Sprey Boya

Sprey Boya

Sprey boyalar, alternatif ürünler dendiğinde ilk önce akla gelen seçeneklerden bir tanesidir. Kolay taşınabilir olması ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra aynı zamanda sayısız renk seçeneğine sahip olması nedeni ile de sıkça tercih edilir. Sprey boyalar ayrıca uygulaması oldukça zevkli olan dekorasyon ürünleridir. Metal ve taş başta olmak üzere, sprey boyalar ile ahşap, karton, cam gibi farklı zeminleri de son derece zevk alarak boyayabilirsiniz. 

Sprey boya kolay kullanım seçenekleri ile oldukça beğenilir. Her zeminde muhteşem bir değişim meydana getiren sprey boya çeşitleri uzun ömürlü kalıcılık konusunda da odlukça iddialıdır. Dış koşullara ve her türlü darbeye karşı muazzam bir koruyuculuk performansı sergileyen sprey boyalar, kullandığınız yüzeylere muhteşem bir canlılık kazandırır. Nesne ile bütünleşen boyalar dilediğiniz tonu seçebilme özgürlüğü ile de sizleri oldukça memnun eder. Eğer dekorasyon ürünleri başta olmak üzere mobilyalarınız gibi birçok farklı üründe değişim yapmayı seviyor ve cesaretinize güveniyorsanız, kategoride yer alan sprey boya çeşitleri arasından yapacağınız tercihler ile ortamlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. 

Sprey Boya Kullanımı Nasıl Olur?

Sprey boyaları dilediğiniz zeminlerde son derece pratik kullanım koşulları ile deneyebilirsiniz. Birçok markanın en kaliteli sprey boya çeşitleri kullanıma hazır halde size sunulur. Tercih edeceğiniz ürün elinize geçtikten sonra herhangi bir kullanım önerisi gerekmedikçe hafif hareketler ile ürün ambalajını sallayabilir ve boyayı direkt olarak kullanabilirsiniz. Eğer tercih ettiğiniz sprey boya ile farklı tasarımlar ve desenler elde etmek isterseniz bu durumda size sunulan boya aparatlarından yardım alabilir ve istediğiniz farklı ve göz alıcı tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz. 

Uygulama yapacağınız zeminlerde eğer kusursuz bir görünüm elde etmek ve daha sonradan beklenmedik problemler ile karşılaşmamak için mutlaka boyama işlemi öncesinde zımparalama işlemi uygulamalısınız. Her zeminde başarılı sonuçlar veren zımparalama işlemi, zeminlerde bulunan her türlü pürüzün giderilmesini sağlar. İşinizi kolaylaştırmak için zımpara uygulamasının ardından boya uygulamasına geçebilirsiniz. 

Boyama işleminiz sona erdikten sonra eğer boyanızın artması söz konusu olursa bu durumda da herhangi bir ekstra müdahaleye gerek kalmadan kalan boyayı ürün ambalajı içerisinde uzun ömürlü olarak muhafaza edebilirsiniz. Yine sonraki dönemlerde kalan boyayı kullanmak iterseniz herhangi bir sulandırma ya da yumuşatma gibi işlemler gerek kalmadan zeminlerinizde direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Birçok farklı artısı bulunan sprey boya modelleri hem kalitesi hem kullanışlılığı hem de uygun fiyat seçenekleri ile tam ihtiyacınız olan alternatif ürün olabilir.

Sprey boyalar, zeminlere uygulandıktan sonra kısa süre içerisinde kuruyarak sizleri memnun eder. Özellikle uygulama yapacağınız alanın koyu olması durumunda atacağınız boya katı birden fazla olacaktır ve bu durumda çabuk kuruma özelliği size büyük bir kolaylık sağlar. Birden fazla kat uygulayacağınız zeminlerde zaman kaybetmeden başarılı bir şekilde boyama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Sprey boya kullanmak birçok durumda zeminlerinizde yenilikçi bir görünüm ortaya koyar. Özellikle pürüzlü zeminlerde harika bir sonuç vererek bütün pürüzleri içine hapseder. Böylece hasar bulunan mobilyalarınızda meydana gelen her türlü küçük leke ve problemi muhteşem bir şekilde gizleyebilirsiniz. İkinci el eşya kullanımlarında sık tercih edilen sprey boya çeşitleri, özellikle mobilyaların sıfır eşya gibi görünmesi konusunda son derece profesyoneldir. 

