Yüksek kaliteli kahve çekirdeklerini ustalıkla kavurarak kahveseverlere ulaştıran Starbucks, bir fincan kahveden daha fazlasını sunar. Starbucks'ın farklı kahve çeşitleriyle evinizde de aynı lezzeti kolayca hazırlayabilir, sevdiklerinizle bir yudum mutluluğu paylaşabilirsiniz. Blonde Roast, Medium Roast ve Dark Roast olmak üzere üç farklı kavurma profiline göre ayrılan Starbucks Roast™, tat deneyiminizi en üst seviyeye çıkarır.

Hızlı Kahveseverlere Granül Starbucks Kahve Çeşitleri

Hazır kahve olarakta bilinen granül kahve, sıcak su ile temas ettiğinde anında çözünerek saniyeler içinde hazır hale gelir. Starbucks granül hazır kahve çeşitleri yoğun aroması ve yumuşak içimiyle kahvesini anında yudumlamak isteyenlere özeldir. Zengin kahve çekirdekleriyle hazırlanan bu eşsiz granül kahveler farklı damak zevklerine uygun çeşitlerde hazırlanmıştır.

  • Caffè Mocha: Yüksek kaliteli %100 Arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanan Caffè Mocha, kahve çekirdeği, süt ve kakaonun eşsiz birleşiminden oluşur. Yumuşak bir köpük tabakasıyla zengin bir içim sunan kahve, çikolata tadını almak isteyenler için idealdir.
  • Cappuccino: Süt ve kahvenin ustalıkla harmanlandığı Starbucks Cappuccino granül kahve, kalın süt köpüğü katmanıyla damaklarda kadifemsi bir tat bırakır.
  • Caramel Latte: Starbucks’ın klasikleşmiş latte lezzetini tek bir fincana sığdırabileceğiniz Caramel Latte, süt kreması ve tereyağlı karamel birleşiminden oluşur. Yumuşak içimli ve köpüklü tabakasıyla kahvesini hafif içmek isteyenlere özeldir.
  • Vanilla Latte: Süt ve vanilya aromasının yoğun bir şekilde hissedildiği Vanilla Latte, yoğun aromalı kahveseverlerin damak tadına uygundur.
  • Caffè Latte: Starbucks’ın ikonik kahvesi Caffè Latte'den ilham alınarak hazırlanan Caffè Latte granül kahve, köpüklü ve kremamsı yumuşak içimiyle leziz bir tattır.

Hazırlanışı son derece basit olan granül Starbucks kahve çeşitleri ile saniyeler içinde kahvenizi yudumlamaya başlayabilirsiniz. 1 paket Starbucks Premium Kahve karışımını 180 ml (bir fincan) sıcak su ile yoğun bir kıvama gelene kadar karıştırın. 30 saniye dinlendirdikten sonra kahvenizi keyifle içebilirsiniz. Starbucks Premium Kahve çeşitlerini 21,5 gramlık tekli paketlerinde satın alabileceğiniz gibi daha uygun fiyat avantajıyla 10’lu paketler halinde de satın alabilirsiniz.

Çekirdeğinden Aromasına: Starbucks En İyi Kahve Çeşitleri

Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin farklı demleme yöntemleriyle 90-95°C arası sıcak sudan geçirilerek hazırlanan filtre kahveler, çeşitli aromalarıyla dünyanın farklı yerlerinden farklı lezzetler içerir. Çiçek bahçelerinin yakınlarında olgunlaştırılan kahve çekirdeklerinden floral, meyve bahçelerine yakın yerlerde yetiştirilen çekirdeklerde ise narenciye aromaları alabilirsiniz.

Filtre kahve demleme yöntemleri farklı coğrafyalara göre çeşitlilik gösterir. Chemex, Hario V60, filtre kahve makinesi, french press, sifon, aeropress ve clever dripper gibi farklı demleme yöntemleri mevcuttur. Bu demleme yöntemleri demleme süreleri, demleme miktarları, basınç farklılıkları ve filtre kullanımı gibi farklılıklara göre birbirinden ayrılır.

