Steelseries Klavyeler

Oyun oynamak artık çocukların bir faaliyeti olmaktan çıkalı neredeyse yarım yüzyıla yaklaşıyor. Ülkemizde çocukluğunu bahçelerde, parklarda, boş arsalarda geçiren 80’lerde de oyun konsollarıyla tanışan nesiller şimdi kendi çocukları, hatta torunları ile bilgisayar oyunu oynuyor. Bugün dünyada milyonlarca yetişkin ve çocuk boş zamanlarını bilgisayar oyunları oynayarak geçiriyor. Hatta pek çok kişi bilgisayar oyunlarını profesyonel derecede oynayarak kazanç bile elde ediyor. Bilgisayarı oyunlarının gelişmesi ve büyümesi ile oyun için tasarlanıp üretilmiş klavyeler önem kazanmıştır. Bilgisayar oyunu tutkunları oyun klavyelerini seçerken oynadıkları oyuna çok iyi uyum sağlamasını, oyunda geçirdikleri süreyi, dayanıklı ve sağlam olmasını, kişileştirme gibi klavye özelliklerini ve fiyatını göz önünde bulundurur. Oyun alanında kullanılan klavye, kulaklık, mouse ve mousepad gibi çevrebirimleri ve aksesuar üreticisi dünyaca bilinen SteelSeries Danimarka menşeili bir firma olup ürünleri ünlü oyun takımları ve bireysel oyuncular tarafından tercih edilen bir markadır. Firma aynı zamanda bazı oyun takımlarına sponsorluk yaparak da onları destekler. 2014 yılı kayıtlarına göre FaZe Clan, Evil Geniuse, Vitaly, Edward Gaming Alliance gibi oyun takımlarına sponsor olduğu bilinmektedir. Reuters, Mart 2011 yılında Manuel Grubby Schenkhuizen ve Tom Tsqured gibi ünlü oyunculara sponsor olduğunu bildirmiştir. Ayrıca, 2017 yılında üst sıradaki bir karşı atak Nordik takımı olan North ile işbirliği yaparak sponsor olmuştur. Bütün bunlar SteelSeries’in sessiz çalışan ve dayanıklı hassas tuşlara sahip klavyeleri ve uzun zaman kullanıldığında eli ve bileği yormayan mouse özelliği ile en üst düzeyde başarı elde etmeyi amaçlayan hem profesyonel hem de bireysel oyuncuların tercihi olduğunu gösteriyor. SteelSeries klavyeler üstün özellikleri sayesinde oyunun sürükleyiciliği desteklenir. SteelSeries yenilikçi her ürünü oyuncuya en fazla memnuniyeti vermeyi amaçlayarak son derece dayanıklı ve güçlü, benzersiz özelleştirmeye olanak sağlayan aydınlatma renkleriyle ve makul fiyatları ile çekici olmayı başarıyor ve benzersiz özellikleri ile oyun oynamayı daha eğlenceli hale getiriyor. Üst düzey performans ve dayanıklı olmaları ile öne çıkan OmniPoint ayarlanabilir mekanik tuşları içeren SteeelSeries klavyeler, hibrid mekanik, mavi mekanik, kırmızı mekanik, kahverengi mekanik ve membran gibi türleri içerir. Tüm oyun çeşitlerine uyacak şekilde tasarlanmış olan SteelSeries mekanik oyuncu klavyeleri, alüminyum çerçeveye sahiptir ve LED aydınlatmalar ile daha çekici hale gelmiştir. SteelSeries klavyeler, çok iyi tasarımı, yüksek kalite yazma özelliği ve RGB arka aydınlatma özelliği ile oyun deneyimine farklı bir boyut kazandırır. 

