Alarm ve güvenlik sistemleri, otomobilleri, değerli eşyalar içeren iç ve dış mekanları ve kapı ya da pencereler gibi giriş noktalarını güvence altına almanın en etkili yoludur. Alarmlar genellikle bir güvenlik sisteminin parçası olarak sunulur. Sistemin tasarımına göre her bütçe için bir alarm sistemi bulabilir, sevdiklerinizi ve değerli eşyalarınızı gelişmiş teknolojilerle koruyabilirsiniz.

Hangi Alarm Sistemi Daha İyi?

Alarm sistemi terimi genellikle güvenlik sistemi yerine kullanılır. Alarm, bir sistem içerisindeki uyarı modülü olmakla birlikte, diğer güvenlik cihazlarıyla entegre edilmediği sürece tek başına işlevsel değildir. Tipik bir güvenlik sistemi kontrol paneli, kapı ve pencere sensörleri, iç ve dış mekanlarda hareket sensörleri, kablolu veya kablosuz güvenlik kameraları ve bu cihazlardan gelen verilere göre uyarı veren yüksek desibelli siren veya alarmdan oluşur. Alarm sisteminin etkinliği büyük ölçüde sistemi oluşturan cihazların kalitesine ve kullanıcı dostu olmasına bağlıdır. Kolay kullanıma sahip olmayan sistemleri seçmek, alarm sistemine yapacağınız yatırımdan beklenen faydayı alamamanızla sonuçlanabilir. En iyi alarm sistemi, kapsamlı güvenlik sağlayan, teknolojisi kanıtlanmış ve tüm özelliklerini kolayca kullanabileceğiniz bir sistemdir.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alarm sistemleri, uygun bir yere monte edilmiş bir kontrol paneli veya kumanda merkezi ile iletişim kuran sensörler ile alanın güvenli hale getirilmesi konsepti üzerinde çalışır. Sensörler tipik olarak kolayca açılabilen pencerelerin yanı sıra, özellikle yer seviyesindeki pencereleri açabilen kapılara yerleştirilir. Açık alanlar, hareket sensörleri ile güvence altına alınabilir. Kontrol paneli, güvenlik sistemlerini kapalı ve açık konuma getirmeyi ve her bir bileşenle iletişim kurmayı sağlayan, bir güvenlik bölgesi ihlal edildiğinde alarmı çalan ve bir alarm izleme şirketi ile iletişim kuran küçük bir bilgisayardır. Tipik olarak kolay programlama ve etkileşim için alarm kontrol panelleri dokunmatik yüzeye sahiptir. Sistemi devreye sokmak ve devreden çıkarmak için şifrelerin girildiği, sesli komutlar ya da kablosuz uzaktan kumandalarla çalışmak üzere programlanabilen temel sistem bileşenidir.

Kapı ve pencere sensörleri birbirine bitişik iki parçadan oluşur. Cihazın bir kısmı kapıya veya pencereye, diğeri kapı çerçevesine veya pencere eşiğine monte edilir. Bir kapı veya pencere kapatıldığında, sensörün iki kısmı bir araya gelerek bir güvenlik devresi oluşturur. Güvenlik sistemi kontrol panelinde devreye alındığında, bu sensörler, giriş noktasının güvenli olduğunu bildirerek panelle iletişim kurar. İzlenen bir kapı veya pencerenin aniden açılması durumunda, güvenlik devresi kesilir ve kontrol paneli bunu güvenli bir bölgenin ihlali olarak yorumlar. Böyle bir durumda alarm sistemi devreye girer. Çoğu durumda alarm izleme şirketine otomatik olarak bildirim gönderilir. Bazı sistemler kullanıcıların akıllı telefonlarına olay anının görüntülerini içeren kısa videolar ya da kısa mesajlar da gönderebilir.

Alarm Sistemleri Neden Gerekli?

Alarm sistemi kurmak bir mülkü korumanın en etkili ve en uygun maliyetli yoludur. Güvenlik sisteminin içinde yer alan ve yüksek sese sahip bir alarm modülü, birçok amaca hizmet eder. İlk olarak, kullanıcıları bir sorun olduğu konusunda uyarır. Ayrıca yakındaki komşuları durumdan haberdar eder ve caydırıcılık sağlar. Hem kablolu hem de kablosuz konfigürasyonlarda mevcut olan güvenlik kameraları, alarm sisteminin önemli bir parçası olarak, çeşitli şekillerde kullanılabilir. Güvenlik kameralarına bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan ve tabletlerden uzaktan erişilebilir. Hareket sensörleri, görünmez bir bölge yaratarak belirli bir alanı korur. Hareket sensörlerinde genellikle kızılötesi teknolojisi kullanılır. Alanda herhangi bir ihlal meydana geldiği zaman sensörler kontrol paneli üzerinden alarm verilmesini sağlar. Birçok güvenlik kamerasında entegre hareket sensörü bulunur. Kullanılan sisteme göre kameralar bir hareket algıladığında alarm verecek şekilde yapılandırılabilir.

Alarm Sistemleri Fiyatları Ne Kadar?

Teknolojinin yaygınlaşması sayesinde, alarm sistemleri tüm bütçeler için erişilebilir fiyatlara sahiptir. Kapalı sistemlerden uzaktan erişimi mümkün kılan Wi-Fi sistemlere kadar, her alanın ihtiyacına yönelik işlevsel bir sistem kurulabilir. Alarm sistemi fiyatı büyük ölçüde sistem içinde kullanılan bileşenlerin sayısına ve kalitesine göre belirlenir. Örneğin geniş alanların güvenliğini sağlamak için kurulacak bir sistem, çok daha fazla sensör ve kamera gerektirebilir. Apartman daireleri gibi daha küçük alanlarda uygun maliyetli alarm çözümleri bulunabilir. Tüketici tipi alarm sistemleri, gerekli parçaların bir arada sunulduğu paketler halinde satılır. Tüm bileşenler birbiriyle uyumlu olduğu için alarm sistemi kurulumu oldukça basittir. Birçok ürün profesyonel kurulum hizmeti gerektirmez.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Alarm Sistemleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 512 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20029356