Argon Kaynak Makinesi

Argon kaynak makinesi, farklı endüstriyel alanda kullanılan bir üründür. Metal parçaları eritmek ve birleştirmek için kullanılan bu ürünün kullanım sahaları oldukça geniş ve çeşitlidir. Pek çok malzeme için argon kaynak makinesini kullanabilir ve böylece eritme ve birleştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli kaynak yöntemleri için farklı kaynak modelleri vardır. Kaynak makinesini kullanacak kişi gerekli güç, ısı ve basınç gibi özellikleri kullandığı alana göre belirlemelidir. Bu ürün bir taraftan ağır sanayi işlerinde kullanıldığı gibi bir taraftan da küçük atölyelerde de kolayca kullanılabilmektedir. Burada önemli olan ürünü kullanmadan önce ürünün ne olduğunu, ne işe yaradığını, ne için kullanılacağını gibi konuların belirlenmeli ve buna uygun ürün alınmalıdır. 

Argon atmosferde en çok bulunan elementlerden biridir. Böylece kolayca elde edilebilir ve kullanılabilir. Bu sayede ürün nispeten uygun fiyata satılabilir. Argon elementi sıvı havadan elde edilerek gaz şişelere yerleştirilir ve satışa hazır hale getirilir. Bu elementin en önemli özelliği yanıcı olmamasıdır. Kullanıcıları tarafından koruyucu gaz olarak bilinen argonun en önemli özelliği, diğer gazlarla bir etkileşime girmemesidir. Böylece olası yanma ve patlamalara sebebiyet vermemektedir. Argon kaynak cihazları her metal üzerinde temiz ve hassas bir işlem yapılmasını sağlar. Metale zarar vermeden koruyucu özelliği ile işlem yapılmasına olanak sağlar. Argon kaynak makinesinin fiyatları tüm bu özellikleri dikkate alınarak belirlenir. Diğer kaynak makineleriyle arasında ciddi bir fiyat farkı olmamakla beraber pek çok avantajı da bulunmaktadır. Bu ürünü elde ettiğinizde üründen elde ettiğiniz yararlar sayesinde oldukça memnun kalacaksınız. 

Argon Kaynak Makinesinin Özellikleri

Argon kaynak makinesi metal parçalarının eritilmesi ve birleştirmesi işlemlerinde kullanılan bir üründür. Tüm endüstriyel sektörde kullanım imkanı sağlayan argon kaynak makinesi, kaynak yapılacak bütün malzemeler için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle çelik, alüminyum ve nikel de kullanılan argon kaynak ince metallerin kaynağı için en ideal ürünlerden biridir. Sürekli ve ağır koşullar altında çalışmaya imkan sağlayan modelleri bulunmaktadır. Bunlar sayesinde seri üretim imkanına sahip olabilirsiniz. Argon kaynak makinesinin temel özelliği voltaj gücüdür. Voltaj gücü arttıkça kapasitesi de artar ve böylece farklı ürünler üzerinde kaynak yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken unsur makineyi çalıştıracağınız alanın voltaj gücüdür. Elektrikle çalışan kaynak makineleri olduğu gibi jeneratör ile çalışan makineler de bulunmaktadır. Bu ürünün özelliklerinden biri de kolay bir şekilde sağlanabilen kontrol ayarlarının bulunmasıdır. Böylece ürün her türlü malzeme için yeterli gücü ayarlanabilir hale getirilir. 

Argon Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

Argon kaynak makinesi nasıl çalışır?” sorusu, ürünün özelliklerini de bize sunmaktadır. Kaynak makineleri bir ateşleme sistemiyle beraber kullanılmaktadır. Ancak her ürünün ateşleme yöntemi birbirinden farklılık göstermektedir. En yaygın ateşleme yöntemleri, yüksek frekanslı başlatma ve lift başlatma şeklidir. Yüksek frekanslı başlatma sistemi temiz ve hızlı bir ateşleme imkanı sağlamaktadır. Herhangi bir metalle bağlantı kurma gereksinimi duymaz ve kusursuz bir kaynak sonucu elde etmeye imkan sağlar. Lift başlatma yöntemi ise elektrot ile metal arasında kurulan bir temas sonucunda ortaya çıkan ateşleme sistemidir. Bu yöntem yüksek frekanslı başlatma sistemine göre daha karmaşık ve yorucu bir sistemdir. Argon kaynak makineleri çeşitli ayar imkanına sahiptir. Argon kaynak makinesi ayarları sayesinde akım frekansı, akım amperi, darbe süresi gibi birçok önemli fonksiyon rahatça kontrol edilebilir ve önceden ayarlanabilir. Son olarak argon kaynak makinelerinde soğutma sistemi için iki ayrı model bulunmaktadır. Birinci soğutma sistemi hava soğutmalı sistemlerdir. Diğeri ise su soğutma sistemidir. Hava soğutmalı sistem çevredeki havayı kullanırken su soğutmalı sistemde küçük bir kafa ile gelen su bulunur. Hava soğutmalı sistem çevresindeki havayı kullandığı için daha geniş alanlarda kullanım sağlamaktadır ancak su soğutmalı sistem sayesinde ince ve dar alanlarda bile sorunsuz işlem yapılabilmektedir.

Argon Kaynak Makinesinin Avantajları

Argon kaynak makineleri, çeşitli boy imkanına sahip yapısı sayesinde isterseniz kolayca taşıyabilir isterseniz sabit bir yerde kullanabilirsiniz. Küçük ve kolay taşınabilir mini argon kaynak makineleri küçük maddelerin kullanımında da kolaylık sağlamaktadır. Argon kaynak makineleri dilediğiniz güç, ısı ve amper de ürün alabilme imkanı sağlamaktadır. Böylece daha küçük malzemelerden daha büyük malzemelere kaynak işlemi yapma imkanı sağlayabilirsiniz. Argon kaynak makinesinin en dikkat çeken özelliği en az duman, sıçrama ve benzeri konularda sorun çıkarmadan kaliteli ve temiz iş performansı ortaya çıkarmasıdır. Argon elementinin sağladığı özelliklerle metaller üzerinde bozulma yapmadan kullanılabilmektedir. Detay gerektiren projelerde kullanılabildiği gibi önemli ve hassas kritik bağlantı noktalarının kaynaklanma işleminde de rahat bir şekilde kullanılabilir. Cihaz doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde hemen hemen her türlü üründe mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır. Argon kaynak makinesinin bu özellikleri ile birlikte argon elementinin renksiz ve kokusuz olmasının sağladığı avantajlara da sahiptir. Kaynak sırasında insanı rahatsız eden kokular ortaya çıkarmaz yahut herhangi bir duman veya renk oluşumu sağlamaz. Böylece kaynak işlemi sırasında kaynak yapılan ürün rahatça görülebilir ve böylelikle incelikli ve kusursuz işlemler çıkarılması sağlanabilir. Argon kaynakları diğer ürünlerle kıyaslandığında kırılganlığı daha azdır. Güçlü bir yapı sağlar ve üründe kireçlenme, paslanma gibi aşınmalara sebebiyet vermez. Tüm bunlarla birlikte su soğutma sistemine sahip modeller aşırı sıcakların üstesinden gelmeye imkan tanır. Bir kaynak makinesinde size sahip olabileceğiniz en kolay ve rahat işlem yapma olanağını sunar. 

Argon Kaynak Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Hemen hemen her iş sahasında çalışırken dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur. Olası iş kazalarını önlemek için de kullanılan cihaza uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Argon kaynak makinesi de zaman zaman diğer kaynak makinelerinde olduğu gibi tehlikeli olabilecek cihazlardan biridir. Kaynak yapmadan önce emniyet tedbirlerini almak önemlidir. Ortam çevrede yangına sebebiyet verecek materyallerden arındırılmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli konu kablolardır. Kaynak besleme kablolarının iyi izole edilmiş ve sağlam olduğundan emin olmak gerekir. Aksi takdirde yangın veya patlama ile sonuçlanabilir. Argon kaynak makinesi yanmaya sebebiyet vermese de çıkardığı kıvılcımlar elektrik kaçaklarında tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden önlemlerin önceden alınması önem arz eder. Ayrıca kaynak makinesi ile çalışılan her ürünün özelliği birbirinden farklıdır. Kimi ürünler daha sağlam ve sertken kimi ürünler ise daha yumuşak ve kolay bir kesim imkanı sağlamaktadır. Bu yüzden her materyal için aynı ayarda kaynak işlemi gerçekleştirilemez. Bu yüzden ürünün niteliği önceden tespit edilerek ürüne uygun bir ayarlama yapılması gerekmektedir. İş güvenliği dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de  güvenli elbiselerin ve ekipmanlar giymektir. Argon kaynak makineleri etrafa toz, ateş ve benzeri şeyler saçmasa da yine de kimi durumlarda tehlikeli olabilecek bir üründür. Bu açıdan giydiğiniz kıyafetleri de buna göre seçmeli, uzun, etrafa saçılan kıyafetleri giymemeliyiz. Aleti çalıştırmadan önce başlık, uygun maskeler güvenlik eldiveni giyilmesi önem taşımaktadır. Son olarak argon kaynak makinesi ile kırma işlemi gibi uygulamalar yapılacaksa çevre emniyetinin alınması gerekir. Ağır parçaların kaynatılması işleminden önce gereken tedbirler alınmalıdır.  