Boya Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Boya tercih ederken eğer bilmeniz gerekenler konusunda dikkatli olur ve tam olarak ihtiyacınıza yönelik ürün tercihinizi yapabilirseniz, uygulama sonrasında mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz sprey boyanın kaliteli olması, size yüksek pigmentler ile başarılı bir çalışma ortamı sunar. Sprey kutuların içerisinde yer alan valf sistemi, kullanım esnasında ürün içerisinde bulunan basıncın kusursuz bir şekilde muhafaza edilmesini ve dengede tutulmasını sağlar. Eğer geniş alanlarda kullanacaksanız bu durumda da yine oldukça ince çizgileri son derece pürüzsüz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Eğer ihtiyacınıza uygun olan ürünü tercih etmezseniz uygulama esnasında istenmeyecek birçok problem ile karşılaşır ve zeminde istediğiniz kapatıcılığı elde edemezsiniz.

Boya tercihinde mutlaka hangi zeminde kullanacağınız en önemli etkeniniz olmalıdır. Bazı zeminler, uygulanan boya işlemi sonrasında istenilen süre içerisinde beklenen kurumayı sağlamaz. Kurumanın sanılandan daha fazla sürmesi ise zeminde kir ve toz dahil birçok istenmeyen sonuçların alınmasına yol açar. Bir diğer hususta eğer yapacağınız uygulamada katmanlar arasında farklı renkler kullanacaksanız bu durumda yine yanlış boya seçiminiz, uygulamanızda hüsrana uğramanıza zemin hazırlar. Boya tercihinizde kaliteli üründen yana seçim yapabilir ve maliyetinizi ciddi oranda düşürebilirsiniz. 

Sprey Boya Çeşitleri ile Yaşam Alanlarınızı Yenileyin

Sprey boya çeşitleri size odlukça geniş bir kullanım alanı sunar. Aklınızın almayacağı zeminler bile boya uygulamasının ardından eşsiz bir tasarım harikası ürün halini alabilir. Farklı tasarımlar yaratmayı seviyor ve cesaretinize güveniyorsanız, yapacağınız titiz bir uygulama ile her türlü eşyada bir değişim meydana getirebilirsiniz.

Sprey boyalar, dış mekan eşyalarında mükemmel bir performans sunar. Eğer neme ve güneşe karşı yüksek dirençli ürünler arasından tercih yaparsanız, uzun ömürlü kullanabileceğiniz dış mekan mobilyalarına sahip olabilirsiniz. Her türlü ortamda ihtiyacınız olacak olan estetik tasarıma sprey boyalar ile kavuşabilirsiniz. 

Sprey boya dendiğinde aklınıza grafiti resim sanatı gelebilir. Maalesef boyalar sadece grafiti sanatı için sıklıkla kullanılması nedeni ile birçok durumda akılda kalıcılık yaratmıştır. Ancak daha perspektif bir açıdan baktığınızda sosyal yaşamda kullandığınız birçok ürünün aslında sprey boyalar ile yeniden şekillendirilebildiğini görürsünüz. Son yıllarda çok daha fazla alanda kullanılmaya başlanan sprey boyalar artık dekorasyonun da oldukça önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu açıdan baktığınızda tercih edeceğiniz tek bir tonda sprey boyayı bile defalarca birçok farlı yüzeyde kullanabilirsiniz. 

Akrilik Sprey Boya

Sprey boya çeşitleri arasında en fazla ilgi gören ürünler akrilik boya gruplarıdır. Akrilik boyalar cam yüzeyler başta olmak üzere metal, ahşap, karton, lastik ve plastik gibi daha sayısız zeminde en iyi sonuçları verir. Eğer elde ettiğiniz sonucu daha kalıcı hale getirmek ve eşyalarınızı daha uzun ömürlü olarak kullanmak isterseniz, boyanız kurduğunda üzerine birkaç cila boyası geçebilir ve ihtiyacınız olan kalıcılığı sağlayabilirsiniz. Kapatıcılığı yüksek kademede olan akrilik boya çeşitleri su bazlıdır ve bu sayede kullanım esnasında sizlere büyük bir kolaylık sağlar. İstenmeyen bölgelere bulaş meydana geldiğinde ıslak bez yardımı ile basit müdahaleler sonucu bu bulaş sorunundan kurtulabilirsiniz. Yine aynı şekilde uygulama esnasında elinize bulaşacak olan akrilik boyayı da su ve sabun yardımı ile kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Akrilik boyaları metalik sprey kullanımının mümkün olduğu her yüzeyde kullanabilirsiniz. 