Neredeyse tüm kavurma ve demleme yöntemleri için ideal bir filtre kahve çeşidi olan Colombia, Starbucks’ın özenle seçilmiş kahve çekirdekleri ve ustalıkla gerçekleştirdiği kavurma işlemiyle tadına doyamayacağınız bir kahvedir. Starbucks Colombia kahve yumuşak içimi sayesinde süt ya da benzeri lezzetlerle yumuşatmaya ihtiyaç duymayacağınız bir kahvedir. Menşei Latin Amerika olan Colombia kahve, kakao ve yumuşak baharat notalarıyla cazip bir fındık aroması sunar. Ev kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış Colombia Kahve, Starbucks en iyi kahve çeşitleri arasındadır.

Colombia kahvesinin zenginleştirilmiş aroma tadını alabileceğiniz Colombia Narino filtre kahve, ceviz, fındık ve karamel notalarıyla ön plana çıkar. Yumuşak içimi ve belirgin fındık lezzetiyle orta kavrulmuştur. Meksika, Kolombiya, Kosta Rika ve Porto Riko gibi Latin Amerika ülkelerinin aromatik kahve çekirdeklerinden hazırlanan Colombia Narino filtre kahve, bu uzak yolculuktan damaklara eşsiz bir lezzet getirir.

Tarladan Bardağa Starbucks Kahve Çeşitleri

Coğrafi olarak kahve yetiştirmek için oldukça uygun topraklara sahip olan Latin Amerika, verimli toprakları, yağmur ormanları, dik dağları ve yamaçları ile farklı kahve türlerine ev sahipliği yapar. Farklı aromalara sahip olan Latin Amerika kahveleri, yeşil birer çekirdek olarak toplanır, ıslak işlenerek küçük kaplarda öğütülür ve kavrulur. %100 Arabica kahve çekirdeklerini farklı kavurma yöntemleriyle birleştiren Starbucks Roast™, kahvenin sertliğine yaptığı yumuşak dokunuş ile aradığınız kahve lezzetini tarladan bardağınıza getirir.

Starbucks kahve çeşitleri arasında yer alan House Blend, Latin Amerika’da yetiştirilen kahvelerden biridir. Medium Roast olarak kavrulan kahve, fındık ve kakao tatlarını dengeleyen eşsiz bir uyumdadır. Karamel notalarıyla zenginleştirilmiş House Blend, 1971 yılında Starbucks’ın yarattığı ilk karışımdır. Koyu ve parlak kestane renginde kavrulmuş kahve çekirdeklerinden oluşan mükemmel bir kıvama sahiptir.

Latin Amerika çiftliklerinden bir fincana dolan diğer bir lezzet Starbucks Veranda Blend, yumuşak tatlı kakao notaları, fındık aroması ve hafif kavrulmanın etkisiyle yumuşacık bir içim sunar. Daha hafif bir gövde ve yumuşak tat için Blonde Roast yöntemiyle kavrulan Veranda Blend, yudumlamaya doyamayacağınız bir aromaya sahiptir.

Medium Roast yöntemiyle kavrulmuş kahve çeşitlerinden biri olan Starbucks Pike Place, adını Starbucks’ın ilk dükkanını açtığı Seattle'daki bir alışveriş merkezinden alır. Latin Amerika kahveleri arasında yer alan Starbucks Pike Place, kavrulmuş fındık aroması ve zengin çikolata aromasıyla hafif kavrulmuş bir kahvedir.

Sert Kahve Sevenlere: Starbucks Dark Roast Kahve Çeşitleri

Dark Roast yani koyu kavurma yöntemi, kahve tüketiminin oldukça yaygın olduğu bölgelerde gelenekselleşmiş bir kavurma yöntemdir. Sanılanın aksine az kavrulmuş kahveye göre daha az oranda kafein içeren Dark Roast kavrulmuş kahveler, doğru oranda kavrulduğunda damakta enfes tatlar bırakabilir.

Dark Roast yöntemiyle oldukça ince olarak öğütülmüş ve koyu kavrulmuş espresso, İtalya’ya özgü bir kahve türüdür. Bir çok kahve çeşidi espresso kullanılarak yapılır.

  • Americano: Tek ya da double espresso üzerinde bir kupa dolana kadar su eklenmesiyle yapılan bir kahve çeşididir.
  • Cappuccino: Bir bardağın ⅓’üne espresso, ⅓’üne süt ve üzerinde ⅓ oranda süt köpüğü ile hazırlanan bir kahvedir. Genellikle tarçın ya da rendelenmiş çikolata ilave edilerek servis edilir.
  • Latte: Süt ve espressonun belirli oranlarda süt köpüğü ile karışımından oluşur.
  • Macchiato: Double espresso üzerine az miktarda süt köpüğü konularak hazırlanır.
  • Mocha: Double espresso üzerine buharla ısıtılmış çikolata ve süt ilavesi ile hazırlanır.

