Sprey boya çeşitleri, el sanatlarından tamir projelerine kadar sıklıkla kullanılır. Yıpranmış ahşap masanızı ya da arabanızın çizilen boyasını yenilemek gibi amaçlar için geniş bir ürün yelpazesi ile satışa sunulan sprey boyalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Sprey Boya Çeşitleri

Sprey boyalar, çeşitli yüzeylere uygulanabilecek şekilde birçok çeşidi bulunan geniş bir boya ailesidir. Her türlü zemine uygulanabilen multi surface sprey boyalardan sadece ahşap ya da metal yüzeylere uygun olan boyalara kadar onlarca çeşit bulunur. Boyanızın mat ya da parlak bitiş özelliğini belirlemek ve dayanıklılığını artırmak için sprey boya uygulamasından sonra çalışmanızı sprey vernik çeşitleriyle sabitleyebilirsiniz.

Sprey Metal Boya Çeşitleri

Genellikle pas önleyici formülle üretilen metal sprey boyalar; metal yüzeyleri aşınmaya, solmaya ve paslanmaya karşı dirençli kılmak için tasarlanır. Pas önleyici sprey boyalar bahçe ve balkon mobilyaları, ferforjeler ya da dış mekan aydınlatma armatürlerinde kullanılabilir. Birçok sprey boya boyayı hem iç hem de dış mekan uygulamaları için tercih edebilirsiniz.

Çok Amaçlı Sprey Boya Çeşitleri

Multi surface olarak bilinen çok amaçlı sprey boyalar hemen hemen her yüzey için düzgün ve dayanıklı bir kaplama sunmak üzere tasarlanır. Çok amaçlı sprey boyalar genellikle astar içerir. Bu nedenle ayrı bir astar satın almak veya uygulamak gerekmez. Çok amaçlı boyayı hem iç hem de dış yüzeylerde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda el sanatları, raflar, resim çerçeveleri, masalar, sandalyeler, mobilyalar ve panjurlar da dahil olmak üzere çeşitli yenileme projelerinde kullanmak için iyi bir seçimdir.

Otomobil İçin Sprey Boya ve Akrilik Astar Çeşitleri

Otomobiller için üretilen sprey boyalar, metal yüzeylere pürüzsüz ve dayanıklı bir yüzey kazandırmak için tasarlanır. Tüm yüzeyi boyamak veya sorunlu bölgeyi onarmak için idealdir. Su bazlı akrilik sprey astar çeşitleri, boyanın daha iyi yapışması için uygun bir yüzey hazırlamak için boyadan önce kullanılır. Bazı akrilik astar çeşitleri, metal yüzeylerin korunması için pas önleme özelliğine sahiptir. Astar rengi genellikle beyaz olarak satışa sunulsa da daha yüksek renk uyumluluğu için boyanızın rengi ile eşleştirebileceğiniz renkli astarlar da mevcuttur.

Fosforlu Sprey Boya Çeşitleri

Fosforlu boyalar, ticari ve endüstriyel uygulamalar için idealdir. Parlak renkler ile park alanlar, yollar ve çalışma alanları gibi işaretleme gerektiren dış mekan uygulamaları için idealdir. Öte yandan neon boya çeşitlerini iç mekanlarda da kullanabilirsiniz.

Altın Varaklı Sprey Boya Çeşitleri

Altın varaklı sprey boyalar, özel yüzeylerle çalışılan el sanatları projelerinde objelere estetik bir çekicilik kazandırmak için tasarlanır. Genellikle resim çerçevelerine ışıltılı bir altın kaplaması eklemek için kullanılan varak boya çeşitleri hem iç hem de dış mekanlarda; ahşap, metal, cam, seramik, plastik, kağıt, karton ve beton gibi yüzeylerde kullanılır.

Efektli Sprey Boya Çeşitleri

Yukarıdaki boya çeşitlerine ek olarak farklı markalar tarafından satışa sunulan ve yüzeylere özel efektler uygulamanızı sağlayan sprey boya çeşitleri de bulunur. Buzlu cam, ayna, bakır ve mermer efektli sprey boyalar ile yüzeyleri kısa sürede ve dekoratif bir şekilde boyayabilirsiniz.

Sprey Boya Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sprey boya satın almadan önce, kullanacağınız yüzeye uygun olduğundan emin olmalısınız. Sprey boyalar hemen hemen tüm yüzeylere direkt olarak uygulanabilir. Bununla birlikte bazı yüzeyler uygulama öncesinde, star ya da hafif bir zımpara gibi yüzey hazırlama işlemi gerektirebilir. En iyi sonuç için satın aldığınız ürünün üzerinde yer alan kullanım talimatlarını takip etmelisiniz. Uygulamadan önce yüzeyleri temizleyerek boyanın yüzey tutuşunu ve kalıcılığını artırabilirsiniz. Birden fazla kat uygulamasına ihtiyaç duyulan uygulamalarda, katlara uygun bekleme süresi için talimatları dikkate alabilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sprey Boya Çeşitleri ve Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2383 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60005205