ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Toru Bahçe
Toru Bahçe Torubahce Süper Karışım Toprak 40 Lt Vermikülit /Hayvansal Gübre Ve Perlit Katkılı

Toru Bahçe Torubahce Süper Karışım Toprak 40 Lt Vermikülit /Hayvansal Gübre Ve Perlit Katkılı

Toru Bahçe
miktar
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000015

Toru Bahçe Torubahce Süper Karışım Toprak 40 Lt Vermikülit /Hayvansal Gübre Ve Perlit Katkılı

Kullanışı
Saksılı Bitkilerin Yıllık Bakımlarında Saksı Toprağının Değiştirilmesinde Kullanılır.
Fidan Dikim Harcı Olarak Meyve Ve Süs Fidanlarının Dikiminde Açılan Çukura Fidan Dikim Harcı Doldurulur Ve İçinde Fidan Dikilir.

Genel Bilgiler:

Fidan Yetiştiriciliğinde Kullanılmak Üzere Üretilen; Sağlıklı, Uzun Ömürlü Fidanların Yetiştirilmesi İçin Fidanın İçine Dikileceği, İçeriğinde Besleyici Doğal Katkılar Olan Karışım Toprağına Verilen Addır. Fidanları Dikmek İçin Açılan Çukura, Fide Büyüklüğü Ve Çukur Büyüklüğüne Göre Konacak Harç Miktarı Ayarlanarak Fidanların Altına Konur. Zengin Besin Değerleri İle Fidanın Sağlıklı Beslenmesi Ve Hızlı Büyümesini Sağlar. İçeriğinde Bulunan Yanmış Keçi Gübresi, Volkanik Tüf Ve Öğütülmüş Çam Kabuğu Sayesinde Fidanın İstemiş Olduğu Sağlıklı Ortam Sağlanır. Yüksek Besin Değeri Ve Su Tutma Kapasitesi İle Kimyasal Katkısı Bulunmayan Doğal Bir Üründür.
Çiçek Bakımında Da Saksı Fidan Harcı Sağlıklı Bir Şekilde Kullanılmaktadır.

Çiçek Bakımı

Salon Bitkilerinin Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Şunlardır:
Işık : Bir Çok Bitkiye Güneş Işığı Doğrudan Verilmemelidir. Yaz Aylarında Kuzeye Bakan Cam Önü Uygun Bir Yerdir. Işığın Genellikle Duvardan Yansıdığı Yerlere Yerleştirilmelidir.

Nemlilik : İnce Yapraklı Bitkiler Yoğun Neme, Daha Kalın Ve Dolgun Yapraklı Bitkiler İse Nem Oranı Daha Düşük Ortamlara İhtiyaç Duyarlar.

Isı : Büyüme Dönemlerinde Bitkinin Bulunduğu Ortamın Isı Değişikliğine Fazla Uğramaması Gereklidir. Soğuk Havalarda Bitkileri Soğuğun Girebileceği, Cam Kenarlarında Ve Perde Arkalarında Bırakmayın. Ateş Ya Da Kalorifer Yanına Koymayın.

Bitkilerin Bakımı Ve Rutin Bakımı :

Bir Bitkinin Suya İhtiyacı Olup Olmadığını Parmağınızı 2-3 Cm Kadar Toprağa Sokarak Anlayabilirsiniz. Eğer Kuru Gelirse, Ilık Suyla Sulayın. Yüzeyi Kuru Görünse Bile Dip Tarafları Nemli Olabilir. Afrika Menekşesi Ve Siklamen Gibi Bitkileri Üstten Değil Tabağına Ilık Su Koyarak Sulayın. Üstten Sulama Bitkilerin Köklerinin Çürümesine Neden Olur.
Ancak Saksıyı Su Dolu Kapta Uzun Süre Bırakmamanız Fazla Suyu Bir Süre Sonra Boşaltmanız Gerekir.Besleme Yeni Dikilen Bir Bitki Toprağında Yaklaşık İki Ay Yetecek Kadar Besin Deposu Vardır. Yapraklı Bitkiler Çabuk Büyüdükleri İçin Bahar Ve Yaz Aylarında Beslenmelidir. Çiçekli Bitkiler İse Çiçeklenme Mevsiminde Ve Öncesinde Beslenmelidir. Ev Bitkilerini Sıvı Besinler İle Beslemek Kolay Ve Pratiktir.

Dinlenme Sezonu

Tüm Bitkilerin Kış Mevsiminde Veya Çiçeklenmeden Hemen Sonra Bir Dinlenme Dönemine İhtiyaçları Vardır. Bitkileri Daha Serin Bir Yere Taşıyarak, Besinini Kesmeli Ve Daha Seyrek Sulanmalıdır.

Yaprak Temizleme

Bitkilerin Yaprakları İmkan Varsa İçme Suyuyla, Yoksa Dinlenmiş Ya Da Ilık Çeşme Suyuyla Yıkanmalıdır. Büyük Yapraklı Bitkilerin Sık Sık Ilık Suyla Spreylenmeleri Gerekir.

Sert Ve Parlak Yapraklı Bitkiler Örneğin: Devetabanı Bitkisi Nemli Bir Bez Ya Da Süngerle Temizlenmelidir. Bu İşlem İnce Ve Sık Yapraklı Bitkilerde Uygulanmamalıdır.

Tüylü Yapraklı Bitkiler Örneğin: Begonya. Yumuşak Fırça İle Temizlenmeli. Eğer Salon Bitkinizin Kökleri Saksı Dibinden Çıkıyorsa Veya Toprak Çabuk Kuruyorsa , Saksısını Değiştirme Zamanı Geldi Demektir.

