Aplikler

Bahçe Aplikleri ve Modelleri

Duvara sabitlenerek kullanılan aplikler, özellikle şık ve modern duruşu ile bahçe aydınlatmalarında sıklıkla tercih edilir. Kimi zaman farklı dekorasyon tarzlarında yatak odası, salon ve antre gibi iç mekân aydınlatmalarında da yer alabilen aplikler, teras ile balkonlarda da yaygın kullanıma sahiptir. Belirli bir alanı aydınlatma görevi gören aplikler, ana aydınlatma birimlerine yardımcı olmalarının yanı sıra görünüş ve tasarımlarıyla da tarz bir atmosfer yaratır.

Farklı Dekorasyon Tarzlarına Hitap Eden Bahçe Aplikleri

Bahçe dekorasyonunun tamamlayıcı ögelerinden sayılan aplikler farklı tasarım ve özelikleri ile her zevke hitap eden aydınlatma ürünleridir. Belirli bir bölgeyi ya da alanı aydınlatmak için tercih edilen bahçe aplikleri, kullanılacak olan alanın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Dekoratif bütünlük sağlaması açısından bahçe mobilyalarının rengine ve tarzına da uyum sağlayabilen aplik modelleri ile açık alanlarınıza şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Klasik, nostaljik ve modern tasarımlara sahip olan aplikler kullanıldığı alanlarda hoş bir atmosfer meydana getirir. Özellikle gösterişli tasarımları ile hem göze hem de genel dekorasyona hitap eden nostaljik bahçe aplikleri, gümüş ya da altın sarısı gövde yapısı ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra yıldızlı süslemeler ile kristal sarkıtlara da sahip olan modeller, başta avangart ve shabby chic olmak üzere pek çok dekorasyon tarzına uyumlu olması ile bilinir.

Benzersiz Tasarım Sunan Aplik Modelleri

Bahçe aplikleri özellikle açık alanda kullanılacağı için dayanıklı gövde tasarımına sahiptir. Genellikle metal gövde aksamları ile hava koşullarına karşı dayanıklılık gösteren modellerin aydınlatma bölümlerini korumak için cam başlık tercih edilir. Ahşap gövdeli olan klasik aplik modellerinin gövde yapıları vernik ve dayanıklı boyalar ile güçlendirilmiştir. Dekoratif cam ya da abajur şeklindeki başlık yapısı ile eskitilmiş bir tarz verilen bahçe aplikleri âdeta tek başına duvar dekorasyonunu tamamlar niteliktedir.

Genellikle tek ampul kullanılan klasik bahçe apliklerinin bazı tasarımlarında çift ampul seçeneği de bulunur. Büyük bahçeler ya da geniş duvarlar için tercih edilen çift ampullü modeller, iç mekânlarda ve antre alanlarında tek başına da tercih edilebilir. Bununla birlikte fener tipi bahçe aplikleri de küçük açık alanlarda ya da hol gibi girişlerde pratik bir kullanım sunar.

Teknolojiyi Sanat ile Birleştiren Bahçe Aplikleri

Yaşam alanlarında aydınlatma unsurlarının güzel olduğu kadar ekonomik olması da beklenir. Çeşitli tasarım özellikleri ile ideal kullanım sunan bahçe aplikleri ergonomik ve ekonomik tasarımları ile beklentileri karşılar. Aydınlatma seçeneğinin tercih edilmediği açık alanlarda sensörlü bahçe aplikleri oldukça ekonomik bir seçenektir. Su geçirmeyen ve dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren bu tür bahçe aplikleri arasında üçgen şekilli, altıgen bakır fenerli, kare ya da sekizgen formlu ve döküm aplik modelleri de yer alır. Görüntü açısından kullanıldığı alanlara farklı bir estetik katan teknolojik bahçe aplikleri üzerinde tasarruflu ampuller ya da LED ampul çeşitleri kullanılabilir.

Soru 1: Ekonomik bahçe apliklerinin temel özellikleri nelerdir?

Cevap 1: Ekonomik bahçe apliklerinde tasarruflu ampuller kullanılmasının yanı sıra cam mercek yapılar entegre haldedir. Bu teknik sayesinde ışık miktarı çoğaltılarak 2 ampul varmış gibi ışık elde edilir.

Soru 2: Eskitme bahçe aplikleri genellikle hangi dekorasyon tarzında kullanılır?

Cevap 2: Eskitme ahşap görünümlü bahçe aplikleri sıklıkla klâsik, retro, country ve rustik dekorasyon stillerinin vazgeçilmez ögeleri arasındadır.

Soru 3: Bahçe apliklerinin cam renkleri değiştirilebilir mi?

Cevap 3: Bahçe apliklerinde genelde beyaz cam kullanılır. Ancak dekorasyona uyum sağlaması ve farklı bir ambiyans yaratması açısından kırmızı, pembe, mavi ya da neon renkli camlar da kullanılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Aplikleri ve Modelleri

3696 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 3696 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?