Yapı market bahçe oto ana başlığı altında bulunan oto aksesuarları bölümünde otomobil ve diğer taşıtlar için gerekli tüm donanımlara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Oto aksesuarları bölümünde oto yedek parçaları olarak ayrılan kategoride araç için gerekli elektrikli aksamlara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu elektrik aksamlardan bir tanesi de araba sıcaklık sensörü olup farklı teknik özelliklere ve uyumluluk durumuna sahip olan sensörler bu kategori altında yer almaktadır. 

Araçlarda dış ortam sıcaklığının ve motorun kendi sıcaklığının algılanması oldukça önemlidir. Bu iki parametre doğrultusunda yakıt ve havanın birbirine göre orantılı bir şekilde ayarlanması ve ateşleme zamanı motor tarafından belirlenmektedir. Genellikle yakıtın geçtiği ve hava akımının gerçekleştiği bölümlerin arasına konumlandırılan araba sıcaklık sensörü aynı zamanda temas edecek şekilde yerleştirildiği soğutma sıvısının da sıcaklığını ölçme işlevini gerçekleştirmektedir. Bu özellikleri kapsamında sensör çalışmadığında genellikle araçlarda motor tamamıyle durmamaktadır. Ancak belli durumlarda ani duraklamalar veya fazla yakıt yakımı gibi bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Genel olarak araçlarda arıza olarak uyarı veren bu durumlarda araba sıcaklık sensörü ilk kontrol edilmesi gereken oto aksesuarlarından biridir. Dolayısıyla otomobil kullanıcıları için oldukça fazla önem arz eden bir yedek parça olmakla birlikte ilgili kategoriler incelendiğinde istenilen ürüne kolayca ulaşılabilmektedir.

Elektrik aksamlar başlığı altında rahatlıkla bulunabilecek olan bu ürün seçenekleri ile ilgili olarak her ürün her araca uyumluluk sağlamamaktadır. Dolayısıyla kullanılacak araca uygun teknik özelliklere ve montaj olanaklarına sahip; aracın marka ve modeline göre özel olarak üretilmiş aksamların kullanılması gerekmektedir. Wolcar isimli markanın ürünlerinden oluşan bu kategoride Audi A6, Walksvagen Passat, Jetta, Golf gibi farklı marka ve model araçlara yönelik, özel olarak tasarlanmış ürünler yer almaktadır. Bu ürünlerin birebir uyumluluk garantisi ürün açıklamalarında özellikle belirtilmiştir. İlgili kontrol kodu ürünün OEM numarası olarak açıklamalarda yer almaktadır.

Araba sıcaklık sensörü modelleri ait olduğu araçların özelliklerine uygun olarak farklı fiziksel özelliklere sahip bir şekilde kullanıcıya sunulmaktadır. Bazı modellerde kullanıma uygun küçük boru aksamlı sensörler bulunduğu gibi tek bir metal parçadan oluşan dirsek görünümünde ürünler de mevcuttur. Bunların yanı sıra pompa olarak belirtilen farklı modeller de aynı başlık altında yer almaktadır. Ürünlerin tümü orjinal olup açıklamalarda belirtilen detaylara sahiptir. Buna ek olarak ürünler, doğrudan ürün görsellerinde gözüktüğü şekilde gönderilmektedir. 

Araba sıcaklık sensörü kullanılacağı aracın marka ve modeline göre fiyat açısından da farklılık göstermektedir. Sabit bir fiyata sahip olmayan bu ürün aracın üretim yılına göre bile değişiklik gösterebilmektedir. Kuşkusuz lüks kategorisine giren araçlarda ortalama düzeydeki araçlara nazaran parça fiyatları da doğru orantılı olarak yükselmektedir. Dolayısı ile daha üst model olarak nitelendirilebilecek bir araca ait sıcaklık sensörünün de fiyatı diğer ürünlere göre daha yüksek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun bir diğer örneğine ise yedek parça ve aksesuarları kolay bulunamayan araçlarda rastlanmaktadır. Üretimden kaldırılmış veya çok eski modellere ait aksesuarların da kolay bulunabilen ve çok talep gören araçların aksamlarına göre daha pahalı olması kaçınılmazdır.

Sıcaklık farkının saptanamaması sebebiyle araçlarda oluşabilecek arızaları önleyen araba sıcaklık sensörü, araç sahibi olanlar için hayati değerde bir oto aksesuarı haline gelmektedir. Bu fonksiyona sahip bir parçanın kolay temin edilebilirliği de kullanıcı için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısıyla bu ürünü araç sahiplerinin günlerini sanayide yedek parça arayarak geçirmek yerine internet üzerinden kolaylıkla satın alabilmeleri ürünün tercih edilme oranını da arttırmaktadır.

Araba Sıcaklık Sensörü

18 ürün var
  1. Markalar
    1. Cey
    2. Wolcar
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001302/60008390
BAŞA DÖN