Yağ Kapakları

Arabaların olmazsa olmaz parçalarından biri olarak bilinen araba yağ kapağı özellikle arabada yağ kaçaklarının önüne geçilebilmesi bakımdan büyük bir önem taşıyor. Arabanızın yağ kapağı bir bakıma yağ deposunda bulunan yağın korunmasını sağlıyor. Yağ kapağının kullanılmaması durumunda yağ deposuna bir şeylerin kaçması ve hareket halinde iken arabanın yağ deposundan yağ kaçağının olması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Bu yüzden yağ kapaklarının sağlam ve tam kapalı olduğundan emin olunması gerekiyor.

Her arabanın farklı modele sahip olması aynı marka içerisinde de farklı modellere uygun olacak şekilde parçalar hazırlanması üzerinde de etki ediyor. A markalı bir arabanız varsa B markalı bir arabaya ait araba yağ kapağı aracınıza uyum sağlamayabiliyor ve bu yüzden yine arabadan yağ damlaması, yağ kapağının tam kapanamaması ya da büyük gelmesi gibi durumlarla karşılaşmanız söz konusu olabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için arabanızın markasına uygun olabilecek yağ kapaklarına yönelmeniz gerekiyor.

Sadece farklı markalarda değil, bazen aynı markanın farklı modeldeki araçlarında da farklı araba yağ kapağı modelleri kullanılabiliyor. Aynı araba markası bir modelinde 5 cm çapında yuvarlak bir kapak tasarlarken diğer modelinde 6 cm çapında yuvarlak bir kapak tasarlayabiliyor. Bu sebeple sadece aynı markaya ait olması değil, kullandığınız aracın modeline uygun bir kapak bulunması da önem taşıyor. Aksi takdirde yağ deposuna uymayan ve içerideki yağın dışarı kaçmasına neden olabilecek bir kapak satın alabiliyorsunuz.

Araba Yağ Kapağı Fiyatları

Zamanla arabalarının yağ kapağıyla ilgili herkes değişik sorunlar yaşayabiliyor. Özellikle kapağı kapatırken boşa dönmesi, yağ deposundan yağ püskürtmesi gibi sorunlar sıklıkla ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlarda öncelikle yağ kapağının kontrol edilmesinde fayda bulunuyor. Özellikle kapağın içerisine bir şey kaçması ve burada toz birikimi gibi sebeplerle kapağın tam kapanamaması, kapağın deforme olması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Böyle bir durumda araba yağ kapağı temizlendiğinde sorun ortadan kalkabiliyor. Ancak sorun ortadan kalkmıyorsa kapak değişimi yapılması kaçınılmaz hale gelebiliyor.

Arabanızın yağ kapağında meydana gelen hasarlar nedeni ile değişim yapmanız gerekiyorsa bunu illa tamirciler vasıtasıyla yapmanız gerekmiyor. Bunun yerine uygun araba yağ kapağı fiyatları ile alacağınız kapaklarla rahatlıkla yağ kapağı değiştirilebiliyor. Böylelikle hem arabanın yağ deposu için en uygun model bulunabiliyor ve sorun kısa sürede çözülebiliyor hem de bunun için yüksek meblağlar ödenmiyor.

Araba yağ kapağı seçimlerinizi yaparken kategoride yer alan seçenekler arasından arabanız için en uygun yağ kapağını bulabilirsiniz. Kategori içerisinde yer alan her bir kapağın özelliklerinin detaylı bir şekilde sunuluyor olması sayesinde istediğiniz özelliklerdeki kapakları bulma konusunda sıkıntı yaşamadan sonuca ulaşabilirsiniz. Hangi araba ve model için kullanıldığı belirtilen kapak seçeneklerinin her biri için detaylı açıklamalar yapılması seçimizi de daha kolay bir hale getiriyor.

Tüm araba marka ve modellerine yönelik olarak yağ kapağı seçeneklerini bulabileceğiniz gibi seçtiğiniz bir kapak hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu da tamircilerde gerçekleştireceğiniz değişim işlemlerinden çok daha uygun araba yağ kapağı fiyatları ile değişim işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlıyor. Üstelik çok da zor olmayan bir değişim işlemi olması sayesinde tek başınıza da rahatlıkla bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Arabanızın marka ve modeli için en uygun modeli bulmanıza olanak sağlayan kategoride geniş araba yağ kapağı fiyatları seçenekleri sayesinde bütçeniz için en uygun fiyatlarla deponuzdan yağ kaçması gibi sorunlarınızı halledebilirsiniz. Alacağınız bu kapaklar sayesinde araçlarınızı ilk günkü gibi yağ sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. Böylece sürüş keyfinizin daha güvenli bir hale gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Yağ Kapakları

1301 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1301 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60007207