Teknolojinin gündelik yaşamın her alanına dahil olması, elektronik cihaz sayısında da bir artışa sebep oluyor. Televizyon, elektrikli süpürge ve cep telefonu gibi prize takılması gereken cihazlara tabletlerden e-kitap okuyuculara, saç kurutma makinelerinden masa lambasına kadar sayısız cihaz daha ekleniyor. Bundan dolayı da evin yerleşik prizleri yeterli olmuyor, priz sayısı da uzatma kabloları ile artırılıyor. Uzatma kabloları priz sayısını artırmanın yanı sıra taşınabilir cihazları priz ile buluşturmayı da kolaylaştırıyor. Hayata konfor kazandıran uzatma kabloları, ev ve ofis gibi alanların tamamında insanların en büyük yardımcısı haline geliyor.

Uzatma Kablosu Nedir?

Uzatma kablosu güç uzatıcı gibi farklı isimlerle de anılabiliyor. Grup priz niteliği de taşıyan ve bir prizi birden çok prize dönüştüren bu aktarıcı aygıtlar, uzun sayılabilecek kablosu sayesinde de gücü ve enerjiyi farklı noktalara taşıyabiliyor. Özellikle akıllı cep telefonu ve tablet gibi elektronik cihazların kendi şarj kabloları kısa olması nedeniyle konforu negatif yönde etkiliyor. Örneğin, priz ile koltuğun ya da masanın arasındaki mesafe uzun olabiliyor ve bu kabloların yetmediği durumlarda uzatma kablolarına başvuruluyor.

Uzatma kablosu üreten pek çok firma olmakla birlikte her bir marka, kendine has bazı avantajlara sahip olabiliyor. Bunun dışında piyasada birbirinden farklı çok sayıda çeşide rastlamanız mümkün. Uzatma kablosu satın alırken dikkat etmeniz gerekenler ise bu çeşitler arasındaki seçimi kolaylaştırıyor.

Uzatma Kablosu Çeşitleri

Uzatma kablolarının ya da grup prizlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bu aktarıcı aygıtları satın almak istediğinizde önünüze sayısız seçenek çıkıyor ve bu modellerin her biri, mantıklı alternatifler yaratabiliyor. Çeşit bakımından değerlendirilebilecek ilk kriter kabloların uzunluğu oluyor. Uzatma kablosuna sahip grup prizler 2 metre ya da 3 metre gibi ayrı kablo uzunlukları sunuyor. İhtiyaç çerçevesinde 5 metrelik ya da 10 metrelik kablo uzunluğuna sahip özel uzatma kabloları da üretilirken kablonun gereksiz uzun olması, pek de makul kabul edilmiyor. 

Bir diğer uzatma kablosu çeşitlendirmesi de priz sayısı ile ölçülüyor. 2'li, 3'lü ya da 4'lü prizlere sıkça rastlanırken 5'li ve hatta 10'lu grup prize sahip uzatma kabloları da bulunuyor. Bu noktada da kullanılacak elektronik cihaz sayısının göz önünde bulundurulması öneriliyor. İhtiyaçtan daha fazla prizin bulunması harcanacak güç tüketimini de üst noktalara taşıyabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak bazı uzatma kablolarının spesifik özelliklere sahip olması da dikkat çekiyor. Anahtarlı uzatma kabloları enerji tüketiminde tasarrufu amaçlıyor. Kullanılmadığı an uzatma kablosunu fişten çıkarmak yerine anahtarı kapamak yeterli oluyor ve bu durum, kullanıcıya da epey avantaj sağlıyor. Ayrıca korumalı priz gibi üst düzey ürünler de elektronik arızalar sonucu meydana gelebilecek problemleri engellerken güvenli bir kullanım hedefliyor.

Uzatma Kablolarının Fiyat Aralığı

Uzatma kablolarının ve grup prizlerin fiyat aralığının oldukça geniş olduğu görülüyor. Ürün fiyatlandırmasında kablonun uzunluğu, priz sayısı ve spesifik özelliklerin varlığı etkili oluyor. Kablo ne kadar uzun olursa fiyat da o denli yükseklik gösteriyor. Konfor sağlayacak her bir detay ürüne değer kazandırırken prizlerin çokluğu gibi kriterler de fiyat oluşumunu değiştiren diğer parametreler arasında yer alıyor. Akım korumalı prizler bu korumaya sahip olmayan prizlere kıyasla nispeten daha yüksek fiyat sunabiliyor. 

Uzatma kablosu çeşitlerinde görülen her bir farklılık, uzatma kablosu fiyatları üzerinde de değişimlere sebebiyet veriyor. Uzatma kablolarının büyük bir bölümü beyaz renkli olduğundan dolayı siyah renkli uzatma kabloları daha özel sayılıyor. Bu özellik de siyah uzatma kablolarının fiyatını yükseltebiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Uzatma Kablosu Fiyatları

997 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Viko Uzatma Kabloları Grup Prizler
  2. De-Pa Uzatma Kabloları Grup Prizler
  3. NE-AD Uzatma Kabloları Grup Prizler
  4. Makel Uzatma Kabloları Grup Prizler
  5. Pelsan Uzatma Kabloları Grup Prizler
  6. Aplus Uzatma Kabloları Grup Prizler
  7. Konza Uzatma Kabloları Grup Prizler
  8. Far Uzatma Kabloları Grup Prizler
  9. Almera Uzatma Kabloları Grup Prizler
  10. Mutlusan Uzatma Kabloları Grup Prizler
  11. UFO Uzatma Kabloları Grup Prizler
  12. Legrand Uzatma Kabloları Grup Prizler
  13. Horoz Uzatma Kabloları Grup Prizler
  14. Bylion Uzatma Kabloları Grup Prizler
  15. Mono Uzatma Kabloları Grup Prizler
  16. Aydın Anadolu Uzatma Kabloları Grup Prizler
  17. Brennenstuhl Uzatma Kabloları Grup Prizler
  18. Toptancı Kapında Uzatma Kabloları Grup Prizler
  19. Ars Uzatma Kabloları Grup Prizler
  20. Ay-Ka Uzatma Kabloları Grup Prizler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Priz Sayısı A-Z
 5. USB Çıkışı
 6. Anahtar
 7. Kablo A-Z
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Renk A-Z
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006537
Başa dön