Motorunuzun sarsıntı yapmasını, yol tutuşunuzu kuvvetlendirmeyi ve araç içerisindeki akşamların düzgün şekilde çalışmasını amaçlayan araba ara mil modelleri, aracınızın modeli ile uygun çeşitleri bir arada inceleyebileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi ile beğeninize sunuluyor. Ters yönlere doğru hareket ederek, krank mili tarafından hareketlendirilen araba ara milleri, çalışma sırasında oluşturduğu zıt hareketler ile motorunuzun dengelenmesini amaçlıyor. İki muhafaza parçasından oluşan takma bir modül olan araba ara mil modelleri sayesinde, hem direksiyon hakimiyetinizi hem de motor gücünüzü arttırabilir, uzun yolculuklarda motorunuzdan çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Kol yataklarında yataklanmış olan ürünler, krank milinden aldığı hareket gücü ile motorunuz için maksimum verim elde etmeyi çok daha kolay bir hale getiriyor. Krank milinin iki katına sahip olacak şekilde harekete geçirilen ters yöne hareket eden dişliler, aynı zamanda yağ pompalanmasına uyguladıkları baskı sayesinde ön plana çıkıyor. Krank milinden aldığı gücü arttırarak, motorunuzun parçalarını etkin ve doğru bir şekilde yağlamanıza yardımcı olacak ürünler sayesinde, motor parçalarınızı çok daha uzun süre kullanabilir, her an kullanıma hazır motor aksamları elde edebilirsiniz.

Krank miline bağlı olarak çalışması ile motorunuzun tüm parçalarına erişim sağlayan ve motorunun çalışma düzenindeki önemli parçalardan biri olan araba ara mil modelleri, vites kutusu ve kavrama vasıtasına uyguladıkları baskı ile de etkin bir frenleme sistemini garanti altına almayı amaçlıyor. Krank milinden aldığı basıncı, etkin bir şekilde motor silindirlerine aktaran ve frenleme esnasında bir tampon gövde görevi gören araba ara mil modelleri sayesinde, ani frenlerde motorunuza çok yüklenmeden aracınızı durdurabilir, motor gücünüzü sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Araba Ara Mil Fiyatları

Aşağıya ya da yukarıya doğru hareketler ya da dönüş hareketi ile atalet kuvveti elde eden piston, biyet kolları ya da krank milinin oluşturduğu sarsıcı gücü, etkin bir şekilde frenleyen ve dengeleyen araba ara mil modelleri, motor devri ile uyum içerisinde hareket etmeyi amaçlıyor. Motorun devir hızı ile aynı hızda ve ters yönde hareket eden dengeleme ya da ara mil modelleri, titreşim, sarsılma ya da devir düşüklüğü gibi motorunuzun sağlığını etkileyebilecek durumlar için etkin bir çözüm sunuyor. Özellikle günümüz otomobillerinde ya da 3 ya da daha fazla sayıda silindire sahip modellerde sıklıkla yer verilen araba ara mil modelleri sayesinde titreşimleri ortadan kaldırabilir, sarsılmaları büyük oranda azaltabilirsiniz.

Yağ pompası üzerinden ya da dişliler vasıtasıyla doğrudan aldığı hareket gücünü, ters hareketler ile dengeleme gücüne dönüştüren araba ara mil modelleri, motorunuz için gerekli ateşleme avantajını da beraberinde getiriyor. Sarsılmaların ve titreşimlerin azaldığı bir ortamda daha etkin bir şekilde aracınızı çalıştırmanıza ya da gaza basmanıza olanak tanıyan ürünler, üzerlerinde bulunan avans mekanizmalarının da etkisiyle dişlilere belirli oranlarda basınç titreşimleri gönderilmesini amaçlıyor. Platinlerin uygun aralıklara getirilmesi ve vidaların sıkılması ile uygun bir şekilde yerleştirebileceğiniz ürünleri, platin ayarını da yaptıktan sonra ateşleme ve devir üretme için etkin bir hale getirebilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Farklı modellere ya da araba tiplerine çeşitli çözümler sunan araba ara mil modelleri, motorunuz ile uyumlu çözümleri bir arada sunuyor. Motorunuzun dişli sayısına göre değişiklik gösteren ara mil modelleri, özellikle dişli sayısının çok olduğu durumlarda, farklı yönlere hareket sayısını arttırmaları ile her daim motorunuz ile aynı hızda çalışmayı amaçlıyor. Gerek aracınızın gerekse motorunuzun tasarımına en uygun ürünü seçebilir, araba ara mil fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve aracınız için en doğru mil modelini seçebilirsiniz.

Ara Mil

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN