ARA
Loading interface...
Loading interface...
ZRH
Vileda Tamir Rulmanı Pedallı Kova Yedek Rulman 8 x 14 x 12 mm

Vileda Tamir Rulmanı Pedallı Kova Yedek Rulman 8 x 14 x 12 mm

ZRH
%0 indirim 34,90 TL 34,90 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/80159012

Vileda Turbo ve Cambaz Marka Pedallı Temizlik Kovası Yedek Rulmanı

Vileda için tek yönlü 8 köşeli rulman % 100 uyumludur. Pedala basınca boşa dönme sorununu gidermek için, orijinal birebir 8 köşeli rulman

VİLEDA TURBO PEDALLI TEMİZLİK SETİ ARIZALANDI

Sebebi nedir? Benim gibi bu olayla karşılaşan kullanıcıların olduğu kesin. Peki neden arızalandı? Tek sorumlusu NEM'dir. Su teması, kullanım sonrası paspasta kalan ıslaklık veya banyo gibi nemli bir yerde saklanması sıkma aparatının içinde bulunan ve tek yöne hareket eden rulmanın paslanarak özelliğini yitirmesinden kaynaklı sorundur. Pedala bastığımızda kilitleyen, pedalı bıraktığımızda ise dönen tek taraflı rulman zamanla paslanmış ve kilitleme özelliğini kaybettiğinden sıkma işlevini yerine getiremez hale gelmiştir.

Rulmanı temizlemek çözüm değildir. Zamanla rulman içindeki paslı pinler rulman etrafındaki plastik yuvaları hasara uğratmıştır. Malesef değişmesi gerekmektedir. Artık pedala bastığınızda vileda sıkma işlevini yerine getirmez ya da pedala bastığımız halde sıkma mekanizması kaçırır. Bir anormallik olduğu aşikardır. 

Vileda Turbo Pedallı Temizlik kovasında pedala bastığınızda mekanizmayı döndüren pedal ve 2 tane çark mevcuttur. Bu mekanizma kovanın alt tarafında bulunmaktadır.

Şimdi aşağıdaki sıralamaya göre tamiri gerçekleştirelim.

Gerekli malzemeler 1 adet yıldız tornavida, 1 adet pense veya karga burnu, 1 adet de ince uçlu tornavida veya benzeri alet.

VİLEDA TURBO PEDALLI TEMİZLİK SETİ TAMİRİ (RULMAN DEĞİŞİMİ)

1- Öncelikle viledamızı ters çevirip 4 adet vidayı söküyoruz.

2- Mekanizmayı yukarıya kaldırarak çıkartıyoruz.

3- Mekanizma üzerindeki 2 adet vidayı söküyoruz ve plastik parçayı kenara koyuyoruz.

4- Rulmanın olduğu küçük çarkı çıkartıyoruz. Rulman nemden dolayı paslanmış ve içindeki pinler plastik yuvalara zarar vermiş

5- Plastik dişli çark içindeki rulmanı çıkartabilmek için, ince bir tornavida veya benzeri bir malzeme ile öncelikle dairesel hareketler yaparak çark ile rulman arasını hafifçe açıyoruz. Bu açıklık oluştuktan sonra rulmanın üst kenarlarından tornavida vs yardımı ile farklı yönlerden vurarak aşağıya doğru gitmesini sağlıyoruz. Bu esnada plastik çarkı pense gibi bir malzemeye oturtarak altında boşluk oluşturuyoruz ki rulman rahatça aşağıya inebilsin.

6- Rulmanın çarktan çıktığını gördüğümüzde pense ile tutup çekebiliriz.

7- Rulmanların birbirinin aynısı olduğundan emin oluyoruz. Bazı rulmanlar farklı oluyor ve çarkın kırılmasına sebebiyet veriyor.

8- Yeni rulmanımızı yazılı kısmı plastik dişli çarkın olduğu kısma gelecek şekilde takıyoruz. Nasıl çıktı ise aynı yönde takıyoruz.

9- Plastik çarkı dişli kısımları üste gelecek şekilde tekrar yerine takıyoruz.

10- Çarkları sabitlemek için kullanılan plastik parçayı yerine takıp 2 vidasını sıkıyoruz.

11- Mekanizmayı yerine oturtup 4 adet vidasını sıkıyoruz. Artık viledamız kullanıma hazır.

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000098RHW
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön