Röle

Küçük bir elektrik girişini yüksek akım çıkışına dönüştürmek kolay bir iş değildir. Ancak bu görev, çok çeşitli standart cihazları ve araçları verimli bir şekilde çalıştırmak için gereklidir. Pek çok devre, bu dönüşümleri her türlü elektronik ekipmanın vazgeçilmezi olan rölelerin kullanımı ile gerçekleştirir. Röle nedir sorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Bir röle, küçük elektrik uyarılarını daha büyük akımlara dönüştürmek için elektromanyetizma kullanan elektrik anahtarıdır. Bu dönüşümler, elektrik girişleri mevcut devreleri oluşturmak veya kırmak için elektromıknatısları etkinleştirdiğinde meydana gelir. Röle çeşitleri daha güçlü akımlara güç sağlamak için zayıf girişlerden yararlanır. Bu nedenle istenen uygulamaya bağlı olarak elektrik devresi için etkin bir şekilde bir anahtar veya bir amplifikatör görevi görür. Aynı zamanda röle çeşitleri, basit devrelerde olduğu kadar karmaşık devrelerde de etkili olan çok yönlü bileşenlerdir. Diğer anahtar biçimlerinin yerine kullanılabilir veya gerekli amper gibi faktörlere göre özel olarak tasarlanabilir. Pek çok farklı alanda işlevsel kullanım sunan röle çeşitleri mevcuttur. Farklı fonksiyonları ile ön plana çıkan ürün seçeneklerini inceleyerek beklentilerinize hitap eden bir röle satın alabilirsiniz. Tüm bu röle çeşitleri, işlevsel özelliklerine ek olarak oldukça avantajlı fiyatlara sahip olduğu için de kullanıcıları memnun eder. Beğeni toplayan röle fiyatları ve çeşitlerine göz atarak ihtiyacınıza karşılık gelen seçeneği tercih edebilirsiniz.

Farklı Tercihlere Hitap Eden Röle Seçenekleri

Farklı alanlarda kullanıcılara işlevsellik sunan pek çok farklı röle seçeneği mevcuttur. Bu seçenekleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Ön plana çıkan ürünlerin başında elektronik röle çeşitleri gelir. Bunun yanı sıra akıllı röle çeşitleri de işlevselliği ile dikkat çeker.
  • Günlük hayatta sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünler arasında otomobil rölesi çeşitleri de bulunur. Oto röle seçenekleri çeşitli kullanımlara hitap eden seçeneklere sahiptir. Bu nedenle farklı araba rölesi seçeneklerini inceleyerek beklentinize uygun olanı satın alabilirsiniz.
  • Buna ek olarak kontak rölesi de sık sık kullanılır. Beğeni toplayan ürün seçeneklerinden biri 4 kontaklı röledir.
  • Kontaklı ve kumandalı röle seçenekleri ön plana çıkar. Ayrıca dilerseniz zamanlayıcı röle seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.
  • En sık kullanılan ürün çeşitlerinin başında 40 amper röle seçenekleri gelir. Ek olarak 8 pinli röle çeşitleri de beğeni toplayan ürünler arasındadır. Ayrıca kullanıcıların farklı tercihlerine hitap eden 3.3 v, 5v, 6v, 9v, 24v röle seçenekleri de mevcuttur.
  • Tüm bunların yanı sıra farklı röle markaları tarafından sunulan ürün seçeneklerinin fiyat etiketleri de kullanıcıları mutlu eder. Son derece avantajlı fiyatlara sahip olan röle seçenekleri, yılın farklı dönemlerinde çeşitli kampanya ve indirimler ile de sunulur. Bu nedenle siz de röle özelliklerini inceleyerek beklentinize hitap eden ürünü bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
Dikkat Çeken Röle Modelleri