Birçok farklı kahve çeşidinin hazırlanmasında kullanılan espresso, Starbucks’ın ustalıkla gerçekleştirdiği kavurma yöntemiyle evde farklı lezzetler hazırlamanızı sağlar. Starbucks Espresso Roast, Asya/Pasifik ve Latin Amerika kahve lezzetlerini bir arada sunan bir karışımdır. Karamel notalarıyla zenginleştirilmiş espresso, tüm kahvelerin çıkış noktasıdır. Özenle seçilmiş ve toplanmış %100 Arabica çekirdeklerinden oluşan bu mükemmel karışım, bir fincanda tüm gün taze ve yenilenmiş hissetmenizi sağlar. Starbucks Espresso Roast, Dark Roast kavurma profiliyle dolgun ve sağlam bir tada sahiptir. Farklı demleme yöntemlerine göre öğütülebilir bu kahve, dopdolu bir kahve deneyimi yaşatır.

Dark Roast kavurma yöntemiyle hazırlanan bir diğer Starbucks kahvesi Caffè Verona’nın tarihi eski bir Starbucks hikayesine uzanıyor. Kavrulmuş şeker ve bitter kakao notalarına sahip Caffè Verona, adını ona esin kaynağı olan Verona şehrinden alır. Zengin ve dengeli bir kahve çeşididir.

Daha İyi Bir Deneyim İçin Starbucks Kahve Siparişi

Starbucks kahve siparişi vererek evinizde de enfes tatları bir barista ustalığıyla hazırlayabilir, sevdikleriniz ile hayata kısa molalar verebilirsiniz. Kahve tariflerini hızlıca hazırlayabileceğiniz Starbucks kahve çeşitleri birbirinden farklı aromalarıyla damaklarda ayrı bir haz bırakır.

En sevilen Starbucks kahve çeşitleri arasında yer alan Sumatra, Endonezya’ya özgü bir kahvedir. Düşük asidiyete sahip çikolata ve badem notalarıyla zenginleştirilmiş Starbucks Sumatra, yetiştiği toprakların doğasını yansıtır. Islak bir şekilde işlendiği için koyu renkli bir görünüme sahip olan kahve, düşük asidite sebebiyle özellikle mide sorunu yaşayanlar için ideal bir seçenektir. Yetiştirildiği bölgeye göre kakao, şeftali ve karamel gibi farklı egzotik kokuları özümsemiş Sumatra kahve, şurup notalarıyla kahvede şeker gereksinimini azaltır. Gün içerisinde birden fazla fincan tüketmeye uygundur.

Yumuşak baharat aromalarıyla dengelenmiş Starbucks Guatemala Antigua kahve, büyük bir derinliğe sahip, notaları oldukça karmaşık bir kahvedir. Guatemala'nın Antigua Vadisi’nde yetiştirilen kahve, çiftçilerin nesiller boyu aktardıkları derin gastronomik gelenekleri yansıtır. Zengin ve çok boyutlu olan Starbucks Guatemala Antigua, bölgenin çok yağışlı ve nem oranının yüksek olmasından dolayı doğal bir asiditeye sahiptir. Yumuşak ve orta değerlerde bir kahve içmek isteyenler için idealdir. Her fincanda doğal limon, baharat kokuları ve çikolata özünü hissedebileceğiniz zarif bir ağız tadı sunar.

Starbucks kahve çeşitleri arasında yer alan bir diğer kahve çeşidi Starbucks Kenya, yüksek asiditeye sahip, göz alıcı ve yoğun lezzetiyle ön plana çıkar. Yüksek rakımlı yaylalarda yetiştirilen kahve, yetiştirildiği toprakların killi ve kızıl karakteristik özelliklerini taşır. Volkanik topraklarda yetişen Starbucks Kenya, özünde yüksek kalitede narenciye, kuşüzümü ve yeşil üzüm notalarını barındırır. Şarapsı baskın tadıyla yaş işleme metoduyla elde edilen Kenya kahve, sulu bir aromaya sahiptir.

