Isı Sensörleri

Sıcaklığın motor kontrol sistemine etkilerini engellemek üzere kullanılan; farklı işlevlere sahip değişik tip ve ebatta bulunabilen araba ısı sensörleri, araçların güvenliğini sağlamak, performansını artırmak, yakıt tüketimi ve enerji tasarrufunu optimize etmek için kullanılıyor. Yolcu konforunu arzu edilen seviyede tutmayı da hedefleyerek üretiliyor. Endüstriyel kullanımın yanı sıra servis ihtiyaçlarına yönelik olarak da üretilen sensörler, araç elektroniğinin önemli parçaları olarak ileri seviye teknik bilgi ve tecrübenin ürünü olarak öne çıkıyor. Araba ısı sensörleri, taşıtların yakıt verimliliği, güvenlik, performans ve çevre güvenliği üzerine hassas ölçümlerini özel olarak tasarlanmış mikro elektronik çipler ile yapıyor. Enerji tasarrufunu, yolcu ve çevre güvenliğini sağlamak üzere geliştirilen yüksek mühendislik ürünlerinin tamamı, yaptığı ölçümleri araçların kendi bilgisayarına ve/veya "canbus"lar ve gps aracılığı ile İnternet üzerinden harici veritabanlarına gönderebiliyor.

Ana malzemeleri metaller ve bakır olan araba ısı sensörleri, otomotiv sektörüne yönelik olarak üretiliyor olup özellikle yan sanayi tarafından sıkça talep ediliyor. Ürünlerin tamamı, otomotiv yedek parça ürün kataloglarının önemli bir kısmını oluşturuyor. Otomotiv sektörünün dev markaları arasında bulunan pek çok markanın otomobil, kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs ve motosiklet üretiminde ve servis ihtiyaçlarında kullanılan sensörler, performans ve verimlilik açısından sağladıkları pozitif etkileri ile dikkat çekiyor.

Yüksek performans ve hassasiyet ile ölçüm yapan cihazlar, sektörünün öncüsü firmalar tarafından yıllara dayanan bilgi ve tecrübe ile üretiliyor. Çoğu uzun yıllara dayalı Ar-Ge çalışmalarının ürünü olan ürünler, dayanıklılıkları ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle de endüstriyel kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Montaj ve kullanım hataları yapılmadığı sürece uzun yıllar arıza yapmadan çalışıyorlar. İleri seviye endüstri standartlarına uygun olarak kalite ve güvence ön planda tutularak üretilen araba ısı sensörlerinin çarpma, düşme gibi etkilere karşı dayanıklılıkları test ediliyor.

Nem ve ısıya dayanıklılıkları onaylanmış setlerin elektronik çipleri de yeni nesil çipler arasından seçiliyor. Otomotiv elektroniğinin çok geliştiği son 10 yılda araba ısı sensörlerinin verimli çalışabilmesi, yüksek performans sağlayabilmesi ve hassas ölçümler yapabilmesi için üreticiler, tasarımlarını güncel teknolojilere uydurarak belirliyorlar. Bu nedenle araç içerisinde kullanıldıkları noktada kolayca monte edilip sökülebilmeleri, alınan direncin çip üzerinden kolayca denetlenmesi ve aktarılabilmesi gibi özellikleri ön plana çıkıyor. Sağlamlık ve hassasiyetleri uluslararası belgelendirme kuruluşları tarafından onaylanan araba ısı sensörlerinin kablo uzunlukları da kullanılan bölge ve otomobil tipi dikkate alınarak hesaplanıyor. Kullanılmadan önce uzun süre saklanabilen ürünler, dayanıklı ambalajları ve detaylı kullanım kılavuzlarının yanı sıra ek montaj parçaları ile birlikte satılıyor.

Her türlü mekanik testlerinin yanı sıra kaplama ve fiziksel ölçümleri de yapılarak belgelendiriliyorlar. Böylelikle hem araba ısı sensörleri hem de üretici firma, uluslararası standartlara uygunluğu açısından kabul görmüş oluyor. Yerli ve yabancı üreticilerin otomotiv ve otomotiv yan sanayiinde kullanılmak üzere ürettiği her tipte ve ebatta sensör arasında farklılık yaratan özellikleri sayesinde kolayca kabul görüyorlar. Hem fiyat hem de kalite seçenekleri ile sadece endüstriyel kullanıma hitap etmiyor; aynı zamanda servis ihtiyaçları için de talep görüyorlar. Zengin ürün gamı tip ve fiyat açısından sunduğu çeşitlilik ile motorlu taşıtlar servis hizmeti sağlayıcılarına ve perakende satıcılara da hitap ediyorlar.

Kaliteden taviz vermeden uygun fiyatlı araba ısı sensörleri arayanlar için birden fazla seçenek kullanıcılara sunuluyor. Neme ve ısıya dayanıklı, hassas ölçümler yapan, yüksek performanslı, dayanıklı ve arıza yapmayan araba ısı sensörleri, cazip fiyat ve ödeme seçenekleri ile kolay bir şekilde satın alınabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Isı Sensörleri

461 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 461 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?