Elektrik Aksam

Arabanızın elektrik aksamını daha güvenli şekilde kullanmak için yararlanabileceğiniz ürünlerle verimlilik elde edebilirsiniz. Elektrik enerjisinin tasarruflu kullanılmasına katkı sağlayan bu ürünler, otomobil yolculuklarınızı konforlu ve emniyetli şekilde geçirebilmeniz için de idealdir. Araba elektrik aksamı için geliştirilmiş olan aksesuarları kullanarak otomobilinizin motorunun daha kolay şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler arasında bulunan araba hava kompresörü modelleri, havayı sıkıştırmayı başaran tasarımlarıyla öne çıkar. Böylece motorunuzun çalışması için gerekli olan basıncı kolayca elde edebilirsiniz. Tasarımlarında basınç göstergesine de yer veren hava kompresörü modelleri sayesinde ürününüzün hangi basınç düzeyinde çalıştığını rahatça görebilirsiniz. Hava kompresörleri aynı zamanda son derece sessiz bir şekilde çalışarak görevlerini yerine getirir. Bu özellik sayesinde yolculuklarınızda ekstra gürültülere maruz kalmanız da önlenir. Hafif ve küçük olan hava kompresörü modelleri yardımıyla montaj işlemlerini çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Tek ya da çift pistonlu olarak dizayn edilmiş hava kompresörlerini, ihtiyaç duyduğunuz basınç düzeyine uygun modeller arasından seçebilirsiniz.

Araba Elektrik Aksamı Ürünleriyle Pratik Çözümlere Ulaşın

Otomobilinizin elektrik aksamıyla uyumlu bir şekilde çalışan silecek modelleri sayesinde arabanızı farklı hava koşullarına kolayca adapte edebilirsiniz. Lastik dokuları sayesinde son derece esnek bir yapı kazanan silecekler, mevcut silecekleriniz aşındığında pratik bir şekilde değişim gerçekleştirebilmenizi sağlar. Otomobilinizin camlarının soğuk havalarda da rahatça silinebilmesi için aracınızda cam suyu çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Silecek suyu yuvasına dökerek kullanabileceğiniz cam suları, bu suyun düşük sıcaklık değerlerinde donmasını önleyerek size yardımcı olur. Öte yandan sileceklerinizin yüzey temizleme işlemlerini daha etkili ve hijyenik şekilde yerine getirebilmesi adına da cam sularının gelişmiş formüllerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda cam yüzeyine zarar vermeyen suyu kusursuz şekilde yüzeyden temizleyen silecekler, arabanızı yağışlı havalarda güvenle sürebilmeniz için idealdir. Otomobilinizin iç kısmında kullanabileceğiniz birçok aksesuara da oto elektrik aksamı ürünleri arasından erişebilirsiniz. Mini Bluetooth çeşitlerini inceleyerek arabanızın iç kısmında kablosuz şekilde veri aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızdaki elektronik ürünleri daha kolay kullanabilmenize yardım eden bu aksesuarlar, teknolojiden yüksek verimlilikle yararlanabilmeniz için idealdir.

Teknolojinin Yarattığı Konforu Elektrik Aksamı Ürünleriyle Yaşayın

Araba sahiplerinin beğenisini kazanan özellikleri ile öne çıkan araç elektrik aksamı ürünleri, teknolojinin sunduğu pratik olanakları değerlendirebilmeniz için idealdir. Otomobilinizde kullanabileceğiniz arıza tespit cihazları ile arabanızın sorunlarına kolayca çözüm geliştirebilirsiniz. Çip sistemine sahip olan arıza tespit cihazları sayesinde otomobilinizle ilgili çeşitli verileri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu verilere müdahale edebilmenize ve değişiklik yapabilmenize imkân tanıyan arıza tespit cihazları, arabanızın sorunlarını rahatlıkla çözebilmeniz için geliştirilmiştir. Farklı işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu cihazlar, kullanıcı dostu menüleri sayesinde size zaman kazandırır. Arabanızın iklimlendirme sistemini daha verimli kullanmak için yararlanabileceğiniz oto elektrik aksamı ürünleri de bulunur. Bu ürünler arasındaki klima kompresörü modelleri, arabanızın kabinindeki sıcaklık düzeyini rahatlıkla ayarlayabilmeniz için size destek olur. Farklı markalara ve farklı modellere özel olarak geliştirilmiş klima kompresörleri arasından seçim yapabilirsiniz. Hava basıncının daha etkili bir şekilde kullanılmasına yardım eden bu ürünler, elektrik tüketiminizi minimize edebilmeniz için de idealdir.

Oto Elektrik Aksamı Aksesuarlarıyla Artan Fonksiyonellik

Otomobilinizin daha iyi bir aydınlatma sistemine sahip olması için araba elektrik aksamı ürünleri arasındaki lamba çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Güçlü aydınlatma desteği sağlayan lambaları arabanızın far bölümünde kullanabilirsiniz. Son derece parlak bir şekilde ışık desteği sağlayan ampul çeşitleri yardımıyla arabanızı gece saatlerinde daha kolay sürebilirsiniz. Görüş alanınızı korumak ve genişletmek için yararlanabileceğiniz ampuller, şehir içinde ve şehir dışında son derece verimli bir şekilde sürüş gerçekleştirebilmeniz için ideal niteliklere sahiptir. Aynı zamanda trafik levhalarını, kasisleri, yayaları ve hayvanları önceden görüp güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak için de araba ampullerinden yararlanabilirsiniz. Arabanızın bagajında yer verebileceğiniz birçok aksesuara da elektrik aksamı ürünleri arasından erişebilirsiniz. Bu aksesuarlardan olan lastik şişirme pompası modelleri, arabanızın lastiklerinin hava basıncını kolayca sabit tutabilmenize yardımcı olur. Böylece otomobil yolculuklarınızda tüm lastiklerinizin aynı basınç seviyesinde olmasının yarattığı güvenliği deneyimleyebilirsiniz. Çakmaklık girişi yardımıyla kullanılabilen lastik şişirme pompaları sayesinde kolayca enerji elde edebilirsiniz. Tasarımlarında açma kapama anahtarına yer veren pompalar sayesinde son derece pratik bir deneyime erişebilirsiniz.

Kullanıcı Konforunu Arttıran Araba Elektrik Aksamı Ürünleri

Cam açma kapatma düğmesi modellerinin araba elektrik aksamı ürünleri arasında bulunmasından yararlanarak konforlu bir kullanım yaşayabilirsiniz. Otomobilinizin otomatik cam açma kapama sisteminde yaşayabileceğiniz sorunlara karşı çözüm üretmek için bu aksesuarları kullanabilirsiniz. Gövdelerinde yer alan işaretler sayesinde cam açma kapatma aksesuarlarını anlık şekilde yönetebilirsiniz. Kısa bir sürede arabanıza monte edebileceğiniz bu aksesuarlar sayesinde camlarınızı saniyeler içerisinde açıp kapatarak zaman kazanabilirsiniz. Aynı zaman cam tamir seti modellerini inceleyerek de arabanız için elverişli niteliklere sahip olan yardımcı ürünlere ulaşabilirsiniz. Yan sürgülü şekilde üretilmiş olan tamir setler, otomatik cam sisteminizi kolayca açabilmenize yardım eder. Sağ ve sol camlar için özel olarak dizayn edilmiş modeller yardımıyla tamirat işlemlerini kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Arabanızda yararlanabileceğiniz yedek parça aksesuarları da size konfor kazandırır. Bu aksesuarlardan korna basma butonları, direksiyonunuzu daha verimli kullanabilmeniz için size yardımcı olur. Kornanızı kullanmak istediğinizde butonların geniş ve ergonomik yüzeylerini kolayca kullanabilirsiniz. Korna basma butonu modelleri çok sayıda alternatifi size sunarak arabanız için uygun olan ürünlere erişebilmenizi sağlar.

Araç Elektrik Aksamı Ürünleriyle Yedek Parçalara Sahip Olun

Farklı otomobil modelleri için geliştirilmiş olan araç elektrik aksamı ürünleri, otomobiliniz için gerekli parçalara kolayca ulaşabilmenizi sağlar. Bu parçalardan olan klima kontrol paneli modelleri, arabanızın mevcut paneli bozulduğunda ya da deforme olduğunda kullanabilmeniz için uygundur. Böylece klima kontrol panelinizi yenileyerek aracınızın kabininin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ergonomik ve tırtıklı yüzeye sahip düğmeleri bulunan paneller, parmaklarınızı özgürce kullanabilmenize yardımcı olur. Aynı zamanda bagajınızda torpido gözünde yer verebileceğiniz kullanışlı aksesuarlar da bulunur. Bu aksesuarlardan olan basınç şalterleri, dijital ekrana sahip modellerle size konfor sağlar. Dijital ekranlı tasarımın yarattığı avantajla beraber sayıları kolayca okuyabilirsiniz. Geniş bir aralıkta basınç ölçümü yapabilen şalterler, doğru sonuçlara hızlı şekilde ulaşabilmeniz için geliştirilmiştir.

Araç Sorunlarını Çözen Oto Elektrik Aksamı Aksesuarları

Arabanızda yaşayabileceğiniz çeşitli sorunları kolayca çözmek için oto elektrik aksamı ürünleri arasındaki aksesuarları tercih edebilirsiniz. Torpido bölümü için geliştirilmiş olan mandallar, torpido gözünü güvenli bir şekilde açıp kapatabilmenize yardımcı olur. Aynı zamanda arabanızın hız seviyesini ayarlamak için tercih edebileceğiniz aksesuarlar da vardır. Bu ürünlerden hız sabitleyici modelleri, arabanızın belirli bir hız seviyesini geçmemesini sağlayarak size güvenlik kazandırır. Öte yandan daha güvenli bir yolculuk için sileceklerinizi de maksimum verimlilikte kullanmanız gerekir. Bu verimliliği elde edebilmenize yardımcı olan su deposu kapakları, sileceğinzdeki suyun dışarı taşmasını önleyerek size konfor ve güvenlik kazandırır. Arabanızın dış görünüşünü daha şık hale getirmek için de oto elektrik aksamı aksesuarlarını inceleyebilirsiniz. Sol ve sağ farların yanı sıra ön ve arka farların da bulunmasından yararlanarak arabanızın dış görünüşünü değiştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elektrik Aksam Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Yedek Parça
Oto Yedek Parça
Elektrik Aksam
Elektrik Aksam
Farlar
Farlar
Stoplar
Stoplar
Sinyaller
Sinyaller
Cam Krikoları
Cam Krikoları
Klima Fanları
Klima Fanları
Ampul Setleri
Ampul Setleri
Flaşör
Flaşör
Isıtma Beyni
Isıtma Beyni
Müşürler
Müşürler
Reflektörler
Reflektörler
Röle
Röle
Sigorta Kutuları
Sigorta Kutuları
Gaz Teli
Gaz Teli
Kilometre Teli
Kilometre Teli
Tevzi Makarası
Tevzi Makarası
Lambalar
Lambalar
Fanlar
Fanlar
Alternatör
Alternatör
Alternatör Kasnağı
Alternatör Kasnağı
Alternatör Rulmanı
Alternatör Rulmanı
Ampul
Ampul
Ayar elemani
Ayar elemani
Basınç Regülatörü
Basınç Regülatörü
Basınç Sensörü
Basınç Sensörü
Basınç Valfi
Basınç Valfi
Basinç Haznesi
Basinç Haznesi
Basinç Konvertörü
Basinç Konvertörü
Cam Suyu Bidon
Cam Suyu Bidon
Cam Suyu Pompası
Cam Suyu Pompası
Çakmak
Çakmak
Dış Isı Sensörü
Dış Isı Sensörü
Diot Tablası
Diot Tablası
Direnç
Direnç
Isı Sensörleri
Isı Sensörleri
KM Hız Sensörü
KM Hız Sensörü
Kompresör
Kompresör
Kondansatör
Kondansatör
Lamba
Lamba
Lamba Sensörü
Lamba Sensörü
Merkezi Kilit Beyni
Merkezi Kilit Beyni
Park Sensörü
Park Sensörü
Salterler & Müşürler
Salterler & Müşürler
Sensör
Sensör
Sıcaklık Sensörü
Sıcaklık Sensörü
Silecek Kolu
Silecek Kolu
Silecek Lastiği
Silecek Lastiği
Silecek Motoru
Silecek Motoru
Silecek Süpürgesi
Silecek Süpürgesi
Soket Gövdesi
Soket Gövdesi
Su Flanşı
Su Flanşı
Su Tapası
Su Tapası
Temizleme Sistemi
Temizleme Sistemi
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
BobinTemel görevleri otomobillerin elektrik sistemlerinde ateşleme yapmak olan bobinler, çekiş verimliliğine ve yakıt harcamasına da doğrudan etki ediyor. İdeal düzeyde ateşleme voltajı sağlayan oto aksesuarı, titreşim ve sıcaklık direncini de sürekli hâle getiriyor. Çok yönlü etkiye sahip olan bobinler, kıvılcım sürelerini artırıyor; yakıt tüketiminin ve zararlı egzoz emisyonunun azaltılmasına katkı sağlıyor. Mekanik bir parça olan bobin, benzinli motorlu otomobillerde silindir içerisinde sıkıştırılmış vaziyetteki hava ve yakıt karışımının ateşlenmesini sağlıyor. Oto aksesuarı, aküden gelen düşük gerilimin yüksek gerileme dönüştürülmesinde son derece kritik bir rol oynuyor. Bobinin çalışma prensibi, iki sargısı sayesinde manyetik alan etkisini değiştirip buji tırnakları arasında kıvılcım meydana getirmesine dayanıyor. Bobinler, genellikle demirden koruyucu bir nüve içerisine yerleştirilmiş olan sargılardan meydana geliyor. Bir bobin içerisinde birbirinden yalıtılmış olarak yerleştirilmiş iki adet sargı bulunuyor. "Primer sargı" olarak da adlandırılan ilk sargı, 0,7 ile 1 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 200 sarımlı telden; "sekonder sargı" olarak da adlandırılan ikinci sargı ise 0,03 ile 0,07 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 20.000 sarımlı telden oluşuyor. Primer sargıda bakır tel kullanılıyor. Bobin üzerinde üç adet uç bulunuyor ve bağlantılar, uçlar aracılığıyla yapılıyor. Uçlardan ilki kontak anahtarına, ikincisi distribütör girişine, sonuncusu ise distribütör kapağının merkezine bağlanıyor. Sonuncu kablonun bağlantısı, buji kablosuyla yapılıyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir oto aksesuarı olan bobin, marka ve model özelinde farklı performanslar göstermekle beraber ortalama 70.000 kilometre boyunca kullanılabiliyor. Bobin kaynaklı sorunlar, otomobilde yakıt tüketiminin belirgin biçimde artmasına neden oluyor. Değişim yapılmak suretiyle sorun gideriliyor. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde takılıp çıkarılır olması nedeniyle bobin değişimi kolayca gerçekleştiriliyor.
Detaylar
RöleÜzerinden akım geçtiğinde çalışmaya başlayan elektromanyetik devre elemanlarından biri olan röle, düşük değerli alıcı ile yüksek akımlı cihazlar arasında anahtarlama görevinde kullanılır. Röle, enerji aldığında mıknatıslanan bobin armatürünü hareket ettirerek kontakların birbirine temasını sağlar ve böylece devreler arasında iletişim sağlanmış olur. Temelde elektronik devrelerin akım yolunu açıp kapatarak sistemin çalışmasını düzenler. 1835 yılında Joseph Henry tarafından icat edilen devre elamanı, AC ve DC’de çalışmak üzere tasarlanır. DC röleler elektronik sistemlerde kullanılırken AC röleler akım ve gerilim kontrolünde kullanılır. Rölenin en büyük avantajlarından biri birden fazla kontağa sahip olmasıdır. Tek bir elemanda birden fazla kontak ile birden fazla yükü açıp kapayabilir olması ile avantajlı bir kullanım sunar. Röle bağlantısı ise röle üzerinde bulunan sabit ve yön değiştiren kontak bağlantılarının ayarlanması ile yapılır. Rölenin yapısına ve çalışma prensibine bakıldığında ise bobin, demir nüve, yay, kontaklardan meydana geldiği görülür ve rölelerin çalışma prensibi de modeline göre değişiklik gösterir. Genellikle röleler, "anahtar" ve "ölçen" olarak değişir. Röle çeşitleri, kullanım amacına göre ise zaman ve koruma röleleri olarak değişir. Zaman röleleri kumanda devrelerinde önceden ayarlanan zamanı çalıştırmak ve durdurmak için kullanılır. Koruma röleleri ise aşırı akım, sıcaklık, yüksek gerilim gibi durumlardan sistemi korumak için geliştirilen röle çeşitleridir. Zaman ve koruma röleleri dışında kullanım alanına göre reed, termik, solid, kaçak akım röleleri bulunur. Röle kullanım alanlarına bakıldığında ise otomasyon sektöründe ağırlıklı olarak kullanıldığı görülür. Çeşitli sensörlerden alınan sinyaller ile sistemdeki elemanların çalıştırılması veya durdurulmasında görev alır. Ayrıca rölelerin elektronik devrelerin giremediği bazı hava ve sıvı sistemlerinde kullanılması tavsiye edilir. Röleler hızlı anahtarlama yapamadıkları için yavaş anahtarlama yapan uygulamalarda kullanılır ve aynı zamanda transistör görevi görür.
Detaylar