Sanayi tesislerinde ve küçük atölyelerde kullanılabilen Argon kaynak makinesi modelleriyle metal malzemeleri güvenli bir şekilde bir araya getirebilirsiniz. Portatif özelliklere sahip tekerlekli kaynak makinelerini çalışma alanınızda kolayca hareket ettirebilirsiniz. Taşınabilir kaynak makinelerini üst kısımlarında yer alan tutma kolunu kullanarak yanınıza alabilirsiniz. Kontrol düğmesi yardımıyla kaynak makinenizin çalışma özelliklerini, üzerinde işlem gerçekleştireceğiniz ürünlere göre optimize edebilirsiniz. Elektriği verimli kullanan kaynak makineleriyle tasarruf elde edebilirsiniz. Tabanlarında dayanak noktaları bulunan makineler zemine güvenli bir şekilde yerleştirebilmeniz için uygun yapıdadır.

Güvenliği Üst Düzeyde Tutan Kaynak Ekipmanları

Kaynak makinenizi kullanırken elektrodunuzdan saçılabilecek kıvılcımlardan korunmak için maske kullanabilirsiniz. Güvenliğinizi artıran kaynak maskeleri ergonomik tasarımlarıyla oldukça kullanışlıdır. Başı tamamen saran maskeler nefes almayı zorlaştırmayan tasarımlarıyla çalışmalarınızda size destek olur. Polikarbonat gibi dayanıklılık oranı yüksek malzemelerle üretilen modern kaynak maskeleriyle emniyetli bir kullanım yaşayabilirsiniz. Güneş enerjisiyle çalışabilen maske modelleri sayesinde pil kullanmanıza gerek kalmaz. Kaynak ışığına karşı gözlerinizi, kaynak çapağına karşı ise yüzünüzü koruyabilmenizi sağlayan elle tutulabilir maskeler de bulunur. Bu maskeleri ürünü başınıza geçirmeden tutamak kısmından yararlanarak siperlik şeklinde kullanabilirsiniz.

İş Hayatında Konfor Yaratan Ürünler

Özellikle tesisat işlerinde çalışan kullanıcılar için ideal olan kaynak makineleri de bulunur. Bu makineler elektrik bağlantısıyla ısınan boru kısmına sahiptir. Ürününüzü prize takıp metal boru ağızlığını ısıtabilirsiniz. Isıtma işlemi sonrasında tesisat için gerekli olan plastik boruların uç kısımlarını eritip gevşetebilirsiniz. Diğer parçalarıyla birleşmeye uygun hale gelen boruları kaynak yaparak su akışının güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Argon kaynak makinesi modelleri ile demirleri kaynatırken elektrod çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Farklı uzunluklara ve farklı kalınlıklara sahip olan elektrod modelleriyle metalleri birbirine kolayca kaynatabilirsiniz. Kusursuz ve estetik bir kaynak yapabilmek için darbe dayanıklılığı yüksek elektrodlardan yararlanabilirsiniz.

Jeneratörlerle Kullanılabilen Kaynak Makineleri

Priz bağlantısına ek olarak jeneratör bağlantısıyla da çalışabilen modern kaynak makinelerini iş yerinizde kullanabilirsiniz. Elektrikler kesilse dahi jeneratörünüzden alacağınız güçle kaynak makinenizi çalıştırmaya devam edebilirsiniz. Voltaj dalgalanması sorununu tolere etmeyi başaran modellerle elektrik enerjisinden güvenli bir şekilde yararlanabilirsiniz. İnce ve kalın metalleri kaynatırken başarılı sonuçlar alabilmek için Argon kaynak makinesi modelleri arasındaki modern ürünleri sipariş edebilirsiniz. Makinenizin dijital ekranıyla parametreleri yakından takip edip ergonomik düğmelerle çeşitli ayarları değiştirebilirsiniz. Fanlı çalışma sistemine sahip olan kaynak makineleri uzun süreli kullanımlar için uygundur. Kaynak makinenizi oksijen basıncını düşüren saatlerle beraber de kullanabilirsiniz. Hassas kaynak işlemlerinde basınç düşürücü yardımıyla optimum performansla gerekli işlemleri yerine getirebilirsiniz.


 • Kaç amper değerinde bir kaynak makinesi tercih etmeliyim?

 • Her şeyden önce, yaptığınız iş türü için yeterli ampere sahip bir kaynak makinesi seçmeniz gerekir. Bu muhtemelen kaynak yaptığınız malzemelerin kalınlığına bağlı olacaktır. İkincisi, elektrik prizleri dikkate alınmalıdır. Örneğin, çalıştığınız yerin 110V için sadece bir çıkışı varsa, 90 amper ile sınırlı kalmalısınız.
 • Çok işlemli kaynak makinesini benzersiz kılan nedir?

 • Özellikle AC çıkışlı olanlar, daha geniş bir uygulama aralığı sunar. Bunun nedeni, tüm metal türlerinin, alternatif akım çıkışının, alüminyum ve magnezyum gibi kendiliğinden oksitleyen metalleri kaynaklamayı mümkün kıldığı süreçler tarafından kapsanmasıdır.
 • Ark kaynağının avantajları nelerdir?

 • Elektrik kullanarak metal birleştirmek ark kaynağı ile ilgilidir, bu nedenle diğer tekniklerle karşılaştırıldığında maliyet verimliliği, taşınabilirlik ve rahatlık gibi bir dizi avantaja sahip olabilirsiniz.
 • Elektrodların İşlevleri Nelerdir?

 • Yüksek dayanıklılık oranına sahip olan elektrodlarla demir ve metal ürünleri birbirine kaynatabilirsiniz. Metalleri çatlak oluşumuna yol açmadan birleştirebilmeyi sağlayan elektrodlarla dayanıklı ve hatasız kaynaklar yapabilirsiniz. Çelik konstrüksiyon işlerinde ve atölye işlerinde de elektrodların birleştirme gücünden yararlanarak parçaları bir araya getirebilirsiniz.
 • Kaynak Makinelerinin Teknik Yetileri Nelerdir?

 • LED ışıklı uyarı sistemine sahip kaynak makinelerinin yanı sıra dijital ekran desteği sunan ürünler de bulunur. Manyetik alan kontrolü özelliğine sahip makineler güvenli bir kullanım yaşamanıza yardım eder. Fanlı soğutma özelliğiyle kaynak makinelerinin aşırı ısınması önlenir. Uzun kabloları sayesinde kaynak makineleriyle elektriğe kolayca erişebilirsiniz.
 • Kaynak Sırasında Vücut Nasıl Korunur?

 • Kaynak işlemlerini gerçekleştirirken kalın kumaşa sahip iş tulumlarını giyebilirsiniz. Kollarınızı ve bacaklarınızı kapatan iş giysileriyle güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Kaynak yaparken maske kullanmaya da dikkat etmeniz gerekir. Kaynak ışığından ve kıvılcımlardan yüzünüzü korumak için konforlu kaynak maskelerinden yardım alabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Argon Kaynak Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Toplam 24 / 166 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003124/13003127