Bagaj Kapağı

Sahip olduğunuz araç, sürücü ve yolcuların ulaşımının yanında eşyalarınızı da bir yerden bir yere taşımanıza yardımcı oluyor. Yanınıza alamayacağınız kadar büyük ya da ağır eşyalar için aracınızın arkasında bulunana bagaj, stepneden özel eşyalarınıza kadar pek çok malzemeyi aynı anda taşımanıza imkan veriyor. Yolculuk esnasında neredeyse yan kapılar kadar sık kullanılan bagaj kapağının parçaları, zaman içinde yıpranıyor ve değiştirilmesi gerekiyor.

Bagaj kapağı yedek parçaları arasında en sık kullanılan ürün, otomatik bagaj açma düğmesi olarak karşınıza çıkıyor. Marka ve modele göre sistemi değişen otomatik açma/kapama düğmeleri, bagaj kilidini kontrol ediyor. Genellikle sürücü koltuğunun yanına yerleştirilen kontrol mekanizması, sürücünün araçtan inmeden bagaj kilidini açmasını sağlıyor.

Özel geliştirilen uzaktan kontrol ile bagaj kapağı, tek dokunuşla kolaylıkla ve zahmetsizce açılıyor. Bagajın kullanımı bittikten sonra kapak yerine oturtularak kapatıldığında kilit mekanizması otomatik olarak devreye giriyor ve bagaj kapağının kontrol dışında açılmasını engelliyor. Düzenli kontroller ile yenilenen bagaj açma düğmesi sistemi, bagaj kapağının kilitli kalmasını sağlayarak istenmeyen durumlara karşı eşyalarınızı güvence altına alıyor.

Sedan araç modelleri için üretilen bagaj kapakları, otomobil üreticilerinin marka ve modellerine uygun tasarımlarla hazırlandıkları için bagaj sistemine tam uyum sağlıyor. Tüm bagaj kapağı parçalarının bir arada sunulduğu ürünler, aracınızın rengine uygun seçenekler sunuyor. Aracınızın rengine uygun bagaj kapağı bulamazsanız gri boyalı kapaklar öne çıkıyor. Gri zemin boyası ile kaplı modelleri, istediğiniz renk ve tonda boyama imkanınız oluyor. Böylece sonradan monte edilen bagaj kapağı, aracınızın orijinal görünümüne mükemmel uyum sağlıyor.

Bagaj kapağı yedek parçaları arasında bagajınızın hem iç hem de dış kısmında kullanılan parçalar yer alıyor. Bagajınızın iç kısmında yer alan plastik malzemelerle kalıplanan parça, kilit sistemini koruyor. İçerisinde pek çok yay ve hareketli aksamın yer aldığı kilit, bagaja yerleştirilecek eşyalar ya da kötü hava koşulları tarafından zarar görmemesi için özel hazırlanan plastik kapak ile korunuyor. Bagaj kapağının açılıp kapanma işleminin sürekliliği, plastik kapağın üzerindeki baskıyı artırıyor. İçerisindeki hareketli aksamların gerilimi de eklendiğinde plastik kapak, deforme olabiliyor.

İhtiyaç duyulduğu zaman bagaj iç plastiğinin değiştirilmesi, bagaj kapağı kilit aksamının düzgün çalışması açısından önem taşıyor. Kapağı olmayan kilit aksamı, kısa süre içerisinde hava koşullarından etkilenerek çalışamaz duruma geliyor ve hem araç içindeki eşyaların hem de yolcuların güvenliği tehlikeye giriyor.

Arabanızın olmazsa olmaz parçalarından biri olan plaka, bagaj kapağı üzerinde yer alıyor. Metal alaşımlardan oluşan bagaj kapağının plaka için ayrılan bölümüne eklenen plastik bir aksam bulunuyor. Bagaj kapağına sonradan monte edilen plastik aksam, plaka levhasının araç üzerine kolayca takılmasını sağlıyor. Metal alaşımlardan hazırlanan iki parçanın arasına eklenen plastik montaj elemanı, hem bagajın hem de plakanın oluşabilecek sürtünmelerden zarar görmesini engelliyor. Ayrıca, plakanın duruş açısını diğer sürücüler tarafından rahat okunacak hâle getirip sabitliyor.

Hatchback ve station wagon araçlar için üretilen bagaj kapaklarında arka camın monte edilebileceği bir boşluk bulunuyor. Bagaj kapağının ve cam boşluğunun tasarımı, marka ve modele göre değişiklik gösteriyor. Araç modelleri göz önüne alınarak hazırlanan tasarımlar, araçların arka kısımlarına ve kilit mekanizmalarına tam uyum sağlıyor. Pick up modellere yönelik olarak sürgülü kapaklar bulunuyor. Genellikle alüminyum tercih edilen sürgülü kapaklar, kasanın üzerini tamamen kapatarak içeri su girmesini engelliyor. Böylece kasada taşıdığınız hassas malzemeler, hava koşullarından korunmuş oluyor ve yolun engebesinden dolayı oluşan titreşimler esnasında kasadaki malzemelerin yola düşmesi engelleniyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bagaj Kapağı Yedek Parçaları

1519 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1519 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60006795