Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
XPower
Xpower Atf Direksiyon Yağı

Xpower Atf Direksiyon Yağı

XPower
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483631/26005/80531054

X POWER HİDROLİK DİREKSİYON YAĞI.....

NOT : İncelediğiniz ürün piyasada başka markalar adı altında fason olarak DOLFİN TESİSLERİNDE üretmiş olduğumuz üst sekment bir üründür fabrikadan direk satış olduğu için ortalama % 60 ucuz fiyata almış bulunuyorsunuz….

ATF yağı nedir? diye merak ediyorsanız yazımızda sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. ATF otomobillerin direksiyon sistemlerinde kullanılan bir çeşit yağdır. Bu yağ aynı zamanda otomatik şanzımanlarda da kullanılır. Hidrolik direksiyon yağı olarak da adlandırılan bu yağ oldukça önemlidir. Kaliteli bir ATF yağ direksiyonun ve şanzımanın daha iyi, daha uzun süreli çalışmasını sağlar. Bazı araçlar için hidrolik yağ gibi de kullanılabilir. ATF yağ çeşidi otomobillerin otomatik şanzımanlarında ve direksiyon sisteminde kullanılan bir yağ çeşididir. Genel olarak direksiyon sisteminde kullanıldığı için hidrolik direksiyon yağı da denilmektedir. Direksiyon sisteminde ve şanzımanlarda yüksek performans sağlayan bu yağ, Bazı özel aşamalardan geçmiş arabalarda hidrolik yağı olarak da kullanılır.   ATF Yağ Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır? ATF biraz önce de bahsettiğimiz gibi araçların otomatik şanzımanlarında, direksiyon sistemlerinde kullanılır. Dişli yağı olarak da bilinen mineral bazlı yağ çeşidi, önerildiği takdirde diğer hidrolik sistemlerde de kullanılabilir. Dişliler hareket ederken sürtünme oluşur. Bu sürtünmeyi en aza indiren arızaya yol açmasını önleyen en önemli şey yağdır. Bu noktada önemli olan ATF yağları içerisinde doğru olanı seçmektir. Yağ seviyesinin uygun olması da son derece önemlidir.

Otomatik Şanzıman, Transmisyon ve Direksiyon Yağı TanımıÖzel paket katıklarla formüle edilmiş, yüksek viskozite indeksli otomatik şanzıman yağıdır.Kullanıldığı YerlerBinek araçlarda ve ağır vasıtaların direksiyon dişlilerinde, otomatik şanzıman ve transmisyonlarında veönerildiği takdirde hidrolik sisteme sahip mekanizmalarda kullanılır.Özellikleri ve Faydaları• Yüksek sıcaklıklarda viskozitesi fazla düşmediğinden çalışma bozukluklarına neden olmaz.• Düşük sıcaklıklarda çok kalınlaşmaz ve güç iletiminde kolaylık sağlar.• Sürtünmeyi düzenleyici özelliği sayesinde sarsıntısız ve düzgün bir güç iletimi sağlar.• Tüm sızdırmazlık elemanları ile uyumludur.• Kavrama ve bırakma işlemlerini kolaylaştırıp hızlandırır, transmisyon verimini artırır.• Yüksek oksidasyon dayanımı ile yağ değişim aralığını uzatır.• Köpürmeyi önler.• Paslanma ve korozyona karşı hassas sistem elemanlarının ömrünü uzatır.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön