Silecek Süpürgesi

Sürücü koltuğuna oturduğunuzda pek çok ince ayar yaparak görüşünüzü netleştirmeniz gerekiyor. Aynaların konumu, trafikte ilerlerken hayati önemi taşıyor. Tüm bunlardan önce ise yolu görmenizi sağlayan camlarınızın temizliği geliyor. Güvenli bir sürüş için ihtiyaç duyduğunuz yan aynalar ile gözlerinizin arasında bulunan camın, her daim temiz tutulması gerekiyor. Siz aracınızı sürerken cam temizleme görevini silecek süpürgeleri üstleniyor.

Araba silecek süpürgesi, hem ön hem de arka sileceklerde yer alıyor. Silecek koluna raylı sistem ile kolayca takılıp sökülebilen süpürgeler, ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla değiştiriliyor. Aracınızı servise götürmeden silecek süpürge değiştirme işlemini tek başınıza da rahatlıkla gerçekleştirme imkanınız bulunuyor.

Silecek kolunun çalışma hızı, yağışın yoğunluğuna göre ayarlanıyor. Sağanak yağışlarda durmaksızın çalışan hareketli aksamın ritmine uyum sağlayan silecek süpürgesi, su süpürme işlevini aralıksız sürdürüyor. Yağış nedeniyle hızla kapanan görüş alanını aynı hızla açarak, ilerlediğiniz yolu görmenizi sağlıyor. Çalışma esnasında silecek süpürgeleri, yalnızca suyu değil; camınıza yapışan küçük parçaları da temizliyor.

Tek kolla çalışan düz silecek süpürge modelleri bulunuyor. Klasik silecek süpürgelerinden farklı bağlantı mekanizmasına sahip tekli süpürgeler, ön cam kavisine tam oturan geometrik şekillerde dizayn ediliyor. Bu sayede ön cam üzerinde uzandığı yüzey boyunca süpürgenin silme basıncı eşit dağılıyor. Her santime aynı derecede baskı uygulanması sonucunda süpürge boyunca silinmemiş alan kalmıyor. Tek hareketle ön cam temizlenerek görüş alanınız da etkili ve hızlı bir şekilde açılıyor.

Yüzey boyunca dağılan eşit basınç, silecek süpürgesinin performansını artırdığı gibi ömrünün uzamasını da sağlıyor. Süpürge üzerinde tek noktaya yük binmediği için süpürge, aşınmalara karşı direnç kazanıyor. Süpürge ile cam arasında boşluk oluşmasını engelleyen basınç dağılımı, rüzgar akımıyla oluşan gürültünün azalmasını sağlıyor ve bu sayede yüksek süratlerde bile silecek süpürgesi etkili çalışma performansını koruyor.

Araba Silecek Süpürgesi Fiyatları

Araba silecek süpürgesi fiyatları, kullandığınız aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor. Tek kolla çalışan silecek süpürge sistemleri, özel geliştirilen adaptör sistemi ile her tür araç modeline monte edilebilirken klasik silecek süpürgeleri, araç modeline göre farklı şekillerde hazırlanıyor. Klasik süpürgeler, lastik ve benzeri materyaller kullanılarak hazırlanırken yeni nesil silecek aparatlarında özel geliştirilen teknolojiler yer alıyor. Süpürge yapımında kullanılan malzemeler de araba silecek süpürgesi fiyatları konusunda değişikliğe sebep oluyor.

Klasik silecek lastiklerinin bazı modellerinde ömrünün uzaması için koruyucu eklemeler bulunuyor. Özellikle çok yumuşak silecek lastiklerinin şeritleri boyunca ilerleyen metal korumalıklar, takma ve çıkarma işleminin lastiğe zarar vermeden kolayca gerçekleşmesini sağlıyor. Silecek kolları çalışırken koruma altına alınmış yumuşak lastik, hareketin ritmine uyarak temizleme görevini sessizce yerine getiriyor.

Kauçuk kullanılarak hazırlanan araba silecek süpürgesi modelleri de bulunuyor. Üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde kauçuk süpürgeler, pek çok araç modeline uyum sağlıyor. Takıp sökme mekanizması, araç sileceklerinin genelinde kullanılan standartlar göz önüne alınarak tasarlanıyor. Böylece değiştirilmesi hızlı ve kolay hâle geliyor.

Gidiş yönünüzü görmeniz için ön cam temizliği ne kadar önemliyse trafikte güvenli sürüş açısından arka camın temizliği de aynı derecede önem taşıyor. Bu sebeple arka cam silecek süpürgelerinin de düzenli olarak yenilenmesi gerekiyor. Arka silecek için üretilen yelpazeler, genellikle tüm araç modellerine uyum sağlıyor. Ön cam süpürgelerine oranla daha küçük ve düz yapıda olan aparatlar, yumuşak dokularıyla eksiksiz temizlik sağlıyor. Silecek süpürgesinin kullanım ömrünün uzaması için arka silecek lastiklerinde de özel tasarım korumalıklar bulunuyor. Düzenli bakım ile silecek süpürgeleri yenilendiğinde yol boyunca açık görüşe sahip olarak sürüşün keyfini çıkarıyorsunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Silecek Süpürgesi

521 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 521 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001302/60008394