Selülozik Sprey Boya

Selülozik boya çeşitleri aklınıza gelebilecek her türlü metal ve ahşap yüzeyde kullanılabilir. Taşıtlar, iş makineleri ve beyaz eşyalar selülozik boyaların öncelikli olarak kullanıldıkları alanlardır. Eşyalarınızda meydana gelebilecek en ufak pürüzler bile selülozik boyalar ile kolayca ortadan kaybolabilir. 

Ahşap Sprey Boya

İçerisinde reçine bulunan ahşap sprey boyaları masa, sandalye, merdiven, bank, pencere kenarları ve mobilyalar gibi her türlü ahşap yüzeyler üzerinde güvenilir bir kullanım sunar. Birçok farklı renk seçeneği sunan ahşap boyaları, ahşap yüzeyleri daha parlak ve yeni bir görünüme kavuşturur. Her türlü mobilyada güvenle kullanabileceğiniz ahşap boyalar sadece iç mekanlarda değil, aynı zamanda dış mekanlarda da kullanıma uygundur. Yağmura karşı dayanıklı olan ahşap sprey boyalar yaz koşullarında da güneş ısısı karşısında son derece dirençlidir. 

Isıya Dayanıklı Sprey Boya

Günlük yaşamda yüksek ısı ile birlikte kullanılan eşyalar da diğer birçok eşya grubu gibi uygun boyanın tercih edilmesi halinde boyanabilir. Sobalar başta olmak üzere mangallar, motorlu taşıtlar, egzozlar, ocaklar ve fırınlar sürekli ısıya maruz kalarak hizmet verirler ve dayanıklılıkları da kaldıkları ısı derecesine göre farklılık gösterir. Tercih edeceğiniz boya eğer ısıya dayanıklı olursa, her halükarda bir kere boyadığınız eşyalarınızda bir daha kavlamadan uzun ömürlü olarak istediğiniz gibi verimli sonuçlar alabilirsiniz. Isıya dayanıklı sprey boyaların ambalajları üzerinde 800 derece ya da 600 derece gibi ibareler bulunur. Her ürünün ısıya dayanıklılık derecesi farklıdır. Bu anlamda eğer ısıya dayanıklı bir boya olmasını isterseniz, ambalajların üzerinde bulunan ısı dayanım derecesine bakarak ihtiyacınıza tam uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. 

Sökülebilir Sprey Boya

Sökülebilen sprey boyalar sızıntının mevcut olduğu yerlerde koruyucu bir tabaka sağlar ve kuruduğu halinde bile elastik yapısını korur. Su geçirmez bir yapıya sahiptir ve yüzeylerde 6 kat gibi bir kullanımın ardından en mükemmel sonucu verebilir. Uygulama esnasında eğer kat aralıklarında bekleme süresini uzatırsanız, ihtiyacınız olandan daha kaliteli bir eşyaya sahip olabilirsiniz. Tercihinize göre bu boyaları dilediğiniz zaman sökebilirsiniz. Bu özelliği ile diğer boya gruplarından ayrılır. 

Hayatınızı Renklendirecek Sprey Boya Renkleri 

Sprey boyalar günlük yaşamda aklınıza gelmeyecek kadar fazla renk tonuna sahiptir. Bu anlamda hemen her yerde en iyi renk uyumunu yakalamanızı sağlar. Yüksek verimli performansı ile olduğu kadar farklı renk seçenekleri ile de tercih edilir. Sprey boya renkleri günlük yaşamda kullanım alanına göre canlı renkler ve mat renkler olarak temelde iki sınıfa ayrılır. Canlı renkler göz alıcı bir güzelliğe sahiptir ve parlaklıkları ile göz doldurur. Mat renkler ise canlı renklere alternatif olarak kullanıma sunulmuştur ve donuk yapısı ile her renk ile mükemmel bir şekilde bütünleşir. Bununla birlikte yine renk seçenekleri ara ve ana renkler olarak da sınıflandırılır. Sprey boya renkli dekorasyonlar için bu anlamda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. 

Sprey boya beyaz tonlarda kullanıldığında duvar ve eşyaların renginde eşitleyici bir rol üstlenir. Sprey boya ile yapılan uygulamalarda beyaz renk kullanımı, daha sonradan duvarlarda oluşacak olan renk farkının önüne geçer. Zeminlerde bulunan her türlü renk dengesizliğini başarı ile gideren sprey beyaz boya, aynı zamanda krem ile birlikte en sık tercih edilen boya rengidir. Hem zıt renklerde hem de birbiri ile uyumlu renklerde beyaz sprey boya, hayallerinizin ötesinde sonuçlar vermektedir.

Sprey boya siyah tonlarda tercih edildiğinde, rengindeki asilliği mükemmel bir şekilde eşyalara yansıtmayı başarır. Sadeliğin adresi olan siyah, tüm asaleti ile eşyaları kaplar ve aynı zamanda mükemmel bir astar boya görevini üstlenir. Zemine atılan bir siyah boyanın ardından artık eşya üzerinde dilediğiniz oynamayı yapmanız ve dilediğiniz modeli ön plana çıkarmanız mümkün olur. Mükemmel bir yansıtıcı olan siyah boya aynı zamanda da kusursuz bir kapatıcıdır. 

Sprey boya renkleri arasında bulunan bir diğer renk seçeneği gold tonlardır. Parlak gold tonlar her yüzeyde mükemmel bir çekicilik sağlar. Küçük eşyalar için kullanabileceğiniz bu ürünü aynı zamanda metal yüzeylerde de tercih edebilir muhteşem bir şıklık elde edebilirsiniz. Bazı ürün gruplarında gold boyalar simli olarak da tercihinize sunulur. Eğer ihtişamı seviyorsanız simli gold sprey boya tercihleri ile ihtiyacınız olan ışıltıyı en kaliteli şekillerde elde edebilirsiniz. Sprey boya gold tercihiniz ile her yüzeyi kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Gold sprey boyalar da yine kapatıcılık bakımından son derece üstündür. 

Sprey boya kategorisinde daha birçok farklı renk seçeneği bulunur. Alternatif tercihleriniz için sprey boya gri renk tonlar arasından tercih yapabilir veya sarı, turuncu gibi heyecanlı renkler ile ihtiyacınız olan hareketliliği elde edebilirsiniz. Sprey boya kırmızı ve mavi gibi diğer renk seçeneklerini de tercih ederek her eşyada hayalinizdeki tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz. 

Sprey boya renklerini bir araya getirerek yeni bir ton elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle kategoride yer alan ürünleri tekli kullanım için güvenle tercih edebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü güvenli koşullarda sepetinize ekleyebilir ve hemen her yüzeyde kusursuz bir performans sağlayabilirsiniz. 

Sprey Boyalar ile Mobilyalarınızı Baştan Yaratın

Sprey boyalar dekorasyon için tahmin etiğinizden daha fazla kullanılır. Günlük yaşam alanınızda ufak değişiklikler sağlamak için sprey boyalardan yardım alabilirsiniz. Mobilyalarınızı değiştirmek yerine sadece sprey boyalar ile rengini değiştirerek bütçenizden yüksek miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Boyama işlemi ile elde edeceğiniz yeni renk mobilyanız sizin için küçük bir değişim olabilir, ancak, yaşam alanlarınıza oldukça büyük bir farklılık katacaktır. 

Sprey boya ile sehpa boyama fikrini tekrar gözden geçirebilir ve hayalinizdeki sehpa tasarımını gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Sprey boyalar sehpa boyama konusunda size çok büyük avantaj sağlar. 

Tamamlayıcı mobilyalarınızda ufak tefek renk değişikliği yapmaya başladıktan sonra artık ana mobilyalarınızda da değişiklik yapma fikrine sıcak bakacaksınız. Sprey boya ile mobilya boyama için ihtiyacınız olan her türlü renk ve ürün seçeneğine kategoriden rahatça ulaşabilirsiniz. Her mobilyayı baştan yaratmanızı sağlayacak olan sprey boyalar size de ortamlarınızda ihtiyacınız olan farkı ve değişikliği yaratma fırsatı sunar.

Sprey Boya Aparatları

Sprey boya aparatları size boyayı daha kolay koşullarda uygulama fırsatı sunar. Sprey boya tabancası ile her türlü tedirginliğinizi yenebilir ve her tür eşyada kusursuz bir yüzey elde edebilirsiniz. Sprey boya başlıkları boyamak istediğiniz eşyanın boyutuna göre size farklı seçenekler sunar. Bu şekilde hem en küçük yüzeyleri hem de büyük yüzeyleri birkaç kolay hamle ile boyayabilirsiniz. Sprey boya makinesi temin ederek boyama işlemlerinizi daha profesyonel koşullarda gerçekleştirebilir ve dilerseniz bu işi kazanç haline bile getirebilirsiniz. Sprey boya maskesi ile boyama esnasında kendinize sağlıklı bir ortam yaratabilir ve karşılaşacağınız sağlık problemlerine karşı önlem alabilirsiniz. Boyama işlemine başlamadan önce aparatlar konusunda ihtiyacınız olacak ürünü listeleyerek daha profesyonel koşullarda çalışabilir ve istediğiniz sonuca daha rahat bir uygulama ile ulaşabilirsiniz. 

Sprey boya ile yapacağınız uygulamalarda en iyi sonucu alabilmek için özellikle koyu zeminlerde boya öncesinde mutlaka sprey boya astarı tercih etmelisiniz. Astar, koyu renk ile tercih edeceğiniz açık boyanın muhteşem bir kapatıcılık sağlamasında önemli bir rol üstlenir. Astar kullanmadan gerçekleştireceğiniz boyama işlemlerinde aynı zemini olması gerekenden çok daha fazla kez boyamak zorunda kalabilirsiniz. Kategoride bulunan sprey boya seti ile hem ihtiyacınız olan tona hem de boyama esnasında size gerekli olacak birçok yardımcı gerece daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. 

Sprey boyalar farklı gramaj seçenekleri ile de tam olarak ihtiyacınıza karşılık gelecek şekilde tercih yapmanızı sağlar. Tercihinize göre 30 ml, 50 ml, 100 ml gibi gramajlar ile küçük eşyalarınızı boyayabilir veya sprey boya 400 ml, 1000 ml ve 2000 ml gibi daha büyük boyalar ile mobilyalarınızda değişimi yakalayabilirsiniz. 

Sprey Boya Temizliği Nasıl Yapılır?

Sprey boya elden nasıl çıkarılır sorusu birçok dekorasyon meraklısı tarafından merak edilir. Sprey boyaların hem elden hem de yüzeylerden çıkartılması son derece pratiktir. Sprey boya nasıl çıkar ve sprey boya çıkar mı gibi sorulara yanıt arayan kullanıcılar boyanın kolay koşullarda çıktığını öğrendikten sonra güvenli bir şekilde siparişlerini oluşturabilir. 

Sprey boyalar elden ve zeminlerden basit bir sabunlu su yardımı ile kolay bir şekilde temizlenebilir. Eğer metal yüzeylerde temizleme ihtiyacı duyarsanız bu durumda hafif dozda selülozik tiner ya da Hindistan cevizi yağı gibi ürünler tercih ederek kolay bir şekilde bulaşan boyaları temizleyebilirsiniz. Kategoride yer alan sprey boya sökücü de temizleme işlemlerinde size kolaylık sağlayacaktır.

Sprey Boya Fiyatları

Sprey boya nerede satılır ve sprey boya fiyatları ne kadar gibi sorulara yanıt arıyorsanız, kategoride size sunulan ürünleri değerlendirebilir ve bütçenize en uygun ürün tercihini yapabilirsiniz. Sprey boya fiyatları en ucuz ve en kaliteli koşullarda beğeninize sunulur. Sprey boya ne kadar sorusunu merak ediyor ve bütçenize uygun ürünler arasından tercih yapmak istiyorsanız kategoride yer alan indirimli ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Sprey boya fiyatları ürün kalitesine göre her daim cebinize dost fiyatlar içermektedir.Sprey Boya Fiyatları Ne Kadar?

Sprey boya, oldukça fazla ürün ve renk seçeneğine sahiptir. Her bir marka boya hem kalitesine hem de ürün içeriğine ve gramajına göre farklı fiyatlar ile listelenir. Kullanıcılar hangi ürünü tercih edeceklerine ve ne kadar gramaj boya ihtiyacı olduğuna karar verdikten sonra sprey boya fiyatları hakkında daha net bilgi sahibi olabilir. 

Sprey Boya Çeşitleri Neler?

Sprey boyalar her zeminde kullanıma uygun olacak şekilde üretilir ve sayısız çeşidi bulunur. Genel anlamda sınıflandırmak gerekirse sprey boyalar; akrilik, selülozik, ahşap, ısıya dayanıklı ve sökülebilir sprey boyalar şeklinde ayrılabilir. 

Sprey Boyalar Nasıl Temizlenir?

Sprey boyalar kolay temizlenebilen kimyasallardır. Ahşap yüzeylerde ve vücutta basit bir sabunlu su yöntemi ile kolay bir şekilde temizleme sağlar. Metal ve daha zorlu yüzeylerde meydana gelecek olan bulaşmalar ise selülozik tiner veya Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar yardımı ile kolay bir şekilde çıkartılabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sprey Boya

4089 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 24 / 4089 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60005205