Kahvenin Doğduğu Topraklardan: Starbucks Ethiopia

Arabica kahve çekirdeklerinin keşfedildiği Afrika ülkesi Ethiopia, kahve yetiştirme koşulları bakımından oldukça uygun topraklara sahiptir. Kahvenin ortaya çıktığı ve geliştirildiği bu kültür, onun karakteristik özelliklerini almasındaki en önemli etkendir. Volkanik topraklarda yetişen Ethiopia kahvesi, orta seviyede aromasıyla yumuşak bir içim sunarak ekstra tatlandırmaya gereksinim duymayacağınız bir kahvedir.

Kahvenin doğduğu topraklardan gelen Starbucks Ethiopia, çok yoğun gövdeli yapısıyla tek başına bütün bir damak zevki sunar. Güzel ve kalıcı bir bitirişe sahip olan kahve, düşük asidite oranıyla günün her saatinde içmeye uygundur. Çiçekli ve baharatlı alt notalara ve pürüzsüz yumuşak bir içime sahiptir. Narenciye ve bitter çikolata gibi tamamlayıcı lezzetlerle zenginleştirilmiş Starbucks Ethiopia, kahvesini süt ve şekerle içmeyi sevenlerin bile sade olarak tüketebilecekleri zengin bir tattır. Starbucks kahve çeşitleri arasında yer alan Ethiopia, yetiştiği toprakların huzurunu ve mutluluğunu bir fincana sığdırır.

Kahvaltılara Özel Starbucks Breakfast Blend & House Blend

Sabahın ilk saatlerinde içilen bir fincan kahve doğru dozda tüketildiğinde uyandırıcı bir etki yaratır. Merkezi sinir sistemi için oldukça yararlı olan sabah kahvesi bol miktarda antioksidan içermesi sebebiyle hücreleri yenileyerek korur. Oksidatif strese karşı koruyucu bir özelliği olan kahve, yağ yakımı açısından da oldukça faydalıdır.

Bir fincan kahve içmeden güne başlayamayanlar için özel olarak harmanlanan Starbucks Breakfast Blend ve House Blend kahve çeşitleri, güne daha zinde başlamanıza yardımcı olur. Zengin bir kahvaltının yanında içilen bir fincan Starbucks ev ve kahvaltı karışımı filtre kahve, güne enerjik bir şekilde başlamanıza yardımcı olur.

Starbucks Breakfast Blend, ferahlatıcı ve aroma dolu içeriğiyle güne başlamak için harika bir fikirdir. İlk başta parlak bir izlenim bırakan kahve, ıslak olarak işlenir. Yüksek derecede asidite oranına sahip olan Starbucks Breakfast Blend, evinizde ve ofisinizde bulunması gereken kahve çeşitlerinden biridir. Yaban mersini, limon, elma ve fındık notalarıyla zenginleştirilmiştir.

Sabah kahvaltılarına eşlik edecek bir diğer kahve Starbucks House Blend, Latin Amerika kahve çekirdeklerinin zengin aromasıyla zenginleştirilmiş bir tattır. Dengeli bir kahve deneyimi için fındık ve kakao notalarıyla dengelenmiş Starbucks House Blend, dengeli ve canlı bir lezzettir.

Serinliği Kahvede Arayanlara Starbucks’tan Özel Tatlar

Özellikle yaz aylarında tüketilen Cold Brew kahve (soğuk demleme kahve), öğütülmüş kahve çekirdeklerinin soğuk suda bekletilerek demlenmesi yöntemiyle hazırlanır. Uzun bir süre dinlendirdikten sonra içime hazır olur. Genellikle soğuk kahve olarak da bilinen Cold Brew özünde soğuk kahveden farklıdır. Bu nedenle soğuk kahve ve Cold Brew birbiriyle karıştırılmaması gereken iki kahve farklı kahve demleme yöntemidir. Soğuk kahve soğutucuda soğutulurken, Cold Brew soğuk suyla uzun süre demlenerek yapılan bir kahvedir. Bu nedenle tadı daha tatlı ve kolay içilirdir. Starbucks Cold Brew, serinliği kahvede arayanlar için özel olarak hazırlanmıştır. Espresso shot seviyelerini kendi damak zevkinize göre seçebilir, birbirinden farklı Starbucks Cold Brew çeşitleriyle işte, evde ve hareket halinde olduğunuz her an bu lezzeti tadabilirsiniz.

