Su Zamanlayıcı

Su zamanlayıcılar, bahçelerden tarım alanlarına kadar, çeşitli amaçlarla ekilmiş olan toprak alanları etkili bir şekilde sulamayı sağlayan, otomatik su kontrol araçlarıdır. İhtiyaç duyduğunuz sulama tipine bağlı olarak otomatik motorlu modellerden, programlanabilir dijital modellere kadar geniş bir model yelpazesini arasından seçim yapabilirsiniz.

Su Zamanlayıcı Nedir?

Su zamanlayıcılar, istenilen su akış zamanını ve süresini ayarlamak için farklı konfigürasyonlarla gelir. Birçok zamanlayıcı, standart musluk ölçüsüne uygun olacak şekilde tasarlanır. Bazı modeller farklı musluk tiplerine uyum sağlamak için dahili adaptör seçenekleri de sunabilir. Zamanlayıcılar manuel su akışı sağlayan mekanik modellerden, geniş bir programlama yelpazesi sunan dijital modellere kadar çeşitlilik gösterebilir. Günümüzde daha çok dijital modellerin kullanımı yaygındır. Bilgisayarlı modeller, kolay ve işlevsel kullanım avantajına sahiptir. Kolay programlama ile daha karmaşık zamanlayıcılardan bile tam işlevsellik elde edebilirsiniz. 

Yeni nesil su zamanlayıcı modellerinde kullanılan Bluetooth ve Wi-Fi teknolojilerinin en önemli avantajlarından biri, telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan zamanlayıcınızı programlayabilmenizdir. Zamanlayıcınızı ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan sulama programına getirmeniz yeterlidir. Bluetooth zamanlayıcıların bazı sınırlamaları vardır. Belirli bir menzil içinde, doğrudan görüş hattında olmanız gerekir. Çoğu zamanlayıcı, takip etmek istediğiniz sulama düzeni hakkında ayrıntılı bilgi almanızı ve programlamayı kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan LCD ekrana sahiptir. Bu modeller genellikle, zamanlayıcının bahçenizi nasıl sulamasını istediğinize ilişkin ayrıntıları tam olarak belirlemenizi sağlar.

Su Zamanlayıcı Modelleri Nelerdir?

Basit, etkili ve uygun fiyatlı bir zamanlayıcı arıyorsanız, tek çıkışlı bir zamanlayıcı tercih edebilirsiniz. Tek çıkışlı modeller bahçenizin ne sıklıkta sulanacağını özelleştirmek için birçok seçenek sunar. Kolay kullanım özelliği sayesinde; sulama başlangıç zamanını, sıklığını ve süresini seçebilirsiniz. Ayarlanabilir parametreler size en uygun sulama döngüsünü seçmek için geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Örneğin, sulama sıklığını her yedi saniyede bir, en fazla 10 saniyede olacak şekilde ayarlayabileceğiniz modeler bulabilirsiniz. Benzer şekilde, her sulama işleminin süresi bir çok modelde, 10 saniyeden 360 dakikaya kadar ayarlanabilir. Bu özellikler, bahçenizin ihtiyaçlarına uygun su dağıtımını hassas şekilde ayarlamanıza olanak sağlar.

Bazı zamanlayıcı modelleri vana su akışını ve basıncı azaltabilir. Birçok modelin sağladığı basınç, normal kullanım için uygun kabul edilir. Ancak daha özel sulama ihtiyaçlarınız için daha yüksek basınca ihtiyaç duyuyorsanız temel seviye zamanlayıcı modelleri sizin için uygun olmayabilir. Zamanlayıcının tasarımı ve kullanılan malzemeleri, kullanım ömrünü belirler. Zamanlayıcı satın alırken, IP koruma seviyesine sahip olduğundan emin olun. IP standartları; elektronik eşyalarda, çeşitli koşullara karşı dayanıklılık seviyesini gösteren en önemli kriterlerden biridir. Dayanıklı ve su geçirmez tasarım, zamanlayıcınızı uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar.

Su Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Zamanlayıcı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk özellik program sayısıdır. Programlanabilir seçeneklerin fazla olması, sulama zamanını, sıklığını ve süresini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi kolaylaştırır. Doğru program, su tüketimini en iyi şekilde yönetmenize ve tasarruf sağlamanıza yardımcı olur. Farklı zamanlayıcılar, sulama döngüsünü farklı miktarlarda hassasiyetle programlamanıza izin verir. Örneğin, çoğu zamanlayıcı her sulama için başlangıç ​​zamanını, sıklığını ve süresini seçmenize izin verir. Bununla birlikte, döngü üzerinde ne kadar kontrole sahip olduğunuzu daha detaylı incelemeniz gerekebilir. Sulama programları arasındaki tekrarlama süresi de önemli bir kriterdir. Sulama kalıplarını çok hassas bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyorsa, bu özelliğe dikkat etmeniz gerekir.

Çoğu zamanlayıcı, bahçenizdeki tek bir konum için sulama döngüsünü programlamanıza izin veren yalnızca tek bir çıkış sunar.  Bununla birlikte, birçok kişi bahçelerinin farklı yerlerinde, çeşitli su gereksinimlerine sahip çeşitli bitkiler yetiştirir. Böyle bir durumda  çift çıkışlı bir model düşünebilirsiniz. Bu sayede, farklı ihtiyaçlara sahip bitkiler için ayrı sulama döngüleri programlayabilirsiniz. Birçok  zamanlayıcı yağmur yağdığı sırada sulamayı sonlandıran programlama seçeneğine sahiptir. Yağmur yağarken sulama döngüsünün devam etmesi ciddi miktarda su israfına neden olabilir. Bazı zamanlayıcıların içerdiği bir başka kullanışlı özellik, manuel sulama özelliğidir. Manuel sulama programı, önceden programlanmış sulama döngüsünü sonlandırmadan, bahçeyi manuel olarak sulamanızı sağlar. İşiniz bittiğinde, zamanlayıcı önceki programına geri döner.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Su Zamanlayıcı Fiyatları

134 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hunter Su Zamanlayıcıları
  2. RAIN BIRD Su Zamanlayıcıları
  3. Anself Su Zamanlayıcıları
  4. Rainbird Su Zamanlayıcıları
  5. Gardena Su Zamanlayıcıları
  6. Akyol Su Zamanlayıcıları
  7. Akyol Garden Su Zamanlayıcıları
  8. Galcon Su Zamanlayıcıları
  9. Raco Expert Su Zamanlayıcıları
  10. Unox Su Zamanlayıcıları
  11. ANTECH Su Zamanlayıcıları
  12. Engarden Su Zamanlayıcıları
  13. Fiskars Su Zamanlayıcıları
  14. Karcher Su Zamanlayıcıları
  15. Al-Fa Green Su Zamanlayıcıları
  16. Aqualin Su Zamanlayıcıları
  17. Claber Su Zamanlayıcıları
  18. Delta Su Zamanlayıcıları
  19. Ennalbur Su Zamanlayıcıları
  20. G-Systems Su Zamanlayıcıları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000381/34001791
Başa dön