Silecek Lastiği

Araçtan yüksek performans almak ya da güvenli ve konforlu bir sürüş elde etmek adına aracın tüm ana ve yedek parçalarının işler durumda olması önemlidir. Bu nedenle de araçlara düzenli aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Araç bakımı, iç aksamdan dış aksama kadar arabanın bütününü kapsar. Silecekler de araçlar için olmazsa olmaz yedek parça aksesuarlarından biridir. Araba silecekleri, üzerlerindeki silecek lastikleri ile kullanıma uygun duruma gelen araç dışı aksesuarlardandır. Aracın bütün iç ve dış aksamları göz önüne alındığında, sileceklerin küçük yedek parçalar grubundan olduğu görülür. Bununla birlikte araba silecekleri, sürücü için net ve temiz bir görüş sunma işlevinde olan yegane araç aksesuarlarından biri olması dolayısıyla, güvenli bir sürüş için hayati önem taşıyan parçalar kategorisinde değerlendirilmektedir.

Araba Silecek Lastigi Fiyatları

Güvenli sürüşün ilk ve en önemli unsuru görüşün net olmasıdır. Sileceklerin gerekli performansı vermesi bu yüzden her daim önemlidir. Fakat özellikle kış aylarında ve yoğun trafikte etrafı net biçimde görme gerekliliği, sileceklerin işlevselliğini özellikle önemli kılmaktadır. Kış ve sonbahar aylarındaki yağışlı hava şartları ve dört mevsimde de karşılaşılan araç camlarındaki kir, toz ve lekeler görüşü olumsuz etkiler. Mevsimsel hava şartlarında konforlu bir sürüş sağlanması adına sileceklerin işler durumda olması gerekmektedir. Araba camları kirlendiğinde ya da kar ve yağmur gibi yağışlı havalarda camın ötesini görmek zorlaştığında silecekler devreye girer. Araç silecekleri, silecek lastikleri aracılığıyla ön ve arka camda biriken suyu ya da kiri giderir, karlı ve yağmurlu havalarda oluşabilecek kazaları önler. Düzgün çalışan araba silecekleri ve silecek lastikleri net bir görüş ve güvenli bir sürüş sağlar. Görüş kalitesini maksimum seviyede sağlama ihtiyacından ötürü de araba silecekleri oldukça sık kullanılan oto aksesuarlarından biri olmaktadır.

Sileceklerin sık kullanımı, silecek lastiklerinin zaman içinde miadının dolmasına ve dolayısıyla da sileceklerin işlevsizleşmesine sebep olur. Bu noktada silecek lastiğinin esnekliğine dikkat etmek gerekir. Aşırı sert, fazla gevşek ya da çatlamış olan ve kullanımdayken sesler çıkaran lastiklerin değişmesi gerekir. Özellikle kış mevsiminde kar ve yağmur yağışının artması, soğuk hava şartlarında araç kullanımını zorlaşmakta ve sürüş güvenliği için araba silecek lastiklerini öncelikli öneme sahip bir konuma yerleştirmektedir. Kış ve sonbahar aylarındaki sıcak – soğuk hava değişimleri dolayısıyla lastikler önce donar sonra çözünür, gerilir ve yumuşar. Bu durumun sonucu olarak da lastiklerde silme problemleri oluşur. Silecek lastiklerinin bozulması durumunda etraf net biçimde görülemeyeceğinden, sürücü için güvenlik riskleri oluşur. Zorlu hava şartlarına bir de trafik yoğunluğu eklenince, sileceklerin önemi daha da artar. Ayrıca zaman ve kullanıma bağlı olarak silecek lastiklerinin üzerine yerleşen yabancı maddeler, sileceklerin etkinliğini azalttığı gibi cama da zarar verebilir. Bu gibi nedenlerden ötürü araba silecek lastiklerinin düzenli olarak kontrol edilmeleri ve yıpranan, eskiyen ya da eskisi gibi verim alınamayan lastiklerin değiştirilmesi elzemdir. Temel olarak araç silecekleri, silme işlemini düzgün bir biçimde yapamıyorsa silecek lastiklerinin değişmesi gerekmektedir.

Çevresel ve mevsimsel faktörler gibi kullanım sıklığı ve süresi, silecek lastikleri üzerinde doğrudan etkilidir. Bundan dolayı da periyodik olarak yenilenmeleri gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, araca uygun olan doğru ve kaliteli parça seçimini yapmak ile ilgilidir. Silecek lastiğinin çabuk aşınmayacak malzemeden yapılmış olması ve camlarda iz bırakmayacak şekilde tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Aracın marka ve modeline uygun şekil ve tasarımda silecekler almaya özen gösterilmesi de önemli bir diğer noktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Silecek lastigi

1184 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1184 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001302/60008392