulunurken şarjlı modeller, lokma uçları için bölmelere sahiptir ve böylece daha düzenli bir kullanım sergiler.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Somun Sıkma Makinesi

303 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Osaka Somun Sıkma Makineleri
  2. Bosch Somun Sıkma Makineleri
  3. Makita Somun Sıkma Makineleri
  4. Gav Somun Sıkma Makineleri
  5. Hitachi Somun Sıkma Makineleri
  6. RTRMAX Somun Sıkma Makineleri
  7. Emax Somun Sıkma Makineleri
  8. Assur Somun Sıkma Makineleri
  9. Dewalt Somun Sıkma Makineleri
  10. Trusty Somun Sıkma Makineleri
  11. Einhell Somun Sıkma Makineleri
  12. Proter Somun Sıkma Makineleri
  13. Sappower Somun Sıkma Makineleri
  14. DHT Somun Sıkma Makineleri
  15. Gıson Somun Sıkma Makineleri
  16. Rodcraft Somun Sıkma Makineleri
  17. Suntech Somun Sıkma Makineleri
  18. hymair Somun Sıkma Makineleri
  19. CatPower Somun Sıkma Makineleri
  20. Somafıx Somun Sıkma Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003147
Başa dön