Stoplar

Stop Fiyatları ve Modelleri 

Stop fiyatları, ürün modellerine bağlı olarak değişkenlik gösteren bir faktördür. Her araçta olmazsa olmaz parçalardan biri olan stop lambaları, her aracın vazgeçilmez ışıklandırma sistemleridir. Aynı zamanda, trafikte kendiniz ve diğer yolcuların güvenliği için stop lambalarının kullanımı gereklidir. Bu anlamda da araç sürücülerine ve diğer yolculara büyük yararlar sağlar. Stop lambalarını kullanarak, trafikte seyir halindeyken yavaşlayıp ya da hızlandığınızı diğer sürücülere bildirebilirsiniz. Her aracın stop lamba özelliği, araçların üretim yılına ve modeline bağlı olarak değişir. Buna bağlı olarak da start stop fiyatları da aynı oranlarda olmaz. 

Stop lambaları, arkanızdaki araçların siz yavaşladığınızda bu durumu anlayabilmelerine yardımcı olur. Bu işlevi ise, arka stop lambaları yerine getirir. Her araç modelinin arkada yer alan stop lambası özelliği farklıdır. Dolayısıyla arka stop lambası fiyatları her araç modeline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Arkadan gelen araçların sizin trafikteki manevralarınızı stop lambalarından anlayabilmesi olası trafik kazası tehlikelerini de önleyecektir. Bunların yanı sıra, trafikte güvenlik kurallarının da stop lambalarının kullanımını zorunlu tutması, büyük bir öneme sahiptir. Aracınıza uygun olarak bulabileceğiniz birçok stop lambası modeli seçenekler arasında yerini alır. 

Stop Lambası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stop lambalarını satın almadan önce, verimli bir kullanım için belli başlı unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle, stop lambalarının dayanıklı ve kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda, bütün hava şartlarına uyumlu olan stop lambalarını satın almalısınız. Hava koşullarına uygun olan özellikteki ürünleri satın alırken, mutlaka su geçirmez olduğundan emin olmalısınız. ABS gövdesinden imal edilmiş olan stop lambaları bu anlamda oldukça uygundur. Ayrıca hava koşullarına uygun olan stop lamba fiyatları da her bütçeye uygun aralıklarda satışa sunulur. 

Tercih edeceğiniz stop ışıklarını yıllarca güvenli bir şekilde kullanabileceğinizden de emin olmalısınız. Bu özellikleri içinde barındıran modeller ile zorlu hava koşullarında bile herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca tam performanslı bir şekilde sağlam stop lambalarını kullanabilirsiniz. Stop lambalarındaki ışık sayısına da dikkat edilmelidir. Yani uygun bir ışıklandırma oranı yakalayabilmek için araç modeline uygun güçteki lambayı seçmelisiniz. Örneğin, büyük araçlar için 3 stop lambası oldukça uygun bir seçenektir. Işık sayısının doğru seçilmesi, trafik anında olası kaza risklerinin önüne geçer. Bunun yanı sıra, daha fazla ışık ihtiyacınız olursa paket seçeneklerini de kontrol edebilirsiniz. 

Satın alacağınız stop lambalarının uyumlu ve çok yönlü olması da gerekir. Farklı model ve araçlarda kullanılabilecek seçenekte stop lambası vardır. Örneğin, kamyon, motosiklet, otomobil, tekne, arazi araçları ve benzeri olarak araçlara uygun olarak stop lambası seçeneği bulunmaktadır. Örneğin, kamyon stop lambaları fiyatları site üzerinde uygun ödeme oranlarıyla satışa sunulur. Seçenekler arasından ürünleri kontrol ederek, kamyonunuza en uygun olan stop lambasını satın alabilirsiniz. 

Seçeceğiniz stop lambası, farklı kullanım amaçlarına hitap edecektir. Bu nedenle, kullanım alanlarınızı çok iyi bilmeniz ve belirlemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra, stop lambalarının kolay kurulumlu, güvenli, garantili ve uygun fiyatlı olmasına da dikkat etmelisiniz. 

En Fazla Beğenilen Stop Lambaları 

Stop lambaları, araçların üretim yılı, modeli, teknik özellikleri gibi unsurlara bağlı olarak farklılık gösteren parçalardır. Örneğin, yeni ve üst düzey lüks araçlarda sıklıkla tercih edilen modeller arasında neon tüpe benzeyen lambalar da vardır. Bu lambalar yakından incelendiğinde ise fiber optik kablolarla donatıldığını görebilirsiniz. Neon ışıklı lambalar, temelde ince cam tellerden üretilmiştir. Aynı zamanda, uca bağlı olan ışık kaynağı yandığında bütün uzunlukları aydınlanmaktadır. Stop lambalarının birbiri içinde değişkenlik göstermesi, start stop akü fiyatları üzerinde de etkilidir. Çünkü bu sistemler birbirine bağlı şekilde çalışır. 