SteelSeries Gaming Klavyeleri

SteelSeries mekanik oyun klavyelerinde dayanıklı ve sağlam RGB alüminyum çerçeveyi içerir ve her oyuncunun oynama tarzına uygun özelleştirilebilir LED aydınlatmalı bulunduğu için oyuncu kendi klayvesinde tuş renklerini kendi zevkine göre değiştirerek kişisel klavyesini oluşturabilir. Uçak sınıfı alüminyum çerçevede bulunan gökkuşağı renklerini ihtiva eden tuş takımları SteelSeries mekanik oyun klavyelerine çekici bir estetik ve sağlamlık katar. Ayrıca SteelSeries gaming klavye uygulanabilir çoklu platform mekanik klayveler de OLED akıllı ekranlar ile oyuncunun tarzına uygun değiştirme özelliği ile kişiselleştirilir. Ayarlanabilir mekanik tuşlar sayesinde oyuncu mükemmel oyun taktiğini geliştirir. Apex serileri PC, Mac, Xbox One ve PS4 ile uyumludur.

SteelSeries Apex Pro Mekanik Oyun Klavyesi Teknik Özellikleri 

Klavye Çeşidi: Oyun Klavyesi

N-Tuş Devri: 24 Tuş 

Ürünün Ölçüleri: Uzunluk: 40.3mm, Genişlik:436,7 mm, Derinlik:139,2mm

Ağırlık: 0,963kg

Yazılım: Windows 7 veya üst modeller ve Mac OSX 10, 11 veya üst modellere uygun olan SteelSeries Engine 3,15 

İşletim Sistemi: Mac OS X, Windows, PlayStation, Xbox (USB girişli olması gerekir)

SteelSeries Apex Pro mekanik klavye eşsiz özelliklere sahiptir. Öncelikle düşme ve çarpmaya karşı kaliteli malzeme ile üretilmiştir. SteelSeries Apex Pro klavye üzerinde uçak gövdesinde kullanılan alüminyum gövdenin aynısı kullanılarak dayanıklı ve sağlam uzun bir kullanım süresi elde edilmiştir. Kabloları kasanızı yerleştirdiğiniz tarafa göre klavyenin altındaki üç yollu kanal ile sağda ve solda olmasını sağlayabilirsiniz, bu özellik kablonuzun gerilmesini ve çekilmesini engeller ve kabloların sabit durmasını sağlayarak masanızda oluşan dağınıklığa izin vermeyerek kullanıma rahatlık katar. Özel manyetik bilek desteği aksesuarı ile avucunuzun tümüne destek vererek oyun süresince bileğinizi rahat kullanım hissi uyandırır bu da uzun süre oyun oynama memnuniyeti sağlar. Tuş başına 16,8 milyon renkle benzersiz özelleştirilebilen RGB aydınlatma özelliğine sahiptir. SteelSeries engine üzerinden güncellenebilen yazılım desteği ile SteelSeries Apex Pro klavyesindeki OLED ekrandaki çalan şarkının seviyesini ayarlayabilir, ne sürede çaldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca oyundaki durumunuz hakkında da bilgi alabilirsiniz; yendiğiniz varlıkların, aldığınız yaraların ve uğradığınız zararların sayısını öğrenebilirsiniz. OLED ekranda yine bu yazılım desteği ile istenilen bilgiyi yazabilme imkanı verir; ad soyadı ve logo gibi.

Her insanın klavyedeki tuşlara basma hassaslığı aynı değildir, bazı kullanıcılar tuşlara daha sert basarken, bazı kullanıcılar da daha hafif basarak oyun oynar. Bunun için SteelSeries Apex Pro klavyesindeki Omnipoint tuşlar, kullanıcıların basım değerini ayarlama olanağı sunar; bu değerler 1 ile 10 arasındadır ve bu uygulama ile klavyenizi kendinize uygun hale getirerek özelleştirebilirsiniz. 

SteelSeries Apex3 Oyun Klavyesi Teknik Özellikleri:

Klavye Çeşidi: Oyun Klavyesi

Klavye Dili: Türkçe F

Işıklandırma: 10 Bölgeli RGB Aydınlatma

N-Tuş Devri: 24 Tuş

Renk: Ayarlanabilir OmniPoint 

Ürünün Ölçüleri: Uzunluk: 39,69 mm, Genişlik: 444,7 mm, Derinlik:151,62mm, Ağırlık: 0,95kg

Yazılım: Windows 7 veya üst modeller ve Mac OSX 10, 11 veya üst modellere uygun olan SteelSeries Engine 3,15 

İşletim Sistemi: Windows, Mac OS X, Xbox ve PS4 (USB girişli olması gerekir)

