Uzatma Kablosu & Grup Priz

Uzatma Kablosu Fiyatları 

Uzatma kablosu elektrik ihtiyacını karşılayan en kullanışlı ürünler arasında ilk sırada yer alır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu ürüne her an her yerde ihtiyaç duyulmaktadır. Uzatma kablosunun herhangi bir kullanım alanı sınıflandırması yoktur. Elektriğin var olduğu her yerde kullanılabilir. Kendi içerisinde çeşitleri bulunan bu ürün oldukça da ekonomik fiyatlara sahiptir. Siz de ihtiyacınız olan uzatmalı kabloyu temin etmek istiyorsanız bu kategori gönül içerisinde inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinde farklı modele ait yüzlerce uzatma kablosu bulunmaktadır. Çeşitliliğin fazla olması aradığınız doğru uzatma kablosunu bulmanızı sağlar. Bu nerden bakılırsa baksın yarattığı büyük avantajlardan bir tanesidir. Siz de bu tarz avantajlardan ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. 

Uzatma kablosu kendi içerisinde çeşitlere ayrılması fiyatlarının da kendi içerisinde çeşitlere ayrılmasına neden olmakta. Uzatma kabloları renk, göz, uzunluk ve yapısı gibi çeşitlere ayrılık. Kendi içerisinde birçok çeşide ayrılması her birinin fiyatının da çeşitlere ayrılmasına neden olmakta. Uzatma kablolarının net ve sabit bir fiyatı bulunmaz. Fiyatlar model, uzunluk ve markalarına göre şekillenir ve değişir. Markaları ele aldığımızda aynı tipe ve aynı uzunluğa sahip olan 2 uzatma kablosunun marka farklılığından dolayı farklı fiyatlara sahip olduğu görülür. Her marka kendine has üretimi ve ürettiği ürüne kendine has fiyat biçmesi fiyatların sabit olamamasını doğrudan etkiler.

Uzatma kabloları uzunluk bakımından da çeşitlidir. Markası aynı olsa bile uzunlukları farklı olmasından dolayı uzatma kablosu fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bu durumda fiyatları etkileyen diğer nedenlerden bir tanesidir. Kategori içerisinde marka ve ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Buda uzatma kabloları fiyatlarının her bütçeye göre uygunluk göstermesini sağlar. Yani bütçeniz ne olursa olsun istediğiniz uzunluktaki uzatma kablosunu çok uygun fiyatlarla bu kategori üzerinden alabilirsiniz. Bu hem ekonomik hem de zaman bakımından fayda sağlayacaktır. Aradığınız ölçülere sahip olan uzatma kablosunu bulmakta zorlanıyor musunuz? Yada aradığınız ölçülere sahip uzatma kablolarını uygun fiyata mı almak istiyorsunuz? O zaman bu kategori tam size göre olacaktır. Kategori içerisinde birbirinden uygun fiyatlarla birbirinden farklı ölçülere sahip uzatma kabloları yer almaktadır.

Uzatma Kablosu Çeşitleri

Uzatma kabloları genellikle tek çeşit gibi düşünülse de aslında kendi içerisinde birçok çeşitliliği barındırır. Renk olarak ele alındığında uzatma kablosunun hem siyah hem de beyaz rengi bulunmaktadır. Kullanılan alanlara göre siyah rengi ve beyaz rengi popülerlik bakımından değişkenlik gösterir. Siyah elektrikli ürünler için kullanıldığı zaman genellikle siyah rengi alıcılar tarafından tercih edilmektedir. Böylelikle görüntü bakımdan da rahatsızlık yaratmaktadır. Eğer sizin de uzatma kablosu kullanacağız alan ve ürünlerde siyah renk hakimse uzatma kablolarının siyah rengini tercih edebilirsiniz. Uzatma kablosunun beyaz olan çeşidi hemen hemen her yerde tercih edilen bir çeşididir. Özellikle beyaz eşya kullanılacağı zaman beyaz uzatma kablosu vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bulunduğunuz yerlerde priz sayısı yeterli değilse sizde uzatma kablosunun beyaz modelini alarak priz sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Uzatma kablolarında ki çeşitliliği arttıran diğer bir detay ise kablonun uzunluğudur. Öyle ki 1 metre uzunluğa sahip uzatma kablosu bulunduğu gibi 10 metre uzatma kablosu da bulunmaktadır. Çeşit çeşit uzunluklara sahip uzatma kabloları bu kategori ile artık bir tık uzağınızda. Siz de aradığınız ölçülerde uzatma kablosu bulmakta zorlanıyor musunuz? O zaman kesinlikle bu kategoriyi incelemelisiniz. Kategori içerisinde birbirinden farklı uzatma kablosu modellerinin birbirinden farklı uzunluğa sahip çeşitleri yer almaktadır. 

Çocuk Korumalı Uzatma Kablosu

Uzatmalı kablolar hayatı kurtaran ürünlerden biridir. Prizin yetersiz kaldığı alanlarda yardıma koşan bu ürün hiç şüphesiz ki günlük hayatta da sık sık karşılaştığımız ürünlerden bir tanesidir. Son derece sık kullanılan bu ürün çocuklar için tehlikeli olma durumu uzatma kablosunun üretiminde ki değişikliği de etkilemiştir. Çocukların yer aldığı alanlara özel çocuk korumalı uzatma kabloları üretilmiştir. Çocuk korumalı uzatma kablolarında akım önlemek için özel bir mekanizma bulunur. Buda çocukların elektrik akımına kapılmasının önüne geçer. Ayrıca ürünlerin arkasında ürünü duvara asmak için bir bölmede yer alır. Böylelikle çocukların ulaşamayacağı yere asarak çocukları oluşabilecek tehlikelere karşı koruyabilirsiniz. Kategori içerisinde üçlü priz topraklı klemensli çocuk korumalı uzatma kablosu başta olmak üzere birçok çeşit yer alır. Oldukça uygun fiyatlara sahip olan çocuk korumalı uzatma kablolarına ve prizlere bu kategori üzerinden ulaşabilirsiniz.

Topraklı Uzatma Kablosu

Topraklı uzatma kablolarını diğerlerinden ayıran en büyük özelliği elektrik kaçağının önüne geçmesidir. Zaman zaman elektrik akımlarında problem yaşanabilmekte ve elektik kaçağı meydana gelebilmektedir. Elektrik kaçağının meydana gelmesiyle uzatma kablosunda düzensiz bir elektriklenme meydana gelir kablo yada prize dokunmak elektrik akımına bağlı olarak yaralanma ve ölümle sonuçlanabilir. Bunun yanı sıra prize takılı olan elektronik eşyalar elektrik kaçağına bağlı olarak arıza yaratabilir. 3’lü 5 metre ara kablosu topraklı uzatma grup priz bu durumun önüne geçmek için üretilmiş olan uzatma kablolarıdır. Yaşanabilecek elektrik kaçağında elektrik topraklanma sayesinde toprağa iletilir. Böylelikle akım insanlara ve eşyalara zarar vermez. Topraklı uzatma kabloları can ve mal güvenliği için son derece önemlidir. Siz de can ve mal güvenliğinize önem veriyorsanız topraklı tekli uzatma kablo başta olmak üzere birçok topraklı uzatma kablosunu bu kategori üzerinden temin edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyata topraklı uzatma kablosu bulmanız bu kategori ile mümkün hale getirilmiştir. 

Makaralı Uzatma Kablosu

Halk arasında seyyar kablo olarak geçen makaralı uzatma kablosu bir tarafında fiş bir tarafında priz olan uzatma kablolarıdır. Makaralı seyyar uzatma kablosu en çok kullanılan uzatma kablosu çeşididir. Bu kabloyu hemen hemen her yerde görmek mümkündür. Fiyat bakımından da oldukça uygun olan bu ürün evlerde, iş yerlerinde ve birçok iş kolunda sıkça tercih edilmektedir. Siz de piyasanın çok altında olan fiyatlarla makaralı uzatma kablosuna sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kategoriye tıklayarak istediğiniz ürünü basit bir işlemle almak olacaktır. 

Akım Korumalı Uzatma Kablosu

Elektik akımı arada dalgalı olarak cihazlara gelebilmektedir. Özellikle elektrik kesintisi sonrası verilen elektriklerde bu sıkça yaşanmaktadır. Yada kullanılan yada yeni alınan elektrikli ürünlerin bazılarında daha düşük elektrik akımı kullanmak gereklidir. Cihazlara yüksek voltajlı elektrik verilmesi durumunda cihazda arızalanma meydana gelir. Bu durum kişiler için olumsuzluk yaratacak ve cihazın da hasar almasına sebep olacaktır. İşte bu durumun ortadan kaldırılması için akım korumalı priz 4’lü gibi ürünler üretilmiştir. Bu ürünler elektrik akımında yaşanan dalgalanmaları önler. Buda yüksek voltajlı gelen elektrik akımının cihazlara zarar vermesini önleyecektir. Kullandığınız elektronik cihazların daha sağlıklı çalışmasını istiyorsanız bu kategori üzerinden akım korumalı uzatma kablolarını uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Akım korumalı priz uzatma kablosu diğer uzatma kablolarından görünüş ve işlev bakımından farksız değildir. Ürünün tek farkı akımı korumasıdır. Diğer uzatma kabloları gibi cihazlarınızda kullanabilirsiniz. 

Anahtarlı Uzatma Kablosu

Anahtarlı uzatma kablosu üzerinde prizlerin yanında genellikle kırmızı renkte açma kapama düğmesi bulunan uzatma kablolarıdır. Elektriği kesmek için uzatma kablosunun fişini çekmeye gerek yoktur. Anahtar görevi gören açma kapama düğmesi ile cihazlara verilen elektrik durdurulabilir. Oldukça pratik bir ürün olan anahtarlı uzatma kabloları popüler uzatma kabloları arasında yer alır. Ürünün anahtarlı 6’lı priz 3 metre gibi çeşitleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra 3 prize sahip değişik ölçülerde çeşitleri de bu kategori içerisinde yer alır. Ekonomik fiyatlarla anahtarlı uzatma kablolarına sahip olmak istiyorsanız kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. 