Baharda Saksı Değişimi
Bitkiyi Değiştirdiğiniz Saksıdan Daha Büyük Bir Saksıya Almanız Gerekmektedir.

Değiştirme Şekli:
Bitkiyi İyice Sulayın. Yeni Saksının İçine İnce Bir Kat Gübreli Toprak Koyun. Eski Saksıyı İçine Yerleştirin.Her İki Saksının Ağzı Aynı Düzeyde Olmalı. Yeni Saksı İle Eski Saksı Arasındaki Boşluğu Toprakla Doldurmaya Devam Edin. Saksı Kenarından 2 Cm Boşluk Bırakmalısınız. Bitkiyi, Eski Saksısından, Arkasına Hafifçe Vurarak Çıkarın Ve Yeni Saksıya Yerleştirin. Üzerini Biraz Daha Gübreli Toprakla Doldurup Yeniden Sulayın.

Üst Tabaka Toprağın Değişmesi

Saksı Yenilemeye Gerek Olmayan Ya Da Saksı Değişimi Yapılamayacak Kadar Büyük Olan Bitkiler Her Bahar Üst Kısmını Da Toprak Yenileme Metoduyla Bakıma Alınabilir. Üstündeki 2-3 Cm?Lik Toprağı Köklerine Zarar Vermeden Alın. Üzerine Yeni Gübreli Toprak Ekleyip Sulayınız.

Karşılaşabileceğiniz Sorunlar :

Çok Az Işık Alması: Bitki Uzun Ve Sağlıksızdır. Yapraklarının Arası Fazla Aralıktır. Büyüme Durmuştur. Yapraklar Normalden Daha Küçük Ve Soluktur. Çiçekleri Ya Hiç Yoktur Ya Da Çok Cılızdır. Çözüm: Dallanmasını Güçlendirmek İçin Bitkiyi Kısaltın Ve Daha Işık Alabileceği Bir Yere Taşıyın.

Çok Az Sulanması : Bitki Ya Çok Az Ya Da Hiç Büyümez. Çiçekleri Çok Kısa Sürelidir. Yaprakları Zayıftır. Alt Yapraklar Düşer. Çözüm: Su Dolu Bir Kap İçinde 10 Dakika Bekletin. Saksı Tabağına Yerleştirmeden Önce Suyun Süzülmesini Bekleyin. Bitki Çok Kısa Bir Sürede Yeniden Kurursa Saksını Değiştirin.

Çok Soğuk Ortamda Olması : Çiçekler Kısa Ömürlüdür. Yapraklar Kıvrılır Ve Düşer.
Çözüm: Hava Akımından Uzak Sıcak Bir Yere Taşıyın.

Az Nemli Ortamda Olması : Yaprak Uçları Kahverengileşir Ve Kurur. Yaprak Kenarları Sararır Ve Yapraklar Dökülür. Gonca Ve Çiçekler Büzüşür Ve Düşer.
Çözüm: Banyo, Mutfak Gibi Daha Nemli Bir Ortama Taşıyın.

Az Besin Alması Belirti : Bitki Büyümez Ve Çiçekli Bitkiler Çiçek Açmaz.
Çözüm: Gerekli Besin İle Besleyin.

Fazla Işıklı Ortamda Olması : Gündüz Saatlerinde Bitkinin Yaprakları Solar, Kahverengi Yarık İzleri Oluşur. Bitki Solgun Görünür. Yapraklar Buruşup, Kurur.
Çözüm: Bitkiyi Daha Serin Ve Gölgeli Bir Ortama Taşıyın.

Fazla Su Verilmesi : Çiçekler Çürür. Yapraklar Az Büyür, Zayıftır Ve Kolayca Dökülür. Çözüm: Bitkiyi Daha Sıcak Bir Ortama Taşıyın. Fazla Suyun Saksıdan Akmasını Sağlayın. Sadece Gerektikçe Su Verin.

Fazla Sıcak Ortamda Bulunması : Bitki Kış Aylarında Sağlıksız Büyüme Gösterir. Yaprakların Kenarları Kahverengileşir. Alt Yapraklar Solar Ve Dökülür.
Çözüm: Bitkiyi Daha Serin Bir Ortama Taşıyın.

Fazla Nemli Ortamda Bulunması : Yapraklarda, Çiçekte Ve Sapında Gri Küf (Botrytis) Oluşur.
Çözüm: Bitkiyi Daha Kuru Bir Ortama Taşıyın.

Fazla Besin Verilmesi Yapraklar Kahverengileşir Ve Büzüşür.
Çözüm: Bitki Sağlıklı Bir Görünüm Alana Kadar Çiçeği Sulamayın.

Zararlılar Ve Tedavileri

Bitkileri Hastalıklardan Ve Böceklerden Korumak, Tedavi Etmekten Daha Kolaydır. Bu Nedenle Bitkilerin Güçlü Ve Sağlıklı Olmalarını Sağlamak Amacıyla İdeal Bir Bir Ortam Yaratmalıyız. Hastalıklı Bir Bitkiyi, Diğer Bitkilere De Bulaşma İhtimalini Göz Önünde Bulundurarak Diğerlerinden Hemen Ayırmalısınız.
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000WRB91
Toru Bahçe Torubahce Süper Karışım Toprak 40 Lt Vermikülit /Hayvansal Gübre Ve Perlit Katkılı
Çok İyi
(0)
Çok İyi (0)
%0
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
Henüz değerlendirme yok
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön