Aile Hayatı & Evlilik

Yüzyıllardan bu yana toplumun yapı taşı daima ailedir. Aile olmak hayatta huzurlu, mutlu, barışçıl ve başarılı olmanın en önemli adımlarındandır. Kişiler önce evlenerek iyi bir ikili ilişki kurmayı hedefler. Ardından çocuk sahibi olmak vakti geldiğinde kaliteli ebeveyn olmak için çabalar. Çünkü bilinir ki iyi bir toplumun oluşması için huzurlu ailelerin var olması, bunun için de iyi yetişmiş çocukların büyümesi gerekir. Tarihler boyu bu böyle devam eder. Hal böyle olunca okuma alışkanlığı olan bireyler aile hayatı kitapları okuyarak gerek karı-koca gerek çocuklarıyla olan ilişkilerini iyileştirme yolunda yürür. 

Aile Hayatı Kitapları Ne Anlatır?

Aile hayatı kitapları ailelerde yaşanan sorunları bilinçli bir şekilde konu alır. Bebek büyütürken anne ve baba adaylarına yol gösteren, ebeveynlere ergenlik çağındaki çocuklarına nasıl yaklaşacakları konusunda yol gösteren kitaplar sağlıklı çocukların yetiştirilmesine katkı sağlar. kadın erkek ilişkilerine dair yazılan kitaplar da evliliklerin daha sevgi dolu, anlayışlı yürümesi ve uzun ömürlü olması açısında yararlıdır. Çeşitli yazarlar tarafından kaleme alınan bu türde kitaplar kişilerin yaşadıkları sorunlarda tek başlarına olmadıklarını, herkesin benzer yollardan geçtiğini onlara göstererek olaylara daha yumuşak bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlar. Öneriler ve fikirlerle kişileri aydınlatan bu kitaplar bilgilendirici, motive edici ve desteleyici konular içerir.

Aile Hayatı Kitapları Kimlere Hitap Eder?

Aile hayatı kitapları genç anne-babalara, anne-baba adaylarına, büyükanne ve büyükbabalara, yeni evli çiftlere, insan ilişkileri konusunda çalışanlara, öğretmenlere ve bu konularla alakalı bilgi sahibi olmak isteyen herkese hitap eder. Okumanın yaşı olmadığı gibi bu türde kitapları okumanın da yaşı ve cinsiyeti yoktur. Bu türde mizahi dilde yazılmış kitaplar ise kişilerin boş zamanlarını daha eğlenceli geçirmelerine vesile olacaktır. Aile hayatı kitaplarını öğrenmek, kaliteli vakit geçirmek isteyenler kadar herhangi bir konuda yazı yazacak, sunum hazırlayacak kişiler için de fayda sunar.

Aile hayatı Kitaplarının Çeşitleri Hangileridir?

Aile hayatı kitaplarının çocuk yetiştirme, bebek büyütme, ergen çocuklarla ilişkiler ve benzeri çocuk gelişimi ve ilişkileri konusunda yazılmış çeşitleri oldukça rağbet görür. Eş ilişkileri konusunda yazılanlar da gerek ilişkilerinde sorun yaşayan çiftler gerekse daha iyi bir evlilik veya ilişkiye sahip olmak amacında olanlar tarafından ilgi görür. Aile hayatı kitaplarının bazıları psikolog, pedagog gibi konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından kaleme alınır. Daha eğitici ve bilgi içerikli bu kitaplardaki uygulamalar kişiler açısından oldukça işlevseldir.

Spiritüel anlamda kendilerini geliştirmiş bazı kişiler tarafından yazılan manevi boyutta kitaplar da bu konulara ilgi duyan okurlar tarafından beğenilir. Aile hayatı kitaplarının bir bölümü de kişilerin kendi başlarından geçen tecrübeleri aktardıkları kitaplardan oluşur. Bu tür kitaplar da kişilere yalnız olmadıklarını hatırlatarak onlara moral vermeleri açısından değerlidir. Genellikle yalın anlatımlarla kaleme alınan bu tür uzmanlık dışı kitaplar tecrübeler ışığında sorun yaşayan kişilere yol arkadaşlığı yapabilir. Mizahi dilde aile hayatını konu alan kitaplarsa eğlenceli içeriklerden oluşur. Kişileri güldürürken, kendi aile hayatlarından kesitleri okumak onlara kendilerini iyi hissettirir. Keyifle zaman geçirirken aynı zamanda öğretici de olan mizahi kitaplar tatilde, hafta sonlarında, yolculuklarda okumak için ideal kitaplardır. 

Peygamberimizin Aile Hayatını Anlatan Kitaplar Var Mıdır?

Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'in aile hayatına çok düşkün olduğu bilinir. Kendisinin aile hayatını kaleme alan birçok kitap insanlığa örnek olması açısından okurlara sunulur. Eserlerde İslamiyetten önceki dönemlerde kadınların durumları, İslamiyette kadına verilen değer, örtünme ve ibadet kuralları, evlilik, eş ve çok eşlilik konuları anlatılır. Hz. Muhammed'in evliliklerinin çeşitli sebeplerinin de anlatıldığı kitaplar kafa karışıklıklarını da gidermeye yardımcı olur. Peygamber Efendimizin örnek aile yaşamı, çocukları, eşlerine verdiği önem, kadınlar ve erkekler arasındaki adalet anlayışı okurları aydınlatır. 

Aile hayatına dair yazılan birçok farklı kitaba hepsiburada.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aile Hayatı Kitapları

564 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 564 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/60001737