SteelSeries apex 3 suya dayanıklı oyun klavyesidir, klavye çerçevesi yüksek kalite polimer ile üretilmiştir. Suya dayanıklılık özelliği IP32 (International Protestin Cide) oyuncunun oyun odaklı olması açısından tercih edilir. Kullanıcı hem oyun oynayıp hem de bir şeyler içerken yanlışlıkla klavyeye dökülen bu içecekler çoğu klavyenin çalışmasında sıkıntı yaratır. IP32 özelliği ile bu sorunları en aza indirgenmiştir. Premium manyetik bilek desteği kullanıcının tüm avucuna destek sağlayarak, rahatlık hissi ile oyuncunun uzun süre yazı yazmasına ve oyun oynamasına olanak tanır. SteelSeries Apex 3 model düğmelerindeki düşük sürtünme özelliği ile neredeyse sessiz bir oyun oynamayı sağlayan tuşlar kullanıcıların oyuna odaklanması açısından da önemli bir özelliktir. Aynı zamanda 20 milyon kez tuş basma garantisi ile en yüksek kullanım özelliklerinden birine sahiptir. SteelSeries Apex 3 klavyesinin altındaki üç yollu kablo yönlendirme kanalı içine yerleştirilen kabloları istediğiniz çıkıştan yönlendirebilirsiniz böylelikle kablo gerginliği ve çekilmesi önlenerek dağınık görüntünün de ortadan kalkması sağlanmış olur. Özel multimedya kontroller kolayca yapılır; metal silindir ve multimedya tuşları ile ses seviyesini anında ayarlayabilirsiniz; geri sarma, duraklatma ve daha fazlasını bir düğmeye dokunarak yapabilirsiniz. Ayrıca 10 bölgeli RGB aydınlatmayı özelleştirebilirsiniz. Bununla oyunlara ve mesajlar, ses iletimi gibi özelliklere tepki veren, kişisel zevkinize göre renkleri seçme şansını verir. Oyun oynarken saldırı altında olduğunuzda sevdiğiniz renkle tepki vermesi heyecanınızı artırır. 

SteelSeries Apex 150 Oyun Klavyesi Teknik Özellikleri:

Klavye Çeşidi: Oyun Klavyesi

N-Tuş Devri: 24 Tuş Anti-ghosting

Işıklandırma: 5 Bölgeli Prism RGB Aydınlatma

Renk: Ayarlanabilir OmniPoint 

Ürünün Ölçüleri: Uzunluk: 156mm, Genişlik: 463 mm, Derinlik:42mm,Ağırlık: 1,1 kg

SteelSeries Apex 150 Türkçe Q oyun klavyesidir. Sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı olması sebebiyle kullanımı rahattır. SteelSeries Apex 150 klavye üzerindeki tuşlar 20 milyon tuş basmayı garanti eden uzun süre kullanıma olanak sağlar. Bu oyun klavyesi yeni membrane anahtarları sayesinde çok hızlıdır. SteelSeries Apex 150 klavye üzerinde olan beş bölgedeki RGB aydınlatma SteelSeries Engine yazılımı yardımıyla özelleştirilebilir. SteelSeries Engine Discord ile ortaklaşa sohbet bildirimleri sunar. Oyuncular bildirimleri özelleştirerek gerçek zamanlı sohbet bildirimleri, sessiz durumu, daha fazlasını klavyedeki tuşları aydınlatarak sağlayabilir. GameSense tepkisel aydınlatma ile yaralanma, zayıf cephane, öldürme ve bekleme süresini klavyenizde görebilirsiniz. Apex 150 tam programlanabilir tuş özelliği ile ileri gölgeleme karşıtı özelliği vardır ve hızlı tempolu doğru oyunu sunmak için 24 tuşa sahiptir ve bu özellik sayesinde oyuncunun oyunu hızlı oynaması durumunda bir tuş ve birkaç tuş basımını dahi kaçırmayarak başarıya ulaşması kolaylaşır.