Kullanıcıları memnun eden pek çok farklı röle seçeneği mevcuttur. En sık tercih edilen ürün seçeneklerinden biri çift kontaklı röledir. Bunun yanı sıra öne çıkan ürünlerin başında benzin kesici röle çeşitleri gelir. Aynı zamanda diferansiyel röle çeşitleri de pek çok alanda sıklıkla kullanılır. İşlevsellik sunan ürün seçeneklerinden biri programlanabilir röledir. Farklı tercihlere yanıt vermek üzere daha büyük veya mini röle seçenekleri mevcuttur. Ayrıca daha küçük ölçülerde sunulan minyatür röle çeşitleri de bulunur. Ek olarak astronomik röle seçenekleri de kullanıcıları memnun eder. Sıklıkla kullanılan bir diğer ürün termostatlı röledir. Ayrıca koruma rölesi çeşitleri de işlevselliğiyle öne çıkar. Ayrıca aydınlatma rölesi çeşitleri de farklı alanlarda beklentileri karşılar. Bunun yanında sıcaklık rölesi seçenekleri de mevcuttur. Bu ürünler kombi rölesi olarak da adlandırılır. Çok kullanılan ürünler arasında araç rölesi seçenekleri de bulunur. Farklı özelliklere sahip olan 5 bacaklı, 6 bacaklı, 8 bacaklı röle seçenekleri mevcut olduğu için bir ürün satın almadan önce kullanıcı değerlendirmelerine göz atmanız önerilir. Ürünü sizden önce satın alan kullanıcıların tavsiyelerine göz atmanızı sağlayan röle yorumları çok daha sağlıklı bir online alışveriş deneyimine sahip olmanıza imkan tanır. Tüm bunlara ek olarak endüstriyel röle fiyat etiketleri de müşterileri memnun eder. Bu nedenle siz de, incelediğiniz yorumlar sonrası almaya karar verdiğiniz elektrik rölesi seçeneğine bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlarıyla Beğeni Toplayan Röle Çeşitleri

Röle, elektrikle çalışan bir anahtardır. Pek çok farklı röle seçeneği mevcuttur. Öne çıkan ürünler arasında termik röle seçenekleri bulunur. En sık kullanılan ürün çeşitlerinden biri ise yaprak röledir. Slim röle seçenekleri çokça kullanılır. Ayrıca manyetik röle çeşitleri de işlevsel ürün seçeneklerinin başında gelir. Ek olarak gecikmeli röle çeşitleri de üstün fonksiyonları ile kullanıcıları memnun eder. Günlük hayatı kolaylaştırmaya yarımcı olan ürünler arasında güç rölesi seçenekleri de bulunur. Bunun yanında Wi-Fi röle çeşitleri de yaygın bir kullanıma sahiptir. Aynı zamanda işlevselliği ile göz dolduran zaman ayarlı röle seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Bu ürün seçeneklerine ek olarak şeffaf röle çeşitleri de kullanıcılara üst düzey işlevsellik sunar. Ayrıca dilerseniz voltaj duyarlı röle çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Kullanıcıların farklı tercihlerine hitap eden 3v, 5v, 24v, 12v, 220v röle seçenekleri mevcuttur. Röle ne kadar sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Tüm bu ürünlerin fiyat etiketleri de röle seçeneğinin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra farklı markalar tarafından sunulan işlevsel röle seçeneklerinin fiyat etiketleri de aynı değildir. Ancak dilerseniz tüm röle seçeneklerine avantajlı fiyatlarla ulaşmak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz. Röle kampanyaları sayesinde farklı ürünler indirimli fiyat etiketleri ile sunulur. Online satış avantajlarından faydalanarak, satın almak istediğiniz röle seçeneğine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Röle Nedir?

Röleler, devreleri elektromekanik veya elektronik olarak açıp kapatan anahtar çeşididir. Röleler, farklı bir devre üzerinde yer alan kontakları açıp kapama görevini üstlenerek elektrik devresini kontrol etmeye destek sunar. Röle seçeneklerini elektrik gücünü kontrol amacı ile kullanabilirsiniz. Aynı zamanda küçük akım değerlerini farklı seviyeye getirmek için de tercih edebilirsiniz. Farklı beklentilere hitap eden çeşitli röle seçenekleri mevcuttur.

Röle Niçin Tercih Edilir?

Röleler genel olarak kontrol panolarında, imalat ve bina otomasyonunda kullanılır. Bununla birlikte, yükseltme etkisinin sağlanması, büyük amper ve voltajların kontrol edilmesinde kullanılır. Önleyici röleler kullanılıyorsa, elektronik ekipmanların korunmasını sağlamak için aşırı akım, aşırı yük, düşük akım ve ters akımı tespit edebilir. Ayrıca elemanları ısıtmak, sesli alarmları açmak, marş bobinlerini açmak ve ışıklara pilotluk yapmak için kullanılır.

En İyi Röle Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcıların farklı istek ve ihtiyaçlarına hitap eden çeşitli röle seçenekleri mevcuttur. Bunun yanı sıra ihtiyacınıza uygun olan röle seçeneğini satın almak için kullanıcı yorum ve değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. Röle yorumlarından faydalanarak kişisel beklentileriniz için en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Röle Seçimi Nasıl Yapılır?

Elektronik ve elektromanyetik rölenin yanı sıra farklı çalışma prensiplerine sahip çok çeşitli röleler mevcuttur. Röle seçeneklerinin her biri başka bir istek ve beklentiyi karşıladığı için her kullanıcı için en iyi olan ürün değişiklik gösterir. Bu nedenle kişisel ihtiyaçlarınızı belirleyerek beklentinize hitap eden röle seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Röle

855 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 855 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?