Serinliği hissedeceğiniz soğuk Starbucks kahve çeşitleri, klasik Starbucks sıcak kahve lezzetlerini soğuk olarak tüketmenizi sağlar. 250 ve 200 ml boyutlarıyla farklı şişelerde sunulan Starbucks soğuk kahve çeşitleri hem ev hem ev dışı tüketime uygundur. Bu eşsiz lezzetleri tekli satın alabileceğiniz gibi daha uygun fiyat avantajlarıyla 8’li kutusunda da satın alabilirsiniz.

Starbucks soğuk kahve çeşitlerinden Frappuccino vanilya ve karamel gibi aromalarla zenginleştirilmiş farklı seçeneklerde sunulur. Shot seviyesini double ve triple gibi kendi damak zevkinize göre seçebileceğiniz espresso shotlar, yaz aylarının sıcaklığında serin bir moladır.

Kapsül Makineleri için Starbucks Kapsül Kahve

Tek kullanımlık bir kahve türü olan kapsül kahvenin en önemli özelliklerinden birisi uzun süre tazeliğini korumasıdır. Plastik bir kalıbın içine konulan öğütülmüş kahve, kapsülün içinde sıkışarak bayatlamaz. Bu nedenle uzun süreli kullanım için oldukça uygundur.

Klasikleşmiş Starbucks en iyi kahve çeşitlerinden hazırlanan kapsül kahve, evinizde ve ofisinizde Starbucks’tan yeni çıkmış gibi kahveler hazırlamaya yardımcı olur. House Blend, Pike Place, Espresso Roast ve Colombia gibi farklı çeşitlerde üretilen Starbucks kapsül kahve, uyumlu kapsül makineleri ile kullanıma hazırdır. Kapsül makinenize uyumlu Starbucks kahve fiyatları kapsül sayısına ve kutu içeriğine göre değişkenlik gösterebilir.

Dünyanın farklı coğrafyalarından en iyi kahve çekirdeklerini özenle toplayıp bir fincana sığdıran Starbucks, onlarca farklı paket kahve çeşidiyle her damak zevkine uygun tatlar sunar. Starbucks paket kahve fiyatları kahvenin niteliğine ve gramajına göre farklı etiketlere sahip olabilir. En iyi kahve deneyimini yaşamak ve farklı lezzetlere yolculuk yapmak için Starbucks kahve satın al ve bu eşsiz tadı deneyimle fırsatına sahip ol.

En İyi Kahve Demleme Yöntemi Hangisidir?

Chemex, Hario V60, filtre kahve makinası, french press, sifon, aeropress ve clever dripper gibi farklı demleme yöntemleri vardır. Gelenekselleşmiş alışkanlıklara, kişinin damak zevkine ve yeteneğine göre kahve demleme yöntemleri değişebilir. Hızlı ve pratik bir kullanım açısından en yaygın olarak kullanılan kahve demleme yöntemi filtre kahve makineleridir.

Çekirdek Kahve Neye Göre Öğütülür?

Çekirdek kahve farklı demleme yöntemlerine göre öğütülür. Çok ince öğütülmüş kahveler espresso makineleri, orta öğütülmüş kahveler sifon ve kağıt filtre, kalın öğütülmüş kahveler ise french press ve chemex demleme yöntemine uygundur.

Kahveyi Taze Tutmak İçin Ne Yapmalıyız?

Kahveyi daha uzun süre taze tutmak için ışık ve hava geçirmez bir kutuda muhafaza edebilirsiniz. Böylece kahve daha uzun süre taze kalırken aromasını da kaybetmemiş olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Starbucks Kahve Fiyatları ve Çeşitleri

669 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
İçecek
İçecek
Kahve
Kahve
Filtre & Çekirdek Kahveler
Filtre & Çekirdek Kahveler
Hazır Kahve
Hazır Kahve
Türk Kahvesi
Türk Kahvesi
Kahve Kapsülleri
Kahve Kapsülleri
Sıcak Çikolata, Salep
Sıcak Çikolata, Salep
Kahve Şurubu
Kahve Şurubu
A Roasting Lab Kahve
A3 Coffee Roaster Company Kahve
Abdullah Efendi Kahve
ABDULVAHAP EFENDİ KAHVELERİ Kahve
Ada Rüzgarı Kahve
Addis Ababa Coffee Kahve
Adıyaman Hünkar Osmanlı Kahvesi Kahve
Adıyaman Kervansaray Kahve
Adnan Efendi Kahve
Adress Fındık Kahve
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Toplam 48 / 669 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?