Uzatma Kablosu Nerelerde Kullanılır?

Ev ve ofislerde elektronik eşyaların sayısı teknolojiye bağlı olarak sürekli artış göstermektedir. Öyle ki yaşanan bu artışa karşı bu tarz yerlerde priz sorunu yaşanmaktadır. Uzatma kabloları üzerinden 2’li, 3, lü, 4’lü, 6’lı ve 10’lu gibi çeşitli sayıda priz bulunur. Prizin yetersiz kaldığı alanlarda kullanılarak elektrikli ürünleri bir anda kullanma kolaylığı yaratır. Uzatma kablosu 3’lü 2 metre ile 3 farklı elektronik ürünü bir arada kullanmak mümkündür. Bu konu hakkında en merak edilenlerin başında büyük beyaz eşyalarının hepsi bir anda kullanıp kullanılmamasıdır. Uzatmalı prizlerde rahatlıkla bütün büyük beyaz eşyalar kullanılabilmektedir. Buzdolabı, çamaşır makinesini ve bulaşık makinesini tek bir uzatmalı kablo ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uzatma kablolarının en sık kullanıldığı alanlardan biri hiç şüphesiz bahçelerdir. Bahçede elektrik kullanmak veya elektrikli bahçe ürünleri kullanılmak isteğinde prizlerin içerde olması bu duruma gölge düşürmektedir. Fakat 6’lı anahtarlı 5mt uzatma kablo gibi çeşitlerle bahçelere de elektrik getirmek mümkündür. Özellikle yazlıklarda bahçede daha fazla vakit geçirilmektedir. Yazlıkların vazgeçilmez ürünleri arasında gösterilir. 

Uzatma Kablosu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzatma kablosu kullanırken en başta dikkat edilmesi gereken uzatma kablolarının kuru yerlerde muhafaza edilmesidir. Su baskını yaşandığı zamanlarda priz derhal fişten çekilmelidir. Bu tarz durumlarda uzatma kabloları yere daha yakın olduğu için su alma olasılığı daha yüksektir. Buda suyun elektriklenmesine sebep olur. Suya dokunulduğu an su elektrik çarpması yazacaktır. Bu yüzden bu tarz durumlarda çok dikkatli olunmalıdır.

Suya karşı korunması gerektiği gibi üçlü priz topraklı olsa dahil ıslak elle uzatma kablolarının prizlerine dokunulmamalıdır. Ciddi yaralanmalara sebep vermemek için bu tarz durumlardan uzak durulmalıdır. Uzatma kablolarının kablolarında belirli bir süre sonra yıpranma meydana gelirse ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Kabloda yaşanan hasar aynı şekilde elektrik çarpmalarına sebebiyet vermektedir. 

Uzatma Kablosunda Akım Koruma Özelliği Var mıdır?

Uzatma kabloları çok çeşitli olup bazı uzatma kablolarında akım koruma özelliği bulunurken bazı uzatma kablolarında akım koruma özelliği bulunmamaktadır. İlgilendiğiniz ürünün akım korumalı olup olmadığını ürün açıklama kısmından öğrenebilirsiniz. Ürün açıklama kısmında yazmadığı durumlarda soru-cevap kısmından satıcı firmayla iletişime geçerek ilgilendiğiniz uzatma kablosunun akım koruma özelliği bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. 

Uzatma Kablosu Duvara Monte Edilebilir mi?

Uzatma kabloları çeşitleri arasında duvara monte edilebilme özelliğine sahip çeşitlerde yer alır. Bu özellik bütün uzatma kablolarında yer almaz. Siz de uzatmalı kablosunu duvara monte ederek kullanmak istiyorsanız ürünü almadan önce ürün açıklama kısmından ürünün monte edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Bazı uzatma kablolarının açıklama kısmında bu tarz bilgilere yer verilmemiş olabilir. Alacağınız üründen emin olmak için soru-cevap kısmından satıcıyla iletişime geçerek ürünün monte edilir olup olmadığı öğrenebilirsiniz.

Uzatma Kablolarında Çocuk Koruması Bulunur mu?

Çocuklar için uzatma kabloları dikkat edilmediği zaman büyük tehlikelere yol açabilir. Bunun ihtimal dahilinde olması bile çocuk sağlığı için önemlidir. Eğer siz de çocukların bulunduğu bir ortamda uzatma kablosu kullanacaksanız çocuk korumalı uzatma kablolarını tercih edebilirsiniz. Kategori içerisinde çocuk korumalı olan uzatma kablosu çeşitleri de yerini almaktadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uzatma Kablosu Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kablo
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?