Yüksek Basınçlı Yıkama

Yüksek Basınçlı Yıkama

Genellikle işletmelerde kullanımı tercih edilen yüksek basınçlı yıkama makineleri suyu yüksek basınçla püskürtmeye yarar. Yüksek basınçlı su, yüzeylerdeki lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlar. Yüksek basınçlı yıkama makineleri normal şebeke suyundaki basınç seviyesini oldukça yüksek değerlere çıkararak pek çok alanda yıkama işlemlerinde kullanılır. Gücünü içerisindeki elektrikli motordan alan yıkama makineleri, kendisine özel yıkama tabancaları ve uzun hortum boyutlarıyla kolay ve pratik bir kullanım içerir.

Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri ile Zamandan Tasarruf

İşletmelerdeki tüm yıkama işlemleri için hız ve güç vadeden yüksek basınçlı yıkama makineleri zamandan büyük tasarruf sağlar. Herhangi bir yüzeydeki kirin çıkması için normal su ve temizleme işlemlerinde harcadığınız zaman yerine suyun basınçlı kuvvetinden yararlanabilirsiniz. Yıkama işlemlerinin öncesinde köpükleme işlemini de yapabilen yüksek basınçlı yıkama makineleri ile iki işi bir arada yapabilen bir ürüne sahip olursunuz. Örneğin arabalar için özel araba şampuanı ve köpürtme aparatları da yıkama makineleriyle beraber veya ayrıca satışa sunulur.

Yüksek basınç değerlerine sahip yıkama makineleri içerisinde yalnızca şebeke suyundan değil, durgun sudan da yararlanabileceğiniz modeller barındırır. Bu sayede dışarıdaki doğal su kaynağı veya herhangi bir su deposundaki suyu kullanma imkânı tanır. Yüksek basınçlı suyu püskürtmeye yarayan hortumun uç kısmındaki tabancalar ile siz tetiklediğiniz zaman su hortumdan çıkar ve sürekli olarak aç kapa gibi bir durumda karşılaşmazsınız. Makineyi çalıştırdıktan sonra ihtiyacınız olduğu zamanlarda suyu püskürtebilirsiniz.

Suyu Güçlü Kılan Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri

Yıkama makineleri, suyu yüksek basınca uğratarak geniş yüzeyleri hızlı ve pratik bir şekilde yıkamanızı sağlar. Genellikle 100 bar basınç seviyelerinden başlayıp 300 bar gibi yüksek değerlere ulaşabilen yıkama makinelerini kullanmak istediğiniz alana göre seçmelisiniz. Genellikle araba yıkamak için tercih edilen yüksek basınçlı yıkama makineleri, oto yıkama işletmelerinde hızlı ve pratik bir işleyişi beraberinde getirir. Aynı zamanda köpük aparatı ve köpük püskürtme tabancaları ile araçların her yanını hızlıca köpükleyebilir ve yıkayabilirsiniz. Uzun hortum uzunlukları ile geniş çalışma alanları vadeder ve bu da beraberinde işlerinizin daha hızlı bir şekilde halletmenizi sağlar. Yüksek basınçlı su özellikle araba üzerindeki çamurların kolaylıkla çıkmasını sağlar. Zeminle sürekli temas içerisinde olan ve arabaların en çabuk kirlenen yeri olan tekerleklerindeki ve jant içerisindeki kirlerin çıkmasında da yüksek basınçlı su kullanımı etkilidir.

Yıkamaya ilişkin her alanda kullanılabilecek yüksek basınçlı yıkama makineleri halı yıkamak için de kullanışlı bir seçenektir. Halı içerisindeki tozların ve kirlerin çıkmasını sağlarken uzun ve uğraşlı bir yıkama sürecini de unutturur. Aynı zamanda tüm zeminlerde kullanılabilecek yıkama makineleri, dış mekan zeminleri için de kullanılabilir. Kaldırım, garaj önü, veranda veya bu gibi direkt olarak dışarıda bulunan yüzeyler çok fazla kir ve toprak barındırır. Normal bir yıkamayla arınmayan bu yüzeylerdeki kirler yüksek basınçlı suyun etkisiyle sökülüp atılır. Özellikle kış sonrası bahar temizliğinde evinizin veya işletmenizin çevresindeki tüm dış yüzeylerin temizliğinde büyük kolaylıklar sağlar.

Soru 1: Yüksek basınçlı yıkama makinelerini hangi yüzeylerde kullanabilirim?

Cevap 1: Basınçlı suya dayanabilecek zemine sahip, üzerinde sudan veya basınçtan etkilenebilecek boya, çıkartma veya yazı gibi hassas ayrıntılar bulunmayan tüm yüzeylerde kullanılabilir. Püskürtme tabancası yüzeyden uzaklaştıkça basıncın etkisi azalır ve yıkama işlemlerinizde ideal mesafeyi buna göre dikkatle belirlemelisiniz.

Soru 2: Yüksek basınçlı yıkama makinelerini sıcak suyla kullanabilir miyim?

Cevap 2: Makinelerin desteklediği maksimum sıcaklık seviyeleri birbirleriyle farklılık gösterir ve bu sebeple sıcak su ile kullanmayı istiyorsanız eğer buna uygun değerlere sahip yıkama makinelerinden tercih edebilirsiniz.

Soru 3: İnsan tenine uygulanması bir tehlike arz eder mi?

Cevap 3: Yüksek basınçlı makineler dayanıklı yüzeyler için kullanılır bu yüzden insan teninde özellikle yakın mesafelerde kullanıldığı zaman basınçtan ötürü zarar görülebilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüksek Basınçlı Yıkama

179 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 179 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003129