Çiçek & Bahçe

Kişisel tatmin ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için yapılan faaliyetlerden biri de hobi bahçeciliği ve çiçek yetiştiriciliğidir. Genellikle doğaya saygılı, estetik zevkleri gelişmiş, sanata ve botaniğe ilgili, planlı ve iş disiplinine sahip kişiler tarafından tercih edilen bu uğraşı; bilhassa doğal yaşam ve organik tarımın popülerleştiği son yıllarda revaçta olan hobiler arasında yer almaktadır.

Bahçecilik ve Çiçekçilik Pahalı Bir Hobi Midir?

Bahçecilik ve Çiçekçilik, küçük ölçekte kişinin penceresi önünde birkaç saksı ve az bütçeyle başlayabileceği bir hobi olduğu kadar; üzerine büyük yatırımlar yapılabilecek yüksek maliyetli bir hobi de olabilmektedir. Burada harcanacak para, kişinin bu hobiyi gerçekleştireceği alan ve bu hobi için ayırdığı bütçeye göre değişkenlik göstermektedir. Bahçecilik ve çiçekçiliğe ilgi duyan kişilerin yapması gereken ilk ve en temel şey, bu hobiyi en doğru biçimde nasıl uygulayacağını öğreneceği kaynak kitaplara başvurmaktır.

Bahçecilik ve Çiçekçilik İle İlgili Kitaplar Nelerdir?

Bahçecilik ve çiçekçilik konusunda yazılmış yerli ve yabancı pek çok kitap mevcuttur. İşin alfabesini öğrenmek, bitkilerin dilinden anlamak ve hobi olarak bu işi yapmak isteyen kişilere bu kitaplara başvurmaları önerilmektedir. Bu kitaplar arasında; Türkiye’de yetişen bitki ve çiçek türlerini anlatan, bitkilerin ABC’si olarak tanımlayabileceğimiz temel başvuru kaynakları, yaşadığımız bölgenin iklimi ve toprak koşullarına uygun olarak yetiştirebileceğimiz, bitki ve çiçeklerin sulama, budama, beslenme ve ilaçlamaya kadar pek çok alandaki bakım süreçlerinin öğrenilebileceği bitki sözlük ve ansiklopedileri, yeni başlayanlar için hobi bahçeciliği ve tarıma girişin öğretildiği kitaplar, ev ve bahçe koşullarında meyve ve sebze yetiştirme yollarının öğretildiği organik tarıma giriş kitapları, bahçe ve peyzaj tasarımı, süs bitkileri yetiştiriciliği ve zararlı haşeratlardan korunması gibi pek çok konuda kitap yer almaktadır. Bu kitaplar dışında bu işi meslek olarak yapan ve eğitimini veren kişilere hitap eden profesyonel bilgi kaynakları ve yine bahçecilikle bağlantılı olarak arıcılık, besicilik ve süt hasadı gibi konularda yazılmış kitaplar da mevcuttur.

Bahçecilik ve Çiçekçilik İle İlgili En Çok Satılan Kitaplar Nelerdir?

Bahçecilik ve çiçekçilik konusunda yazılmış kitaplar arasında en çok satanlar; Kaktüsler Ve Diğer Etli (Sukulent) Bitkiler, Modern Arıcılık Teknikleri Kitabı, Bitki Koruma Ürünleri Rehberi, Bonsai, Sebzecilik Temel Bilgiler Muhafaza ve Yetiştiricilik, Sebze Kitabı - Bahçelerde, Avlularda, Teraslarda Ve Saksılarda Sebze Yetiştirin, Besicilik, Şehir Bahçeciliği, Kadınların Altın Kitabı, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi Yatırım Projeleri Hazırlama Tekniği isimli kitaplardır. Buradan hareketle bu hobi ile ilgilenen kimselerin en çok ilgisini çeken kitap türünün, sebze-meyve yetiştiriciliği ve şehir bahçeciliği konusunda yazılmış kitaplar olduğu sonucuna varılabilir.

Bahçecilik ve Çiçekçilik Konusunda En Düşük ve En Yüksek Fiyatlı Kitaplar Nelerdir?

Karşılaştırmalı örneklerle peyzaj sınıflandırılması, avlu tasarımları ve bahçe tasarımlarında kullanılan taş malzemeler gibi konularda yabancı dilde yazılmış ithal peyzaj kitapları ve Türkiye'de bulunan çiçek ve botanik türlerinin kayıt altına alınması amacı ile yazılmış, kaliteli fotoğraflar ve çizimler içeren prestij eserler bu kategorideki en yüksek fiyatlı ürünleri oluşturmaktadır. En düşük fiyatlı ürünler ise bahçe, balkon ve ev bitkileri, kadınlara bahçecilik ve çiçekçilik tüyoları veren ipucu kitapları, bitki sözlükleri ve bitki türleri üzerine yazılmış başvuru ve cep kitaplarıdır. 

Bahçecilik ve Çiçekçilik İle İlgili Uygun Fiyatlı Kitaplar Nereden Satın Alınır?

Bahçecilik ve çiçekçilikle amatör ve profesyonel olarak ilgilenen kişiler, bu konuda yazılmış kitapları zengin yazar ve ürün çeşitliliğine sahip internet üzerinden online olarak hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çiçek Bahçe Kitapları

203 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 203 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?