Argon Kaynak Makinesi Fiyatları

Argon kaynak makinesi fiyatları, ürünün voltaj gücü, enerji kullanımı, özellikleri ve materyallerin sağlamlığına göre belirlenir. Argon kaynak makinesi edinmeden önce dikkat edilmesi gereken unsurlar; ürünün kalitesi, garanti süresi ve fiyatıdır. Geniş bir fiyat aralığına sahip bu ürün için kendi kullanım amaçlarınıza uygun ideal ürünü seçmek bütçeniz için kolaylık sağlayacaktır. Argon kaynak makinesi her şeyden önce bir iş makinesidir. Bu yüzden sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu güvenceye dayanarak da 2 ila 24 ay arasında değişen bir kullanım garantisi sunmaktadır. Burada kullanım amacınıza, gerilim hattındaki voltaj gücüne ve kullanacağınız ürüne göre kendinize uygun en iyi fiyatlı ürünü tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ürünü kullanmak ya da eksik bir materyali almak için gereken malzemeleri de buradan uygun fiyatlara alabilirsiniz. Kaynak kablosu, kaynak pensesi, kaynak maskesi, basınç düşürücü azot, basınç düşürücü saat ve tungsten elektrod argon iğnesi gibi ürünlere de kolayca ulaşabilir uygun fiyatlara edinebilirsiniz. 

Hepsiburada’nın gelişmiş arama motoru ile bütçenize uygun argon kaynak makinelerini görüntüleme imkanınız bulunur. Bu sayede istediğiniz markanın ürünlerini kolaylıkla filtreleyerek ulaşabilirsiniz. Burada beğendiğiniz ve kendi kullanım alanınıza uygun ürünleri işaretleyerek kaydedebilir ve bunlar arasında bir karar sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünler fiyatlandırma açısından da filtreleme imkanına sahiptir. Bütçenize uygun fiyat aralığını minimum ve maksimum olacak şekilde belirleyebilir ve sadece bu fiyat aralığındaki ürünleri görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Ürünleri azalandan artana ya da artandan azalan olacak şekilde listeleyerek dilediğiniz fiyat aralığındaki geniş yelpazedeki ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünü satın almak istediğinizde bütçenize en uygun ürünü kolayca sipariş verebilirsiniz. Tüm bunlar sayesinde Hepsiburada'nın sağlamış olduğu birbirinden farklı kolaylık ile yapacağını alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Argon Kaynak Makinesi Yorumları

Hepsiburada uygulaması sayesinde müşteriler elde ettikleri ürünler hakkında edindikleri bizzat kendi deneyimlerini yazarlar. Bu tavsiye ve yorumlar ürünü ilk kez kullanacak müşteriler için önemli etkenlerden biridir. Bu yorumlar dikkate alınarak ürünün kalitesi hakkında bilgi alınabilir ve yorumlar değerlendirilebilir. Böylece kullanıcılar ,deneyimli kullanıcıların beğenileri doğrultusunda en çok satın alınan ya da en çok beğenilen ürünler arasından tercihlerini gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Bunun yanı sıra ürün ile ilgili yapılan detaylı bilgilendirmeler de kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini giderme için kolaylık sağlar. Kullanıcıların tavsiye ve yorumlarını dikkate alarak en çok beğenilen ürünleri filtreleyebilir, ihtiyacınıza argon kaynak makinesini alabilirsiniz.

Argon Kaynak Makinesi Nereden Alınır?

Argon kaynak makineleri çeşitli alışveriş imkanı sunan birçok parçadan oluşan geniş yelpazeli bir yapıya sahiptir. Kullanışlı ve konfor sağlayan argon kaynak makinelerinin yanı sıra kaynak kablosu, kaynak pensesi, kaynak maskesi, basınç düşürücü azot, basınç düşürücü saat ve tungsten elektrod argon iğnesi gibi birçok ürün de  bulunmaktadır. İhtiyaç dahilinde satın alabileceğiniz bu ürünlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları kullanılan materyaller, sağladığı kolaylık ve kaliteli yapısı ve voltaj gücü gibi özellikler sonucunda belirlenir. Argon kaynak makinelerinin modelleri, kendi içinde sunduğu imkanlarla birlikte hemen hemen her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Ürünler hakkında yapılan yorumlar ve ürün memnuniyetleri de ürünlerin hem fiyat performansı açısından hem de kalitesi açısından oldukça iyi bir gösterge sağlamaktadır. Bu ürünleri satın alma işlemlerinize istediğiniz zaman ulaşarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli gün ve haftalarda gerçekleştirilen birbirinden farklı indirim ve kampanyalar kullanıcıların imkanına sunuluyor. Bu indirim ve kampanyaları sıkı takip ederek satın alacağınız ürünü uygun fiyatlarla elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

 • Kaç amper değerinde bir kaynak makinesi tercih etmeliyim?

 • Her şeyden önce, yaptığınız iş türü için yeterli ampere sahip bir kaynak makinesi seçmeniz gerekir. Bu muhtemelen kaynak yaptığınız malzemelerin kalınlığına bağlı olacaktır. İkincisi, elektrik prizleri dikkate alınmalıdır. Örneğin, çalıştığınız yerin 110V için sadece bir çıkışı varsa, 90 amper ile sınırlı kalmalısınız.
 • Çok işlemli kaynak makinesini benzersiz kılan nedir?

 • Özellikle AC çıkışlı olanlar, daha geniş bir uygulama aralığı sunar. Bunun nedeni, tüm metal türlerinin, alternatif akım çıkışının, alüminyum ve magnezyum gibi kendiliğinden oksitleyen metalleri kaynaklamayı mümkün kıldığı süreçler tarafından kapsanmasıdır.
 • Ark kaynağının avantajları nelerdir?

 • Elektrik kullanarak metal birleştirmek ark kaynağı ile ilgilidir, bu nedenle diğer tekniklerle karşılaştırıldığında maliyet verimliliği, taşınabilirlik ve rahatlık gibi bir dizi avantaja sahip olabilirsiniz.
 • Elektrodların İşlevleri Nelerdir?

 • Yüksek dayanıklılık oranına sahip olan elektrodlarla demir ve metal ürünleri birbirine kaynatabilirsiniz. Metalleri çatlak oluşumuna yol açmadan birleştirebilmeyi sağlayan elektrodlarla dayanıklı ve hatasız kaynaklar yapabilirsiniz. Çelik konstrüksiyon işlerinde ve atölye işlerinde de elektrodların birleştirme gücünden yararlanarak parçaları bir araya getirebilirsiniz.
 • Kaynak Makinelerinin Teknik Yetileri Nelerdir?

 • LED ışıklı uyarı sistemine sahip kaynak makinelerinin yanı sıra dijital ekran desteği sunan ürünler de bulunur. Manyetik alan kontrolü özelliğine sahip makineler güvenli bir kullanım yaşamanıza yardım eder. Fanlı soğutma özelliğiyle kaynak makinelerinin aşırı ısınması önlenir. Uzun kabloları sayesinde kaynak makineleriyle elektriğe kolayca erişebilirsiniz.
 • Kaynak Sırasında Vücut Nasıl Korunur?

 • Kaynak işlemlerini gerçekleştirirken kalın kumaşa sahip iş tulumlarını giyebilirsiniz. Kollarınızı ve bacaklarınızı kapatan iş giysileriyle güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Kaynak yaparken maske kullanmaya da dikkat etmeniz gerekir. Kaynak ışığından ve kıvılcımlardan yüzünüzü korumak için konforlu kaynak maskelerinden yardım alabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Argon Kaynak Makinesi Modelleri ve Fiyatları

266 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 266 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?