Uzatma Kablosu & Grup Priz

Teknolojinin gündelik yaşamın her alanına dahil olması, elektronik cihaz sayısında da bir artışa sebep oluyor. Televizyon, elektrikli süpürge ve cep telefonu gibi prize takılması gereken cihazlara tabletlerden e-kitap okuyuculara, saç kurutma makinelerinden masa lambasına kadar sayısız cihaz daha ekleniyor. Bundan dolayı da evin yerleşik prizleri yeterli olmuyor, priz sayısı da uzatma kabloları ile artırılıyor. Uzatma kabloları priz sayısını artırmanın yanı sıra taşınabilir cihazları priz ile buluşturmayı da kolaylaştırıyor. Hayata konfor kazandıran uzatma kabloları, ev ve ofis gibi alanların tamamında insanların en büyük yardımcısı haline geliyor.

Uzatma Kablosu Nedir?

Uzatma kablosu güç uzatıcı gibi farklı isimlerle de anılabiliyor. Grup priz niteliği de taşıyan ve bir prizi birden çok prize dönüştüren bu aktarıcı aygıtlar, uzun sayılabilecek kablosu sayesinde de gücü ve enerjiyi farklı noktalara taşıyabiliyor. Özellikle akıllı cep telefonu ve tablet gibi elektronik cihazların kendi şarj kabloları kısa olması nedeniyle konforu negatif yönde etkiliyor. Örneğin, priz ile koltuğun ya da masanın arasındaki mesafe uzun olabiliyor ve bu kabloların yetmediği durumlarda uzatma kablolarına başvuruluyor.

Uzatma kablosu üreten pek çok firma olmakla birlikte her bir marka, kendine has bazı avantajlara sahip olabiliyor. Bunun dışında piyasada birbirinden farklı çok sayıda çeşide rastlamanız mümkün. Uzatma kablosu satın alırken dikkat etmeniz gerekenler ise bu çeşitler arasındaki seçimi kolaylaştırıyor.

Uzatma Kablosu Çeşitleri

Uzatma kablolarının ya da grup prizlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bu aktarıcı aygıtları satın almak istediğinizde önünüze sayısız seçenek çıkıyor ve bu modellerin her biri, mantıklı alternatifler yaratabiliyor. Çeşit bakımından değerlendirilebilecek ilk kriter kabloların uzunluğu oluyor. Uzatma kablosuna sahip grup prizler 2 metre ya da 3 metre gibi ayrı kablo uzunlukları sunuyor. İhtiyaç çerçevesinde 5 metrelik ya da 10 metrelik kablo uzunluğuna sahip özel uzatma kabloları da üretilirken kablonun gereksiz uzun olması, pek de makul kabul edilmiyor. 

Bir diğer uzatma kablosu çeşitlendirmesi de priz sayısı ile ölçülüyor. 2'li, 3'lü ya da 4'lü prizlere sıkça rastlanırken 5'li ve hatta 10'lu grup prize sahip uzatma kabloları da bulunuyor. Bu noktada da kullanılacak elektronik cihaz sayısının göz önünde bulundurulması öneriliyor. İhtiyaçtan daha fazla prizin bulunması harcanacak güç tüketimini de üst noktalara taşıyabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak bazı uzatma kablolarının spesifik özelliklere sahip olması da dikkat çekiyor. Anahtarlı uzatma kabloları enerji tüketiminde tasarrufu amaçlıyor. Kullanılmadığı an uzatma kablosunu fişten çıkarmak yerine anahtarı kapamak yeterli oluyor ve bu durum, kullanıcıya da epey avantaj sağlıyor. Ayrıca korumalı priz gibi üst düzey ürünler de elektronik arızalar sonucu meydana gelebilecek problemleri engellerken güvenli bir kullanım hedefliyor.

Uzatma Kablolarının Fiyat Aralığı

Uzatma kablolarının ve grup prizlerin fiyat aralığının oldukça geniş olduğu görülüyor. Ürün fiyatlandırmasında kablonun uzunluğu, priz sayısı ve spesifik özelliklerin varlığı etkili oluyor. Kablo ne kadar uzun olursa fiyat da o denli yükseklik gösteriyor. Konfor sağlayacak her bir detay ürüne değer kazandırırken prizlerin çokluğu gibi kriterler de fiyat oluşumunu değiştiren diğer parametreler arasında yer alıyor. Akım korumalı prizler bu korumaya sahip olmayan prizlere kıyasla nispeten daha yüksek fiyat sunabiliyor. 

Uzatma kablosu çeşitlerinde görülen her bir farklılık, uzatma kablosu fiyatları üzerinde de değişimlere sebebiyet veriyor. Uzatma kablolarının büyük bir bölümü beyaz renkli olduğundan dolayı siyah renkli uzatma kabloları daha özel sayılıyor. Bu özellik de siyah uzatma kablolarının fiyatını yükseltebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uzatma Kablosu Fiyatları

4752 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Marka
Toplam 24 / 4752 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006537