Neon ışıklı stop lambalarının çalışma sistemi ise neona benzer bir ışık yandığında yayılmaya başlayacaktır. Buna benzer ışıklar, fiber optik olarak da ifade edilebilir. Yani yeni nesil araçlar için muhakkak kullanılması gereken stop lambalarından bir tanesidir. Son zamanlarda, teknolojinin gelişimiyle de bu stop lambası modelleri sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Eğer aracınız için uygun bir stop lambası satın almak istiyorsanız, fiber optik modelleri gözden geçirebilirsiniz. 

Stop Lambaların İşlevi 

Stop lambalarının farklı işlevleri bulunmaktadır. Öncelikle, arkadaki araca durulacağının sinyalinin verilmesine yardımcı olur. Çünkü stop lambaları olmazsa, duracağınızın sinyalini arkadaki araca veremezsiniz. Eğer arkadaki araç sinyal almazsa, öndeki araca çarpma ihtimali bir hayli yüksektir. Hatta zaman zaman stop lambalarının çalışmaması durumunda, ölümcül kazalar meydana gelebilmektedir. Dolayısıyla stop lambaları, araç sahipleri için büyük bir öneme sahiptir ve trafikte, sürücüler için önemli bir işlevi olan parçalardan bir tanesidir. 

Bu lambaların aktif hale getirilmesi ya da kapatılabilmesi için bazı araçlarda butonlar bulunmaktadır. Start ve stop butonları genellikle yeni nesil araçlarda bulunur. Aynı zamanda, start spot buton fiyatları da oldukça uygun oranlarda satışa sunulur. Start stop sistemli araçlar, bekleme sürelerinde de motorun boşuna çalışmaması için özel bir işleve sahiptir. Bu özellik sayesinde, yakıttan da tasarruf edilmektedir. Dolayısıyla bu yönde bir arıza ve ihtiyaç durumunda, start ve stop butonlarını bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Start stop düğmesi fiyatları, uygun ödeme koşulları ile hizmetinize sunulmaktadır. 

Stop Lambası Temizliği

Trafikte güvenli bir sürüş için önemli olan farların parlaklığı ve temiz olmasıdır. Bu nedenle, stop lambalarının düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Zamanla buğulanan ya da sararan stop lambaları, arkadaki araçların görüş kalitesini bozmaktadır. Frene basma hamlenizin arkadaki araçlar tarafından rahatça görünebilmesi için stop lambalarının temiz olması gerekmektedir. Böylece muhtemel olacak kazaları da önlemiş olursunuz. Stop lambalarının temizlik işlemi, genel olarak dört aşamadan meydana gelir. İlk olarak, lambanın üzerine maskeleme yapılmaktadır. Daha sonra, lambanın üst kısmı ıslatılmalıdır. Daha sonra, zımparalama ve cilalama yapılmalıdır. Son olarak, mikrofiber bez kullanılarak, yüzeyin iyice silinmesi gerekmektedir. 

Stop lambalarının çalışmasını kolaylaştıran ve elektriksel sinyalle açılıp kapanan selenoid valfler de ürün seçenekleri arasında yerini almaktadır. Stop selenoidi fiyatı ise son derece uygun oranlarda satışa sunulur. Temizlik yaparken, selenoidiler, aracın iç kısmında yer aldığı için bu işlemden etkilenmeyecektir. Valflerin içinde sabit bir çekirdek bulunur. Bu kısımlarda gizli bobin, selenoid bobin, yay, disk ve hareketli çekirdek bulunur. Ürünler arasında yer alan stop valf fiyatları da bütçenizi sarsmayacak oranlardadır. İhtiyacınız olan ürünü satın almak için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız yeterlidir. 

Stop Lambası Ne Zaman Yanar?

Bu lambalar, kontağın açılmasıyla birlikte yanmaya başlar. Yanma işlemi bu şekilde başlarken, el freni bırakıldığında ise sönecektir. Aynı zamanda, frene bastığınız anda ikaz ışığıyla birlikte yanmaktadır. Bu ışıkla bir sinyal sesi duyulursa, fren hidrolik seviyesi düşmüş demektir. 

Stop Lambası Nasıl Çalışır?

Arka lamba gurubu içinde yer alan fren lambasıdır. Kablolu bir soket ile 12 voltluk elektrikle çalışmaktadır. Fren ampül devresi ise frene basıldığında röleden çalışmaktadır. Frenden tamamen ayağınızı çektiğinizde ise fren lambaları sönecektir. 

Fren Lambası Neden Yanmaz?

Bu lambalar yanmadığında, çevrenizdeki araçlar yavaşladığınızı anlamayacaktır. Buna bağlı olarak da büyük problemler meydana gelebilir. Bu lambaların çalışmaması ise fren müşürünün yerinden çıkması ya da gevşemesinden kaynaklı olabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Stop Fiyatları ve Modelleri

6950 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 6950 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001302/60001305