Temelde ek bileziği gibi isimler ile bilinen manşonlar, iki farklı boruyu veya parçayı birbirine eklemek için kullanılan bağlantı parçaları olarak tanımlanıyor. Su ve boru tesisatından farklı makinelere kadar birçok alanda kullanılan bağlantı elamanlarından biri olarak görev alan parçalar, birçok motorlu araçta da kullanılan parçalardan biri oluyor. Tadilatta kullanılandan farklı bir cins olarak konik oyukları silindirik şaft oturakları üzerine oturtulan araç manşonu çeşitleri kullanıldığı parçalar üzerinde sabitleme görevine sahip oluyor. Değişen çeşitleri ile aracın farklı yerlerinde kullanılan manşon takımları, özellikle dairesel hareketler yapan her türlü motorlu araçta bulundurulan ve rulman çeşitlerinin çalışmasında etkili olan parça olarak öne çıkıyor. Rulmanlardaki konik iç yapının ve silindirik yapının düzgün çalışmasını sağlayan parçalar, rulman içindeki milin uygun olarak hareket etmesine imkan veriyor. Özellikle silindirik şaft oturakları üzerine sabitleme niteliği ile kullanılan parça, rulman montajını ve rulmanın sökülmesini kolaylaştırma niteliği ile dikkat çekiyor. Araçlarda kullanılan manşon çeşitleri ise birçok özelliği ile farklılık gösteriyor. Farklı işlevler üstlenen manşon çeşitleri yaygın kullanılan bir aparat olarak tanınıyor. Kolay monte edilme niteliği ile kullanılacağı mile için herhangi ek bir aparat gerektirmeyen parçalar, milin üzerinde kullanıldığında tüm pozisyonlarda ve tüm yerleşim şekillerinde kolayca monte edilebiliyor.

Modeline göre aracın farklı yerlerinde bağlantı elemanı olarak kullanılan parçalar arasında araba kuplaj manşonu takımı çeşitlerini bulabilirsiniz. Araba kuplaj manşonu türlerinde transmisyon kayış kiti, klima ve direksiyon pompa kiti gibi ürünler yer alıyor. Aracın belli yerlerinde kullanılacak olan yedek parçalar, farklı araç türlerine hitap ederek birçok özelliği ile değişiklik gösteriyor. Klima ve direksiyon kitleri tıpkı diğer otomobil yedek parçalarında olduğu gibi markaya bağlı olarak değişiyor. Bir adet dişli iç sistem ve dişli sistem üzerine oturan parçadan oluşan ürünlerin markasını inceleyebilirsiniz. Markaya bağlı olarak birçok özelliği değişen parçaların hitap ettiği araç markalarını öğrenebilirsiniz. Özellikle belirli araç markalarına ve modellerine yönelik üretilen ürünlerin uygun olduğu modellerin yanı sıra model yılı gibi benzeri niteliklerini karşılaştırarak aracınız için uygun ürünü seçebilir ve motor hacmi ve motor şaft tipi gibi özelliklerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda ürün özellikleri arasından fren diski türü, fren diski kalınlığı ve yüksekliği gibi bilgilere erişebilirsiniz. Jant çapı ve asgari kalınlık gibi ürün uyum özelliklerini kontrol ederek tedarik etmeniz gereken ürünlerin model özellikleri öğrenerek almanız tavsiye ediliyor.

Araba kuplaj manşonu takımlarının fiyatları ise ürünün türüne bağlı oluyor. Araçlarda bozulduğunda değiştirilmesi gereken parçaları ürün değerine uygun fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz. Klima direksiyon kiti çeşitlerini özellik ve nitelik açısından karşılaştırarak ürünleri değerlendirebilirsiniz. Fiyatları ürün türüne bağlı olarak değişen manşon takımları arasından bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin sadece türü değil markaları da fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Bilyeli ve makaralı rulman gibi farklı araç yedek parça üretiminde uzmanlaşmış ve profesyonelliğini kanıtlamış dünyaca tanınan markaların ürünleri arasındaysa daha düşük fiyata satılan ürünler bulunuyor. Temel özellikleri ve biçimleri aynı olan ürünler arasında ise küçük fiyat farkları ile birbirinden ayrılan ürünler yerini alıyor. Birçok özelliği aynı olan ürünlerin uyumlu oldukları araç modelleri ise değişiklik gösteriyor. Küçük fiyat farkları ile birbirlerinden ayrılan ürün çeşitlerinden aracınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda ürün garantisi ve değişim hakkı sunan markaları tercih edebilirsiniz. İhtiyaca ve araç türüne bağlı olarak ürün numarası ve benzeri özelliklerini inceleyerek doğru ürünü kolayca sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz.

Kuplaj Manşonu Takımı

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN