Stop Fiyatları ve Modelleri

Herhangi bir araç için yokluğunun söz konusu bile olamayacağı yegâne ürünlerden birisi stop lambasıdır. Her şeyden önce hem kendiniz için hem de trafikte bulunan diğer araç sahipleri için güvenlik anlamında büyük bir yarar sağlar. Stop lambalarını kullanarak yavaşladığınızı diğerlerinin de görmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede arkanızda yer alan araç da yavaşlayabilmek için zaman avantajı kazanır, böylece olası bir trafik kazası tehlikesinden kurtulmuş olursunuz. Bunların yanında trafik güvenlik kurallarının da kullanmayı zorunlu tutması sayesinde de stop lambalarının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu zorunluluğu yerine getirmek için Stop Fiyatları ve Modelleri ile ilgili geniş bir tarama yapabilir ve aracınıza en uygun olanı temin edebilirsiniz.

En İdeal Stop Lambasına Ulaşmanın Yolu

Çalışma Ömrü: İhtiyacınız olan stop lambasını satın almadan önce size daha uzun süre hizmet edecek son derece dayanıklı bir stop lambası olduğundan emin olmanız gerekir. Stop lambalarınızın tüm hava koşullarında kullanımının mükemmel olması gerekir. Böyle bir ünite için su geçirmez ABS gövdesinden yapılmış olan stop lambalarını tercih edebilirsiniz. Işıklar yıllarca sağlam ve güvenli olmalıdır. Bu özellikleri barındıran bir model ile bütün zorlu hava koşullarında tam performans alabildiğiniz gibi kısa süre içerisinde yenisine ihtiyaç duymayacağınız bir stop lambasına da sahip olabilirsiniz.

Işık Sayısı: Her stop lambası paketinde belirli sayıda ışık bulunur. Örneğin, bu paketlerin bazıları iki arka lamba içerirken bazıları dört parça içerir. Sadece sürücü ve yolcu yan ışıklarına ihtiyacınız olduğunda, iki ışıklı bir paket bütün ihtiyacınıza cevap verir. Bununla birlikte, daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunda ise dört parçaya kadar bir stop lambası paketi tercih edebilirsiniz.

Uyumluluk ve Çok Yönlülük: Farklı araç modellerinde kullanabileceğiniz geniş, uygulanabilir bir arka lamba olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Tercih edeceğiniz stop lambasının kamyonlar, motosikletler, tekneler ve arazi araçları gibi geniş bir araç skalasında üstün bir performans verebileceğinden emin olmalısınız. Bu tip bir kullanım bir süre sonra araç değişimi gerçekleştirdiğinizde yeni aracınızda da kullanabilme esnekliği sağlar.

Bu üç ana faktörün dışında stop lambaları için kurulum kolaylığı, güvenlik, garanti ve maliyet gibi diğer ek özellikleri ve faktörleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Neon Işıklar Yayan Fiber Optikli Stop Lambaları

Yeni üst düzey lüks otomobillerde sıklıkla tercih edilen stop lambası, küçük neon tüplerine benzer şekilde, yakından incelendiğinde fiber optik kablolarla donatılmış yapıdadır. Aslında ince cam tellerden yapılmış optik fiberlerdir ve uca bağlı bir ışık kaynağı (genellikle bir LED ampul) yandığında tüm uzunlukları boyunca aydınlanırlar. Tüm tüpler parladığında, neon benzeri bir ışık yayılır. Bunun gibi ışıklar "fiber optik arka lambalar" olarak tanımlanır. Sizin de yeni bir aracınız varsa ve son teknolojiye uygun bir stop lambası edinmek istiyorsanız fiber optik stop lambalarını temin edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

  • Uyumlu Araçlar: Peugeot, Suzuki, Renault, Mazda, Honda, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Ford, Honda, Hyundai, Volvo, Volkswagen, Toyota, Seat, Skoda, Opel, Nissan, Mitsubishi, Mercedes, Iveco, Jeep, Dodge
  • Tasarım: Mekanik ve Optik
  • Stop Lambası Camı: Değiştirilebilir şeffaf far camı
  • Renk: Sarı, Kırmızı ve Beyaz LED seçenekleri
  • Çalışma Sıcaklığı: -40 ile 50 derece arası geniş çalışma aralığı

Stop lambalarının arızalanma durumu söz konusu olduğunda ne yapmalıyım?

Öncelikle arızalı bir stop lambasıyla trafiğe çıkmamanız gerekir. Onarım için ise eğer değiştirme konusunda bilgi sahibi iseniz yeni stop lambasını kendiniz de değiştirebilirsiniz. Aksi takdirde konunun uzmanına başvurabilirsiniz.

Trafik kazasından kaçınma konusunda etkisi yüksek midir?

Bunun için önce kurallara uygun olarak araç takip mesafesine uyum gösterilmelidir. Takip mesafesi ve hız kurallarına uyulduğu sürece arkanızdaki aracın yanan bir stop lambasına reaksiyon vermesi zor olmayacaktır.

Farklı hava koşulları için farklı lamba almak gerekir mi?

Kar ve yağmur gibi koşullarda şeffaf bir ışık yayabilen stop lambaları mevcuttur. Bu lambalardan birini tercih etmeniz durumunda yenisini alma ihtiyacı hissetmenize gerek kalmaz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Stop Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1202 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001302/60001305