SteelSeries Apex 5 Hibrit Mekanik Oyuncu Klavyesi Teknik Özellikleri 

Klavye Çeşidi: Oyun Klavyesi

N-Tuş Devri: 24 Tuş

Işıklandırma: Her tuş için Dinamik RGB Aydınlatma

Ürünün Ölçüleri: Uzunluk: 40,3mm, Genişlik: 442,8 mm, Derinlik:139,2mm, Ağırlık: 0,918 kg

Yazılım: Windows 7 veya üst modeller ve Mac OSX 10, 11 veya üst modellere uygun olan SteelSeries Engine 3,15 

İşletim Sistemi: Mac OS X, Xbox, Windows ve PlayStation (USB girişli olması gerekir)

20 milyon tuş basımı garantili SteelSeries Apex5 hibrit mavi oyun anahtarlarına sahiptir. Oyun bilgileri, profilleri, Discord mesajlarını ve daha fazlası OLED akıllı ekran ile görüntülenir. Üretiminde kullanılan uçak sınıfı 5000 alüminyum alaşımı sayesinde ömür boyu kırılmazlık özelliğini korur. 16,8 milyon aydınlatma rengi ile eşsiz özelleştirme yapabilme olanağı sağlayarak oyunu daha da eğlenceli kılar. Kusursuz bir klavye aksesuarı olan özel manyetik bilek desteği basit manyetik çözümleri ile klavyenize kolay ve güvenli bir şekilde eklenir ve tam bir avuç içi desteği ile istediğiniz kadar rahat yazmanızı ve oyun oynamanızı sağlar. Özel multimedya kontrolleri özelliği ile bir metal tekerlekli tuş ve medya tuşu sayesinde ses seviyesini ayarlamanızı ve parlaklığı değiştirmenizi, geçme, geri sarma, duraklatma ve daha fazla ayar yapmanızı sağlar. Her tuşta dinamik RGB aydınlatma özelliği vardır. 

SteelSeries Apex 7 RGB Oyun Klavyesi Teknik Özellikleri

Klavye Çeşidi: Oyun Klavyesi

N-Tuş Devri: 104 Tuş

Işıklandırma: Her tuş için Dinamik RGB aydınlatma

Ürünün Ölçüleri: Uzunluk: 40,3mm, Genişlik: 17,2 mm, Derinlik:139,2mm, Ağırlık: 0,945 kg

Yazılım: Windows 7 veya üst modeller ve Mac OSX 10, 11 veya üst modellere uygun olan SteelSeries Engine 3,15 

İşletim Sistemi: Mac OS X, Xbox, Windows ve PlayStation (USB girişli olması gerekir)

Önemli detayları klavyenizden OLED akıllı ekran vasıtayla görebilirsiniz. Ayar yapmak, değişen profilleri ayarlamak ve anında güncellemeleri görmek için faydalı bilgiler görüntüleyen OLED akıllı ekran, entegre bir komuta merkezidir. Uçaklarda kullanılan Seri 5000 alüminyumun aynısı SteelSeries Apex 7 oyun klavyesinde de kullanıldığı için dayanıklı ve sağlamdır ve bir ömür boyu kullanılabilir. Dayanıklı yumuşak dokunuşlu kaplamadan yapılmış, kolay ve güvenli bağlantı yapılabilen özel manyetik bilek desteği, tam bir avuç içi desteği ile istediğiniz kadar rahat yazmanızı ve oyun oynamanızı sağlar. Özel multimedya kontrolleri özelliği ile bir metal tekerlekli tuş ve medya tuşu sayesinde ses seviyesini ayarlamanızı ve parlaklığı değiştirmenizi, geçme, geri sarma, duraklatma ve daha fazla ayar yapmanızı sağlar. Her SteelSeries oyun klavyelerinde olduğu gibi SteelSeries Apex 7 RGB oyun klavyesinin altında 3 yollu kablo yönlendirme kanalı vardır. Bu özellikle, kablonuzu 3 yollu kanallardan istediğiniz yönü seçerek gerilme çekilme ve dolaşma gibi problemlerinizi ortadan kaldırarak düzenli bir görüntü sunar. Dinamik RGB aydınlatma her tuşta bulunur. Kendinize özel bir set tasarımı yaratmak artık sizin elinizde; milyonlarca renk seçeneği kullanarak ve diğer SteelSeries ürünleriyle senkronize olabilen bir set yaratarak yapabilirsiniz. 

