Banyo Aspiratörü

Banyoda oluşan buhar ve kötü kokuları filtreleyen banyo aspiratörleri, en kullanışlı cihazlardan biridir. Aşırı nemden dolayı banyo duvarları ve tavanında kabarmalar meydana gelebilir. Banyodaki hava akımını en üst seviyeye çıkarmak için üretilen banyo aspiratörleri, ortamda oluşan fazla nemi yok etmeye çalışır. Bu cihazları kullanarak banyonuzda küflenmeyi önleyebilir, hava kalitesini artırarak daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Banyodaki Havayı Her An Taze Tutar

  • Faydalı birçok özelliğe sahip banyo aspiratörü kullanarak alerji ya da astım gibi hastalıklarını tetikleyen bakterilerin ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.
  • Banyoda bulunan metal yapıdaki ürünlerin paslanmasını engelleyebilir, küflenme gibi sorunlardan uzak durabilirsiniz.
  • Doğru boyutlarda seçilen banyo aspiratörleri ile kötü kokulardan kurtulabilir ve buhar oluşumunu engelleyebilirsiniz.
  • Fonksiyonel açıdan birçok detaya sahip aspiratörler çoğunlukla her özellik için ayrı kontrol imkânı sunar ve hepsini birlikte kullanmanızı sağlar.
  • Hareket sensörünün yer aldığı aspiratör modelleri, banyodaki kişileri algılayarak otomatik olarak fanı çalıştırır.

Kötü Koku Oluşumunu Önler, Banyonuzu Temiz Tutar

Banyo aspiratörünü seçerken boyutlarını en doğru şekilde belirlemeniz gerekir. Yeterli havalandırma sistemi bu sayede sağlanır. Bu aspiratörler, havayı birim dakikada hareket ettirir. Kapasitesine göre CFM değeri ile boyutlandırılır. Ufak ve çok fazla güç harcamayan aspiratörler, az seviyede CFM ürettikleri için dar banyolar için daha uygundur. Fazla CFM üretimi yapan aspiratörler ise geniş banyolar için idealdir. Bu doğrultuda banyoya en iyi şekilde uyum sağlayan ve en doğru şekilde havalandırmanıza imkân tanıyan aspiratörleri tercih etmelisiniz. Bazı aspiratör modellerinin hangi alanlar için tasarlandığı özel olarak belirtilir. Belirtilen bu değerler genellikle ortalama tavan yüksekliğini işaret eder. Banyonuzun tavanı daha yüksekse daha güçlü modelleri seçmeyi düşünebilirsiniz.

Buhar ve Nemi Kısa Sürede Ortamdan Uzaklaştırır

Banyo aspiratörünüz monte edilmeden önce konumlandırmak istediğiniz alana karar vermelisiniz. Aspiratörler farklı tasarıma sahip olsalar da çoğunlukla duvar veya tavana monte edilir. Aynı zamanda duşa kabin ya da küvetin üzerine de yerleştirilebilir. Bu cihazlar, evdeki havalandırma boşluğuna bağlı kanal adaptörlerini içerir. Evinize uygun tasarımdaki kanal adaptörü bulunan aspiratör modelini seçerek başarılı bir montaj gerçekleştirebilirsiniz. Daha rahat ve işlevsel bir kullanım için sabit bir aydınlatma üzerine fan da taktırabilirsiniz. Rahat ve kullanışlı olmasıyla öne çıkan banyo aspiratörlerinin teknik açıdan birçok özellikleri vardır. Bazı modellerin havalandırması zaman ayarlıdır. Panjur seçeneği gibi modelleri de bulunan banyo aspiratörlerinin nem ve hareket sensörü olan modelleri çok sık kullanılır. Bu sensör sayesinde genel verimlilik artar, böylece enerji tasarrufu sağlanır. Banyonuzu izleyen nem sensörü, nem oranı çok yükseldiğinde aspiratörü açar, nem oranı azaldığında da otomatik olarak aspiratörü kapatır.

Banyolar, yoğun neme maruz kalan alanlar olduğu için mikropların oluşmasının kolay olduğu mekânlardır. Küf ve mantar gibi sorunlar banyodaki hava kalitesini düşürerek derz aralarında kararmalara neden olurlar. Ortamdaki nemi azaltarak banyodaki mobilyalarınızın ve diğer objelerin nemden zarara uğramasını da önleyebilirsiniz. Hava kalitesini başarılı şekilde iyileştiren bir banyo aspiratörü alırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Aspiratörlerde bulunan motor sistemi ortalama seviyede bir sese sahiptir. Banyonuzda rahat bir ortam yaratmak isterseniz aspiratör modelini belirlerken ses seviyesine mutlaka bakılmalıdır. Gürültü oranı göz önüne alınarak çok yüksek sese sahip olmayan modelleri seçebilirsiniz. Aspiratörlerin ses seviyesi dB cinsinden ölçülmektedir. 33 – 37 dB arasındaki bir model, çoğunlukla en sessiz aspiratörlerdir. Elektrikle çalışan bu aspiratörler, oldukça fazla enerji tüketirler. Bu nedenle enerji tasarrufu sağlayan fanlar ile diğer aspiratörlere göre daha fazla tasarruf edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Aspiratörleri

1026 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 43 / 1026 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?