SteelSeries Mouse SSM62513 Rival 3 RGB Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries SSM6253 Rival 3 siyah renktedir. Masaüstü PC ve diz üstü bilgisayar faresidir ve USB bağlantı ile çalışır. 100-8,500 sinyal iletimine ve makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. 

SteelSeries Rival3 Wireless Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Rival 3 kablosuz ve kablolu çalışır kablo uzunluğu 2m’dir. Dizüstü bilgisayar faresi olan Rival 3 Wireless mouse 100-8,500 sinyal iletimine ve makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. 

SteelSeries Rival 650 Wireless Gaming Mouse Siyah

Kablosuz çalışır, Lithium ion bataryaya sahiptir. Kaydırma tekerleği daha basit Navigasyon ile desteklenir. Diz üstü oyuncu mouse’dur.

SteelSeries Rival 600GB Gaming Mouse

Kablolu çalışır, makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. Diz üstü oyuncu mouse’dur. Bluetooth özelliği yoktur, USB bağlantılı çalışır. 

SteelSeries Prime+FBS Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Prime+FBS USB bağlantı ile çalışır. Dizüstü bilgisayarlar için oyuncu faresidir. Kablo uzunluğu 2 m’dir. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir.

SteelSeries Sensei Ten Ambidextrous Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Sensei Ten Ambidextrous oyuncu faresi siyah renktedir. 2 sinyal iletimine, 8 fonksiyon anahtarlarına sahiptir. USB bağlantılı ve kablolu çalışır. Kablo uzunluğu 2 m’dir. 18,000 CPI TrueMove Pro özelliğine sahiptir.

SteelSeries Prime Wireless FPS Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Prime Wireless FPS oyuncu mouse siyah renktedir. Diz üstü bilgisayarlar için oyuncu faresidir. Kablosuz ve USB ile çalışır. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. 

SteelSeries Prime FPS Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Prime FPS oyuncu mouse siyah renktedir. Dizüstü bilgisayarlar için oyuncu faresidir. USB ile çalışır. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. Kablo uzunluğu 2 m’dir.

SteelSeries SSM62604 Aerox 3 RGB Wireless Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries SSM62604 Aerox 3 RGB oyuncu faresinin rengi siyahtır. Kablolu ve kablosuz çalışır. Diz üstü bilgisayarlar için oyuncu faresidir. Dizüstü bilgisayarlar için oyuncu faresidir. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. Kablo uzunluğu 2 m’dir.

SteelSeries SSM62599 Aerox 3 RGB Gaming Mouse Siyah

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries SSM62599 Aerox 3 RGB oyuncu faresinin rengi siyahtır. Diz üstü bilgisayar faresidir. Bluetooth özelliği yoktur. USB bağlatılı çalışır. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. Kaydırma tekerleği daha basit Navigasyon ile desteklenir.

SteelSeries Rival 5 Gaming Mouse 

PC platformlarını destekleyen bir oyuncu faresi olan SteelSeries Rival 5 oyuncu faresinin rengi siyahtır. USB bağlantılı çalışır. Makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarlarına sahiptir. 

SteelSeries Sensei 310 Gaming Mouse

Sol ellerini kullanan oyuncular için uygun bir oyuncu faresi olan SteelSeries Sensei 310 sinyali güçlüdür. 8 fonksiyon anahtarına sahiptir. Kablolu çalışır.

SteelSeries Rival 310 Gaming Mouse

SteelSeries Rival 310 sinyali güçlüdür. 6 fonksiyon anahtarına sahiptir. Kablolu çalışır.

SteelSeries Rival 710 RGB Gaming Mouse

Kablolu çalışan SteelSeries Rival 710 RGB oyuncu faresi makro tuşlardan oluşan fonksiyon anahtarına sahiptir. Kaydırma tekerleği daha basit Navigasyon ile desteklenir. Dizüstü bilgisayar oyuncu faresidir. USB bağlantılı çalışır. Kablosu 2m’dir.
Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

SteelSeries Klavye

26 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Klavye
Klavye
Klavye & Mouse Setler
Klavye & Mouse Setler
Klavye
Klavye
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 26 / 26 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar